PORADY
JOSERA
Skontaktuj się z nami!

Tel. 61 44 44 770
pn.- pt. w godzinach 8-16

 1. Zaćma u psa: najczęstsza przyczyna ślepoty

  Zaćma u psa: najczęstsza przyczyna ślepoty

  Spoglądając w wierne oczy psa, zwykle błyszczące i uważne, uchwycisz najczęściej jego oddane spojrzenie, które w mgnieniu oka potrafi Cię rozbroić. Czasem jednak trafisz na zamglony wzrok i zmętniałe soczewki. To alarmujący objaw, charakterystyczny między innymi dla zaćmy i wymagający natychmiastowej kontroli u psiego okulisty. W tym artykule wyjaśnimy, co to jest zaćma u psów, jakie są jej przyczyny i rokowania.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 2. Jak dbać o psie zęby – kamień nazębny i inne problemy stomatologiczne u psa

  Jak dbać o psie zęby – kamień nazębny i inne problemy stomatologiczne u psa

  Promienny uśmiech potrafi oczarować każdego. Zwłaszcza, gdy zdobi pysk Twojego kudłatego przyjaciela. Dobre wrażenie uśmiechniętego psiego pyska zakłócić może jednak kamień nazębny, zapalenie dziąseł czy nieprzyjemny zapach. Dowiedz się, jakie są przyczyny psich problemów stomatologicznych i jak dbać o zęby psa, aby były zdrowe i czyste.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 3. Dlaczego pies wyje?

  Dlaczego pies wyje?

  Głośne wycie zazwyczaj kojarzy się z wilkami dziko żyjącymi w lesie, jednak również psy robią to dosyć często. Zdarza się, że brzmi to bardziej jak płacz niż okazywanie siły, jednak nasi czworonożni przyjaciele robią to właściwie z tych samych powodów, co ich dzicy przodkowie – widząc, słysząc lub przeczuwając coś groźnego, chcą ostrzec swoich towarzyszy – w tym również Ciebie. Oczywiście psy nie wyją tak często jak wilki – w rzeczywistości istnieją rasy psów, które nie wyją prawie nigdy lub ich wycie jest ciche i łagodne.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 4. Wiek psa – ile „ludzkich lat” ma Twój pupil?

  Wiek psa – ile „ludzkich lat” ma Twój pupil?

  Przed kilkoma laty bardzo popularne było stwierdzenie, że rok życia psa to mniej więcej tyle, co siedem ludzkich lat. W rzeczywistości przeliczenie psich lat na ludzkie nie jest takie proste. Z najnowszych ustaleń wynika, że wszystko zależy od rasy, wielkości i wagi psa. Jak więc obliczyć wiek psa w ludzkich latach?

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 5. Odrobaczanie psa – czy tabletki na robaki są konieczne?

  Odrobaczanie psa – czy tabletki na robaki są konieczne?

  Tabletki odrobaczające dla psa należą – oprócz regularnych szczepień – do „świętych obowiązków” każdego właściciela. To powszechne i od wielu lat praktykowane przekonanie. Czy wiesz, jak działa tabletka na odrobaczanie psa i jakie ma skutki uboczne? Dowiedz się, kiedy taka pigułka ma sens i jak odrobaczyć psa samemu w zupełnie naturalny sposób.


  CZYTAJ WIĘCEJ »
 6. Czego nie mogą jeść psy?

  Czego nie mogą jeść psy?

  Czy zdarza Ci się dzielić przekąskami ze swoim psem? Jeśli tak – koniecznie upewnij się, że poszczególne składniki będą dopasowane do diety Twojego pupila. Często zdarza się, że jedzenie, które dla ludzi jest zdrowe i smaczne może być jednocześnie groźne dla naszych czworonożnych przyjaciół. W poniższym artykule szczegółowo omawiamy czego nie mogą jeść psy.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 7. Dlaczego pies się trzęsie? Poznaj możliwe przyczyny i dowiedz się jak temu zaradzić!

  Dlaczego pies się trzęsie? Poznaj możliwe przyczyny i dowiedz się jak temu zaradzić!

  Fakt, że pies się trzęsie, nie musi od razu oznaczać, że jest chory i coś mu dolega. Radość, wysiłek, stres lub strach są bardzo częstymi przyczynami takiego zjawiska. W poniższym artykule dowiesz się, jakie mogą być przyczyny drżenia psa i kiedy należy udać się do weterynarza.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 8. Wyprawka dla psa: 10 niezbędnych produktów z zielonej półki

  Wyprawka dla psa: 10 niezbędnych produktów z zielonej półki

  Kiedy do domu wprowadza się czworonożny lokator, jego nowi właściciele wpadają nierzadko w rausz zakupów. Wiele oferowanych na rynku produktów nie przydaje się jednak w życiu codziennym lub nie spełnia psich potrzeb. Co powinna zawierać wyprawka dla psa od hodowcy, a co dla zwierzaka ze schroniska? Nasz artykuł pomoże Ci skompletować sensowny psi niezbędnik, przydatny każdemu psiarzowi z ekologicznymi ambicjami.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 9. Jak odchudzić psa? 10 rad na zdrową psią sylwetkę

  Jak odchudzić psa? 10 rad na zdrową psią sylwetkę

  Problemy z nadwagą mają nie tylko ludzie, ale i ich najbliżsi futrzani przyjaciele. Szacuje się, że z balastem zbędnych kilogramów boryka się co piąty pies w Polsce, a częstość występowania psiej otyłości w ostatnich latach regularnie wzrasta. Pomijając otyłość spowodowaną chorobami, przyczyna nadmiernego ciężaru ciała jest tylko jedna: człowiek i jego błędy w żywieniu zwierzaka. Jak odchudzić psa możliwie bezpiecznie i jak wytrwać w dzielnym postanowieniu, dowiesz się w tym artykule.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 10. Pies wymiotuje – co robić?

  Pies wymiotuje – co robić?

  Gdy pies wymiotuje, w żołądku skręca zwykle także właściciela – z troski o zdrowie zwierzaka. Wszak wymioty u psa wyglądają dość dramatycznie ze względu na intensywne, towarzyszące torsjom dławienie i zmiany w zachowaniu. Przyczyn, dlaczego pies wymiotuje, może być wiele – od prozaicznych niestrawności poprzez zaburzenia psychosomatyczne aż po objawy chorobowe dotąd nieodkrytych schorzeń. O rozmaitym podłożu psich wymiotów oraz o tym, co robić, gdy pies zwraca, dowiesz się w tym artykule.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
Posts loader