-
Niestrawność u psa: rewolucja w psim brzuchu
Bóle brzucha i problemy z trawieniem mogą być wyjątkowo nieprzyjemne i bardzo negatywnie wpływać na codzienne życie – my, ludzie, doskonale o tym wiemy. Również nasi futrzani przyjaciele mogą cierpieć z powodu zaburzeń żołądkowo-jelitowych. A jeśli Twój pies wymiotuje i ma biegunkę, Ty przecież cierpisz razem z nim. W tym artykule dowiesz się, co powoduje problemy żołądkowo-jelitowe u psów, jak rozpoznać rozstrój żołądka i kiedy lepiej skonsultować się z weterynarzem zamiast stawiać na domowe sposoby.
-
Pies dużo pije: czy to powód do zmartwienia?
Wzmożone pragnienie u psa szybko zwróci uwagę uważnego opiekuna, zwłaszcza jeśli towarzyszą temu inne niepokojące objawy. Twój pies dużo pije i sika? Zanim zaczniesz się martwić, wyeliminuj najpierw błahe powody, które wchodzą w rachubę. Jakie mogą być przyczyny zwiększonego przyjmowania wody i co możesz zrobić, jeśli Twój podopieczny rzeczywiście jest chory, dowiesz się w naszym poradniku.
-
Depresja u psa: kiedy psi smutek jest chorobą
Wśród ludzi depresja to główna przyczyna niepełnosprawności na całym świecie, nazywana również „chorobą XXI. wieku”. Nasze czworonogi, podobnie jak my, są istotami bardzo empatycznymi, zdolnymi do przeżywania silnych emocji i wrażliwymi na zaburzenia nastroju. Ale czy psy mogą mieć depresję czy jest to już może niepotrzebne uczłowieczanie, typowe dla ducha naszych czasów? W naszym poradniku dowiesz się, czym jest psia depresja, jak ją rozpoznać i leczyć oraz jak jej zapobiegać.
-
Katar u psa: kiedy trzeba działać i jak ulżyć pupilowi?
Katar u psa nie występuje co prawda tak często jak u ludzi, ale od czasu do czasu może się zdarzyć, że u naszego zwierzaka pojawi się wydzielina z nosa. Jak wygląda psi katar i jakie są jego przyczyny? Jak go leczyć i czy na zatkany nos u psa są domowe sposoby? Jak długo pies ma katar i co pomoże na alergię? Na te i inne pytania o przyczynach i leczeniu kataru u psa odpowiemy w naszym poradniku.
-
Kaszel u psa: powód do niepokoju czy zwykłe przeziębienie?
Kaszel u psów może mieć podłoże zupełnie błahe lub być powodem poważnego schorzenia, dlatego niezbędna jest właściwa diagnoza. Ale jedno jest pewne: kiedy pies kaszle, nie sposób tego nie zauważyć. To nie odchrząkiwanie, pokasływanie czy walka z chrypką. Psi kaszel brzmi zwykle dość dramatycznie. Pies krztusi się i dusi, nie mogąc złapać powietrza. Jakie są przyczyny kaszlu u psa i co zrobić, by ulżyć czworonogowi, dowiesz się w naszym poradniku.
-
Zatwardzenie u psa: przyczyny i domowe sposoby na psie zaparcia
Dobrze funkcjonujący układ pokarmowy u psów to najlepszy wyznacznik zdrowia. Nic dziwnego, że problemy z wydalaniem niepokoją opiekunów – dotyczy to zarówno biegunki, jak i efektu przeciwnego, czyli zaparcia. Jeśli Twój pies ma zatwardzenie, bacznie obserwuj swojego czworonoga. W naszym artykule dowiesz się, jakie są przyczyny psiej obstrukcji, czym się konkretnie objawia i jakie domowe sposoby na zaparcia znały już nasze babcie.
-
Zwarcie w głowie: padaczka u psa
Kto choć raz przeżył atak padaczkowy u psa, nigdy nie zapomni tego widoku. Niekontrolowane drgawki i nieprzewidywalność ataków są trudne do zniesienia. Wraz z diagnozą epilepsji u psa pojawiają się pytania: Czy mogę psu pomóc? Jakie są rokowania? Pewne jest jednak, że stabilny układ odpornościowy oraz odpowiednia terapia są nieuniknione, aby zapewnić epileptykowi dobrą jakość życia.
-
Psy dla alergików: które rasy nie uczulają?
Alergia na psa to dla rozkochanego w czworonogach człowieka duży cios, ale jeszcze żaden powód do paniki. Alergicy nie muszą rezygnować z psiego towarzystwa, jeśli wybiorą rasę, która ze względu na rodzaj owłosienia uczula mniej. W tym artykule, dowiesz się czy istnieją rasy hypoalergiczne i jak żyć z psem mimo alergii.
-
Gazy u psa: objawy, przyczyny i domowe sposoby na wzdęcia
Niektóre psy tak często puszczają bąki, że nazywane są pieszczotliwie „śmierdzielami”. Ale regularne wzdęcia u psa nie są zjawiskiem normalnym i choć psy uchodzą za brudniejsze i bardziej „wonne” niż koty, to nadmierne gazy powinny wzbudzić Twoją czujność. Zdrowy pupil, któremu podajesz stosowną dietę, nie zatruwa ciągle powietrza. Jakie są przyczyny śmierdzących bąków i jak możesz psu pomoc, dowiesz się w tym poradniku.
-
Pierwsza pomoc dla psa: zasady, które ratują życie
Zasady udzielania pierwszej pomocy są w przypadku zwierząt nie mniej ważne niż u ludzi. Liczy się nie tylko szybkość reakcji, ale również zasadność konkretnych czynności. Jak powinna wyglądać pierwsza pomoc przedweterynaryjna? Nasz poradnik zdradzi, jak powinna wyglądać pierwsza pomoc dla psa, jak zachować się w sytuacji zagrożenia psiego życia i co powinno znaleźć się w domowej apteczce dla psa.