PORADY
JOSERA
Skontaktuj się z nami!

Tel. 61 44 44 770
pn.- pt. w godzinach 8-16

 1. Pierwsza pomoc dla psa: zasady, które ratują życie

  Pierwsza pomoc dla psa: zasady, które ratują życie

  Zasady udzielania pierwszej pomocy są w przypadku zwierząt nie mniej ważne niż u ludzi. Liczy się nie tylko szybkość reakcji, ale również zasadność konkretnych czynności. Podczas gdy tę wiedzę w odniesieniu do ratowania życia innego człowieka przyswajamy i utrwalamy sobie na różnych etapach życia, pierwsza pomoc dla psa okraszona jest zwykle wątpliwościami i półprawdami. Jak powinna wyglądać pierwsza pomoc przedweterynaryjna? Nasz poradnik zdradzi, jak zachować się w sytuacji zagrożenia psiego życia i co powinno znaleźć się w domowej apteczce dla psa.  CZYTAJ WIĘCEJ »
 2. Temperatura u psa: jak sprawdzić i co zrobić, gdy pies ma gorączkę?

  Temperatura u psa: jak sprawdzić i co zrobić, gdy pies ma gorączkę?


  Jeśli należysz do ludzi, którzy zastanawiają się, czy pies może mieć gorączkę, możemy definitywnie rozwiać Twoje wątpliwości. Podwyższona temperatura u psa jest jak najbardziej możliwa, chociaż – podobnie jak u ludzi - nie jest chorobą samą w sobie, lecz jedynie oznaką deregulacji organizmu. Przyczyny mogą być błahe, zwłaszcza jeśli temperatura wzrośnie tylko nieznacznie i szybko wraxa do normy. Niewykluczone są jednak również poważne choroby. W naszym poradniku dowiesz się, jak rozpoznać i zmierzyć temperaturę oraz co zrobić, kiedy pies ma gorączkę. 


  CZYTAJ WIĘCEJ »
 3. Borelioza u psa: choroba-widmo czy poważne zagrożenie?

  Borelioza u psa: choroba-widmo czy poważne zagrożenie?

  Psia borelioza to po babeszjozie najczęściej występująca choroba odkleszczowa, wywoływana przez bakterie. Wcześnie wykryta, daje wysokie szanse całkowitego wyleczenia, ale właśnie tu leży cały problem: boreliozę u psów rozpoznać jest bardzo trudno, bo pierwsze objawy są niespecyficzne, a testy niedokładne, dlatego dolegliwość rozwija się zwykle w ukryciu. W naszym poradniku dowiesz się, jak realne jest zakażenie boreliozą, jak zapobiegać chorobie i jak ją leczyć. Przeczytasz również o naturalnych metodach terapii boreliozy u psa, istniejących jak dotąd tylko na marginesie terapii antybiotykowej i szczepień.
  CZYTAJ WIĘCEJ »
 4. Biegunka u szczeniaka: jak pomóc psu z rozwolnieniem?

  Biegunka u szczeniaka: jak pomóc psu z rozwolnieniem?


  Kiedy szczeniak ma biegunkę, jej przyczyny są zwykle podobne do tych, które wywołują rozwolnienie również u psów dorosłych. Ale u psich maluchów nieprawidłowe wypróżnianie jest szczególnie niebezpieczne, bo młody organizm nie posiada jeszcze wykształconych mechanizmów obronnych i szybciej przegrywa walkę z czynnikami patogennymi aniżeli dorosły. W naszym poradniku dowiesz się, jak rozpoznać zwykłą niestrawność, jakie są przyczyny rozwolnienia u małych psów i co dać szczeniakowi na biegunkę.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 5. Jak dbać o psa: elementarz zabiegów pielęgnacyjnych

  Jak dbać o psa: elementarz zabiegów pielęgnacyjnych

  Pielęgnacja psa to coś więcej niż tylko jego czesanie. Oprócz regularnego szczotkowania i kontroli sierści na obecność pasożytów uwagi opiekuna wymagają również uszy, łapy, zęby i oczy. Ale zabiegi czysto kosmetyczne nie wystarczą – według powiedzenia „prawdziwe piękno pochodzi od środka” istotną częścią dbałości o czworonoga jest również właściwe odżywianie - źródło zdrowej skóry, mocnych włosów i odporności na grzyby i inne mikroorganizmy.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 6. Choroba Cushinga u psów

  Choroba Cushinga u psów

  Choroba Cushinga u psa to przewlekle schorzenie wywołane nadmierną produkcją kortyzolu i jedna z najczęstszych psich dolegliwości endokrynologicznych. Nadczynność kory nadnerczy – to zamiennie stosowana nazwa tej jednostki chorobowej – dotyka głównie psy starsze i w średnim wieku (po siódmym roku życia), dlatego właściciele seniorów nieswoiste zmiany w wyglądzie i witalności czworonoga zrzucają czasem na karb zaawansowanego wieku swojego ulubieńca. Jak rozpoznać i leczyć tę chorobę i jakie rokowania ma pies z tą dolegliwością?

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 7. Ciąża u psa: w oczekiwaniu na psie oseski

  Ciąża u psa: w oczekiwaniu na psie oseski

  Ciąża u psa, ta zaplanowana i wyczekiwana, to olbrzymie źródło radości dla właściciela i wyjątkowy, ale i stresujący okres dla przyszłej mamy. Jej organizm przestawia wszystkie swoje mechanizmy na utrzymanie miotu i wydanie na świat potomstwa, aby zapewnić przetrwanie gatunku. Czasem jednak szczenna suczka to wynik nieuwagi i nieprzyjemna niespodzianka, a nierzadko sama natura płata nam figle i u suk dochodzi do ciąży urojonej. Ile trwa ciąża psa, jakie są jej objawy i kiedy pomoc suczce w porodzie jest konieczna? Nasz poradnik ciążowy dostarczy odpowiedzi na wszelkie pytania.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 8. Eutanazja psa: kiedy podjąć decyzję o uśpieniu?

  Eutanazja psa: kiedy podjąć decyzję o uśpieniu?

  Uśpienie psa to najtrudniejsza decyzja w życiu kochającego właściciela, jaką kiedykolwiek przyjdzie mu podjąć. Bez względu na to, czy miałeś czas przygotować się na pożegnanie czy może wypadek losowy zmusza Cię do szybkiego działania – eutanazja psa to dla opiekuna w większości przypadków przeżycie traumatyczne. Kiedy trzeba uśpić psa, jakie są koszty zabiegu, gdzie można pupila pochować i jak radzić sobie po stracie przyjaciela, dowiesz się w naszym poradniku.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 9. Wygryziona rana u psa

  Wygryziona rana u psa

  Czy to rana cięta u psa, czy też rana otwarta, czy duża rana u psa albo mała, nie ma to znaczenia? Nawet niewielkie rany po ugryzieniu mogą być niebezpieczne dla psów. Zatem jeśli Twój ukochany pies został pogryziony przez innego psa, liczy się każda minuta. Rana niekoniecznie musi być duża, ale jeśli jest dość głęboka, to koniecznie musisz działać. W naszym poradniku dowiesz się, jak powinieneś postępować w takiej sytuacji.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 10. Pies nie chce jeść suchej karmy — co robić?

  Pies nie chce jeść suchej karmy — co robić?

  Dla właścicieli jest to zawsze powód do niepokoju, kiedy ich własny pies nie je karmy, którą mu podaje. Odpowiedni rodzaj karmy to temat dla posiadaczy psów i kotów, który jest tak polaryzujący, jak żaden inny temat. Faktem jest: każdy rodzaj karmy ma pewne zalety i wady, niezależnie od tego, czy jest to karma mokra, sucha czy BARF. Co jednak zrobić, kiedy nasz ulubieniec nie chce jeść suchej karmy? Jaki jest tego powód? Jak ty możesz pomóc swojemu zwierzęcemu przyjacielowi? Tutaj możesz zapoznać się z przeglądem możliwych przyczyn. Pomożemy Ci znaleźć źródło i rozwiązać problem.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
Posts loader