PORADY
JOSERA
Skontaktuj się z nami!

Tel. 61 44 44 770
pn.- pt. w godzinach 8-16

 1. Karma dla starego psa – co powinien jeść pies senior?

  Karma dla starego psa – co powinien jeść pies senior?

  Dla każdego właściciela starzenie się ukochanego czworonoga jest nieuniknionym procesem, na który nie ma się wpływu. Co możesz jednak zrobić, aby Twój pies jak najdłużej cieszył się zdrowiem? Czy odpowiedni pokarm oraz dieta, bądź też właściwa troska z Twojej strony sprawią, że pies długo będzie cieszył się zdrowiem? Więcej informacji na ten temat możecie znaleźć w naszym poradniku.


  Co warto wiedzieć na temat starzenia się psa?

  Niewątpliwie proces starzenia jest długotrwały, a jego objawy mogą być mylone z innymi dolegliwościami, co niejednokrotnie utrudnia stwierdzenie faktu – kiedy tak nasz czworonóg przestaje być dorosły i staje się stary? Co dokładnie ma wpływ na proces starzenia się Twojego czworonoga?

  Według specjalistów wiele czynników ma wpływ na ten cykl, między innymi:

  • masa ciała oraz
  CZYTAJ WIĘCEJ »
 2. Jak odchudzić psa? 10 rad na zdrową psią sylwetkę

  Jak odchudzić psa? 10 rad na zdrową psią sylwetkę

  Problemy z nadwagą mają nie tylko ludzie, ale i ich najbliżsi futrzani przyjaciele. Szacuje się, że z balastem zbędnych kilogramów boryka się co piąty pies w Polsce, a częstość występowania psiej otyłości w ostatnich latach regularnie wzrasta. Pomijając otyłość spowodowaną chorobami, przyczyna nadmiernego ciężaru ciała jest tylko jedna: człowiek i jego błędy w żywieniu zwierzaka. Jak odchudzić psa możliwie bezpiecznie i jak wytrwać w dzielnym postanowieniu, dowiesz się w tym artykule.


  Czynnik człowieczy zwierzęcych problemów z nadwagą

  Nadwaga u psa
  Nadwaga u psa spowodowana jest czasem nieodkrytymi schorzeniami, ale najczęściej wynika z nieprawidłowych nawyków żywieniowych.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 3. Pies wymiotuje – co robić?

  Pies wymiotuje – co robić?

  Gdy pies wymiotuje, w żołądku skręca zwykle także właściciela – z troski o zdrowie zwierzaka. Wszak wymioty u psa wyglądają dość dramatycznie ze względu na intensywne, towarzyszące torsjom dławienie i zmiany w zachowaniu. Przyczyn, dlaczego pies wymiotuje, może być wiele – od prozaicznych niestrawności poprzez zaburzenia psychosomatyczne aż po objawy chorobowe dotąd nieodkrytych schorzeń. O rozmaitym podłożu psich wymiotów oraz o tym, co robić, gdy pies zwraca, dowiesz się w tym artykule.  Wymioty u psa – przebieg


  Wymioty u psa mają zawsze podobny przebieg. Pierwszą fazą są nudności, podczas których u zwierzęcia można zauważyć znaczną zmianę zachowania. Zwykle pojawia się ślinotok, mlaskanie, przełykanie śliny lub oblizywanie się, a pupil odczuwa duży niepokój, często nerwowo zmieniając miejsce i nie reagując na bodźce zewnętrzne. W tym samym czasie jego jelita intensywnie się kurczą, przesuwając pokarm antyperysta

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 4. Jak i kiedy kąpać psa?

  Jak i kiedy kąpać psa?

  Kąpanie psa to bardzo ważna część opieki nad pupilem. Brudny pies to nie tylko problem estetyczny. Właściwa pielęgnacja sierści znacząco może wpłynąć na zdrowie Twojego czworonoga. Jak często kąpać psa? Kiedy można kąpać szczeniaka? Postaramy się odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 5. Choroby skóry u psa

  Choroby skóry u psa

  Choroby skóry u psa to jedne z najczęstszych psich dolegliwości, które dzięki szybko i wyraźnie widocznym objawom, równie sprawnie dają się odkryć. I choć symptomy są często mało specyficzne, a przyczyn zmian skórnych może być wiele, to odpowiednia terapia możliwa jest zwykle już w początkowym stadium choroby – w przeciwieństwie do chorób nerek czy serca, które zwykle rozwijają się w przyczajeniu, długo nie dając o sobie znać. Oprócz predyspozycji rasowych wpływ na choroby skóry psa ma także jego wiek, sposób żywienia, higiena, aktywność fizyczna oraz środowisko, w którym przebywa.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 6. Koronawirus – Czy psy mogą zachorować lub zarażać?

  Koronawirus – Czy psy mogą zachorować lub zarażać?

  Zaktualizowano 22.04.2020

  Korona-kryzys odbija się na naszym życiu w rozmaitych jego aspektach. zachowujemy odstęp od innych ludzi, unikamy zgrupowań, nie podajemy sobie rąk i zwracamy jeszcze większą uwagę na higienę. Koronawirus rozprzestrzenia się w błyskawicznym tempie i dotyczy każdego z nas. Niektóre osoby już zostały objętę domową kwarantanną. W tych niepewnych czasach musimy chronić przede wszystkim ludzi starszych i tych o osłabionym systemie odpornościowym i za wszelką cenę spowolnić rozprzestrzenianie CoVid-19.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 7. Zapalenie pęcherza moczowego u psa: objawy i leczenie (i zapobieganie)

  Zapalenie pęcherza moczowego u psa: objawy i leczenie (i zapobieganie)

  Zapalenie pęcherza u psa jest dość rozpowszechnioną dolegliwością i co najmniej tak dokuczliwą jak u ludzi. Psy z infekcją dróg moczowych odczuwają wzmożoną potrzebę oddawania moczu, ale siusianie często jest dla nich dużą udręką.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 8. Zapalenie ucha u psa: objawy i leczenie

  Zapalenie ucha u psa: objawy i leczenie

  Zapalenie ucha u psa jest jedną z najczęstszych wizyt w gabinetach weterynaryjnych. To schorzenie jest dla czworonoga równie nieprzyjemne i bolesne, jak dla człowieka. Przewlekłe zapalenia uszu – nieleczone lub źle zdiagnozowane – grożą poważnymi konsekwencjami.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 9. Kleszcz u Twojego Psa - Kompendium wiedzy

  Kleszcz u Twojego Psa - Kompendium wiedzy

  Borelioza to poważna choroba, która nieleczona może nawet zabić. Dotyka ona nie tylko ludzi, ale też i zwierzęta – w szczególności psy. Borelioza to choroba przenoszona przez kleszcze, które należą do grupy pasożytów, żywiących się krwią. Najczęściej możemy je spotkać w lasach i na łąkach. Kleszcz u psa może być naprawdę niebezpieczny, ponieważ przenosi on wiele chorób groźnych dla naszego pupila. Należą do nich m.in.: borelioza i babeszjoza. Przypadki choroby odkleszczowej u psa pojawią się coraz częściej. Trzeba mieć świadomość, że liczba zachorowań nieustannie wzrasta. Co zrobić, gdy pies ma kleszcza? Jakie są objawy boreliozy u psa? Czy i jak mogę chronić mojego psa przed kleszczami? Jakie są inne choroby odkleszczowe u psów? Jak powinno przebiegać usuwanie kleszcza u psa? Na te i inne pytania odpowiemy w artykule.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 10. Rodzaje chorób u psów

  Rodzaje chorób u psów

  Zdrowie i szczęście czworonoga są najważniejsze dla każdego właściciela, który poza swoim pupilem nie widzi świata. Informacja o chorobie zwierzaka jest nie tylko przykrą wiadomością, ale wzmaga również troskę o jego życie. Właśnie dlatego tak ważna jest nie tyko umiejętność rozpoznania bólu u psa, ale także podstawowa wiedza o chorobach, które mogą dotknąć czworonoga.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
Posts loader