PORADY
JOSERA
Skontaktuj się z nami!

Tel. 61 47 83 770
pn.- pt. w godzinach 8-16

 1. Gdy filtr zawodzi: chore nerki u psa

  Gdy filtr zawodzi: chore nerki u psa

  Nerki u psa pełnią rolę filtra i należą do najważniejszych organów wydalania, bez których czworonóg nie jest w stanie przeżyć. Przewlekła niewydolność nerek to choroba nieodwracalna, ale podjęte zawczasu działania spowolnią jej postęp, odciążając uszkodzony organ. Jakie są objawy chorych nerek u psa, co powoduje osłabienie ich funkcji i jakie są rokowania, dowiesz się w naszym poradniku.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 2. Choroby wątroby u psa: gdy biochemiczna fabryka szwankuje

  Choroby wątroby u psa: gdy biochemiczna fabryka szwankuje

  Zaburzenia funkcjonowania wątroby u psa mogą mieć szereg poważnych konsekwencji. Ten narząd odpowiada wszak za centralne procesy metabolizmu, filtracji, odtruwania oraz magazynowania egzystencjalnie ważnych dla życia substancji. Jakie są przyczyny i objawy niewydolności wątroby u psów i jakie rokowania w leczeniu? Jaka karma dla psa z chorą wątrobą jest zalecana?

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 3. Sprawy sercowe: gdy psie serce jest chore

  Sprawy sercowe: gdy psie serce jest chore

  Choroba serca u psów to poważna diagnoza, bo większość dolegliwości wywołujących powiększenie serca lub jego arytmię może szybko doprowadzić do śmierci czworonoga. Problem komplikuje również fakt, że wykrycie przewlekłej choroby serca u psa nie jest łatwe, bo chory organ nie daje specyficznych objawów. Jakie choroby serca u psa są możliwe i jakie rokowania ma pies chory na serce, dowiesz się w naszym poradniku.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 4. Niestrawność u psa: rewolucja w psim brzuchu

  Niestrawność u psa: rewolucja w psim brzuchu

  Bóle brzucha i problemy z trawieniem mogą być wyjątkowo nieprzyjemne i bardzo negatywnie wpływać na codzienne życie – my, ludzie, doskonale o tym wiemy. Również nasi futrzani przyjaciele mogą cierpieć z powodu zaburzeń żołądkowo-jelitowych. A jeśli Twój pies wymiotuje i ma biegunkę, Ty przecież cierpisz razem z nim. W tym artykule dowiesz się, co powoduje problemy żołądkowo-jelitowe u psów, jak rozpoznać rozstrój żołądka i kiedy lepiej skonsultować się z weterynarzem zamiast stawiać na domowe sposoby.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 5. Pies dużo pije: czy to powód do zmartwienia?

  Pies dużo pije: czy to powód do zmartwienia?

  Wzmożone pragnienie u psa szybko zwróci uwagę uważnego opiekuna, zwłaszcza jeśli towarzyszą temu inne niepokojące objawy. Twój pies dużo pije i sika? Zanim zaczniesz się martwić, wyeliminuj najpierw błahe powody, które wchodzą w rachubę. Jakie mogą być przyczyny zwiększonego przyjmowania wody i co możesz zrobić, jeśli Twój podopieczny rzeczywiście jest chory, dowiesz się w naszym poradniku.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 6. Depresja u psa: kiedy psi smutek jest chorobą 

  Depresja u psa: kiedy psi smutek jest chorobą 

  Wśród ludzi depresja to główna przyczyna niepełnosprawności na całym świecie, nazywana również „chorobą XXI. wieku”. Nasze czworonogi, podobnie jak my, są istotami bardzo empatycznymi, zdolnymi do przeżywania silnych emocji i wrażliwymi na zaburzenia nastroju. Ale czy psy mogą mieć depresję czy jest to już może niepotrzebne uczłowieczanie, typowe dla ducha naszych czasów? W naszym poradniku dowiesz się, czym jest psia depresja, jak ją rozpoznać i leczyć oraz jak jej zapobiegać.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 7. Katar u psa: kiedy trzeba działać i jak ulżyć pupilowi?

  Katar u psa: kiedy trzeba działać i jak ulżyć pupilowi?

  Katar u psa nie występuje co prawda tak często jak u ludzi, ale od czasu do czasu może się zdarzyć, że u naszego zwierzaka pojawi się wydzielina z nosa. Jak wygląda psi katar i jakie są jego przyczyny? Jak go leczyć i czy na zatkany nos u psa są domowe sposoby? Jak długo pies ma katar i co pomoże na alergię? Na te i inne pytania o przyczynach i leczeniu kataru u psa odpowiemy w naszym poradniku. 

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 8. Kaszel u psa: powód do niepokoju czy zwykłe przeziębienie?

  Kaszel u psa: powód do niepokoju czy zwykłe przeziębienie?

  Kaszel u psów może mieć podłoże zupełnie błahe lub być powodem poważnego schorzenia, dlatego niezbędna jest właściwa diagnoza. Ale jedno jest pewne: kiedy pies kaszle, nie sposób tego nie zauważyć. To nie odchrząkiwanie, pokasływanie czy walka z chrypką. Psi kaszel brzmi zwykle dość dramatycznie. Pies krztusi się i dusi, nie mogąc złapać powietrza. Jakie są przyczyny kaszlu u psa i co zrobić, by ulżyć czworonogowi, dowiesz się w naszym poradniku.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 9. Zatwardzenie u psa: przyczyny i domowe sposoby na psie zaparcia

  Zatwardzenie u psa: przyczyny i domowe sposoby na psie zaparcia

  Dobrze funkcjonujący układ pokarmowy u psów to najlepszy wyznacznik zdrowia. Nic dziwnego, że problemy z wydalaniem niepokoją opiekunów – dotyczy to zarówno biegunki, jak i efektu przeciwnego, czyli zaparcia. Jeśli Twój pies ma zatwardzenie, bacznie obserwuj swojego czworonoga. W naszym artykule dowiesz się, jakie są przyczyny psiej obstrukcji, czym się konkretnie objawia i jakie domowe sposoby na zaparcia znały już nasze babcie.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 10. Zwarcie w głowie: padaczka u psa

  Zwarcie w głowie: padaczka u psa

  Kto choć raz przeżył atak padaczkowy u psa, nigdy nie zapomni tego widoku. Niekontrolowane drgawki i nieprzewidywalność ataków są trudne do zniesienia. Wraz z diagnozą epilepsji u psa pojawiają się pytania: Czy mogę psu pomóc? Jakie są rokowania? Pewne jest jednak, że stabilny układ odpornościowy oraz odpowiednia terapia są nieuniknione, aby zapewnić epileptykowi dobrą jakość życia.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
Posts loader