PORADY
JOSERA
Skontaktuj się z nami!

Tel. 61 44 44 770
pn.- pt. w godzinach 8-16

 1. Jak dbać o psa: elementarz zabiegów pielęgnacyjnych

  Jak dbać o psa: elementarz zabiegów pielęgnacyjnych

  Pielęgnacja psa to coś więcej niż tylko jego czesanie. Oprócz regularnego szczotkowania i kontroli sierści na obecność pasożytów uwagi opiekuna wymagają również uszy, łapy, zęby i oczy. Ale zabiegi czysto kosmetyczne nie wystarczą – według powiedzenia „prawdziwe piękno pochodzi od środka” istotną częścią dbałości o czworonoga jest również właściwe odżywianie - źródło zdrowej skóry, mocnych włosów i odporności na grzyby i inne mikroorganizmy.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 2. Choroba Cushinga u psów

  Choroba Cushinga u psów

  Choroba Cushinga u psa to przewlekle schorzenie wywołane nadmierną produkcją kortyzolu i jedna z najczęstszych psich dolegliwości endokrynologicznych. Nadczynność kory nadnerczy – to zamiennie stosowana nazwa tej jednostki chorobowej – dotyka głównie psy starsze i w średnim wieku (po siódmym roku życia), dlatego właściciele seniorów nieswoiste zmiany w wyglądzie i witalności czworonoga zrzucają czasem na karb zaawansowanego wieku swojego ulubieńca. Jak rozpoznać i leczyć tę chorobę i jakie rokowania ma pies z tą dolegliwością?

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 3. Ciąża u psa: w oczekiwaniu na psie oseski

  Ciąża u psa: w oczekiwaniu na psie oseski

  Ciąża u psa, ta zaplanowana i wyczekiwana, to olbrzymie źródło radości dla właściciela i wyjątkowy, ale i stresujący okres dla przyszłej mamy. Jej organizm przestawia wszystkie swoje mechanizmy na utrzymanie miotu i wydanie na świat potomstwa, aby zapewnić przetrwanie gatunku. Czasem jednak szczenna suczka to wynik nieuwagi i nieprzyjemna niespodzianka, a nierzadko sama natura płata nam figle i u suk dochodzi do ciąży urojonej. Ile trwa ciąża psa, jakie są jej objawy i kiedy pomoc suczce w porodzie jest konieczna? Nasz poradnik ciążowy dostarczy odpowiedzi na wszelkie pytania.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 4. Eutanazja psa: kiedy podjąć decyzję o uśpieniu?

  Eutanazja psa: kiedy podjąć decyzję o uśpieniu?

  Uśpienie psa to najtrudniejsza decyzja w życiu kochającego właściciela, jaką kiedykolwiek przyjdzie mu podjąć. Bez względu na to, czy miałeś czas przygotować się na pożegnanie czy może wypadek losowy zmusza Cię do szybkiego działania – eutanazja psa to dla opiekuna w większości przypadków przeżycie traumatyczne. Kiedy trzeba uśpić psa, jakie są koszty zabiegu, gdzie można pupila pochować i jak radzić sobie po stracie przyjaciela, dowiesz się w naszym poradniku.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 5. Wygryziona rana u psa

  Wygryziona rana u psa

  Czy to rana cięta u psa, czy też rana otwarta, czy duża rana u psa albo mała, nie ma to znaczenia? Nawet niewielkie rany po ugryzieniu mogą być niebezpieczne dla psów. Zatem jeśli Twój ukochany pies został pogryziony przez innego psa, liczy się każda minuta. Rana niekoniecznie musi być duża, ale jeśli jest dość głęboka, to koniecznie musisz działać. W naszym poradniku dowiesz się, jak powinieneś postępować w takiej sytuacji.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 6. Pies nie chce jeść suchej karmy — co robić?

  Pies nie chce jeść suchej karmy — co robić?

  Dla właścicieli jest to zawsze powód do niepokoju, kiedy ich własny pies nie je karmy, którą mu podaje. Odpowiedni rodzaj karmy to temat dla posiadaczy psów i kotów, który jest tak polaryzujący, jak żaden inny temat. Faktem jest: każdy rodzaj karmy ma pewne zalety i wady, niezależnie od tego, czy jest to karma mokra, sucha czy BARF. Co jednak zrobić, kiedy nasz ulubieniec nie chce jeść suchej karmy? Jaki jest tego powód? Jak ty możesz pomóc swojemu zwierzęcemu przyjacielowi? Tutaj możesz zapoznać się z przeglądem możliwych przyczyn. Pomożemy Ci znaleźć źródło i rozwiązać problem.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 7. Tabletki uspokajające dla psa: jak rozładować stres?

  Tabletki uspokajające dla psa: jak rozładować stres?

  Stres u psa i nadmierny lęk to zjawiska u naszych czworonogów bardzo częste. Zarówno przyczyny zaburzeń, jak i ich nasilenie mogą być różne – od okazyjnych reakcji na konkretne bodźce aż po stres chroniczny, na pierwszy rzut oka niezależny od sytuacji. Odpowiednio zdiagnozowane źródło stresu to warunek do pracy nad zachowaniem podopiecznego i jego relacją z opiekunem. Tabletki uspokajające dla psa mogą być cennym środkiem pomocniczym, wspierającym trening, nie powinny stać się jednak nigdy celem samym w sobie.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 8. Pies zimą: co zrobić, kiedy psu jest zimno

  Pies zimą: co zrobić, kiedy psu jest zimno

  Pies zimą ma na pewno łatwiej niż jego właściciel, a to dzięki sierści, która w zimną porę roku dodatkowo gęstnieje, zapewniając jej nosicielowi efektywną ochronę termiczną. „Odziany“ w taki kostium pies w zimie zwykle dobrze znosi niskie temperatury. Niemniej jednak istnieje kilka spraw, na które powinieneś zwrócić uwagę, aby uchronić psa przed mrozem i zadbać o jego bezpieczeństwo w ciemności. Dowiedz się, przy jakiej temperaturze pies marznie, jak pielęgnować narażone na kontakt z lodem i solą łapy oraz jak musi wyglądać buda dla psa na zimę, jeśli Twój pupil mieszka na dworze.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 9. Problemy układu kostnego: co na stawy u psa?

  Problemy układu kostnego: co na stawy u psa?

  Chore stawy u psa to bardzo rozpowszechnione zjawisko, dotykające szczególnie często starsze zwierzęta oraz rasy genetycznie obciążone, także w wieku szczenięcym. Aby pomoc kulejącemu pupilowi, właściciele sięgają często po lek przeciwzapalny i przeciwbólowy na stawy dla psa. Ale na rynku dostępne są również naturalne suplementy i alternatywne preparaty, które nie niszczą nerek i wątroby. Co na stawy dla psa?

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 10. Kupy psa: co z nimi robić?

  Kupy psa: co z nimi robić?

  Średniej wielkości pies produkuje za życia aż tonę odchodów. Jego ekskrementy to problem ekologiczny, ale i ryzyko dla zdrowia ludzi i zwierząt, które zetkną się z pozostałościami. Kiedy zbieranie psich odchodów ma sens i jakie woreczki na psie kupy są najbardziej ekologiczne, zdradzimy Ci w tym poradniku.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
Posts loader