PORADY
JOSERA
Skontaktuj się z nami!

Tel. 61 44 44 770
pn.- pt. w godzinach 8-16

 1. Kleszcz u Twojego Psa - Kompendium wiedzy

  Kleszcz u Twojego Psa - Kompendium wiedzy

  Borelioza to poważna choroba, która nieleczona może nawet zabić. Dotyka ona nie tylko ludzi, ale też i zwierzęta – w szczególności psy. Borelioza to choroba przenoszona przez kleszcze, które należą do grupy pasożytów, żywiących się krwią. Najczęściej możemy je spotkać w lasach i na łąkach. Kleszcz u psa może być naprawdę niebezpieczny, ponieważ przenosi on wiele chorób groźnych dla naszego pupila. Należą do nich m.in.: borelioza i babeszjoza. Przypadki choroby odkleszczowej u psa pojawią się coraz częściej. Trzeba mieć świadomość, że liczba zachorowań nieustannie wzrasta. Co zrobić, gdy pies ma kleszcza? Jakie są objawy boreliozy u psa? Czy i jak mogę chronić mojego psa przed kleszczami? Jakie są inne choroby odkleszczowe u psów? Jak powinno przebiegać usuwanie kleszcza u psa? Na te i inne pytania odpowiemy w artykule.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 2. Psy aktywne – jak z nimi żyć na co dzień?

  Psy aktywne – jak z nimi żyć na co dzień?

  Na świecie istnieje bardzo dużo ras i każda z nich charakteryzuje się innym przeznaczeniem oraz cechami charakteru. Wśród nich wiele jest takich psów, które mają niespożytkowaną energię i potrzebę bycia w ciągłym ruchu. Takie aktywne czworonogi to wyzwanie dla każdego właściciela, ale także wiele możliwości wspólnego spędzania czasu. Z naszego materiału dowiesz się między innymi tego, jaka karma dla psa o zwiększonej aktywności jest najlepsza, ale także poznasz kilka wskazówek na to, jak znaleźć ciekawe zajęcia dla szczególnie energicznego pupila.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 3. Świąd u psa – czym jest spowodowany i jakie są sposoby jego leczenia (które działają)

  Świąd u psa – czym jest spowodowany i jakie są sposoby jego leczenia (które działają)

  Świąd to reakcja skóry, która objawia się uporczywym drapaniem Twojego psa po różnych częściach ciała. Jest nie tylko niezwykle nieprzyjemny i uciążliwy, ale może być także symptomem wielu chorób. Jedno jest pewne – nie powinieneś lekceważyć tego zachowania u swojego psa, ponieważ nie wiesz czym jest spowodowane. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat świądu, jego przyczyn i sposobach zapobiegania, to zapoznaj się z naszym artykułem, w którym znajdziesz wiele ciekawych i przydatnych wskazówek.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 4. Wymioty i biegunka u psa – jak sobie z tym radzić?

  Wymioty i biegunka u psa – jak sobie z tym radzić?

  Na dobre i na złe – właśnie w takich sytuacjach powinieneś być ze swoim pupilem. Jako właściciel masz obowiązek zająć się czworonogiem w każdej sytuacji, zwłaszcza gdy zachoruje. Biegunka, czy niestrawność u psa to nie jest przyjemna sytuacja ani dla właściciela, ani dla czworonoga. Co więcej – trzeba wtedy zwrócić szczególną uwagę na zwierzaka, żeby wykluczyć ewentualną chorobę. Z naszego materiału dowiesz się, czego przyczyną może być rozwolnienie u pupila, a także jak zadbać o jego właściwą dietę, żeby takie sytuacje zdarzały się, jak najrzadziej.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 5. Wypadanie włosów u psa – linienie a pielęgnacja sierści

  Wypadanie włosów u psa – linienie a pielęgnacja sierści

  Linienie czworonogów to naturalny proces fizjologiczny, który odbywa się u psów dwa razy do roku w okresie wiosennym i jesiennym. Polega na tym, że stary włos wypada, by na jego miejsce mógł wyrosnąć nowy, dostosowujący się do panujących warunków atmosferycznych. U każdej rasy proces ten wygląda nieco inaczej, a linienie jest mniej lub bardziej obfite. Problem pojawia się wtedy, gdy pies zaczyna łysieć i pojawiają się na jego ciele plamy nagiej skóry. W takim przypadku niezbędna jest wizyta u weterynarza, żeby sprawdzić, czy nie są to objawy jakiejś choroby.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 6. Pies alergik

  Pies alergik

  Decyzja o kupnie psa powinna być bardzo dobrze przemyślana, ponieważ zobowiązuje do odpowiedzialności za żywe stworzenie na długie lata. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że gdy decydujemy się na czworonoga, to musimy liczyć się z wieloma nowymi obowiązkami, a czasem nawet wyrzeczeniami. Póki jednak pies jest zdrowy najczęściej nie ma żadnych problemów. Te pojawiają się dopiero wtedy, gdy nasz czworonóg zaczyna mieć problemy ze zdrowiem. Mimo, iż alergia to dość powszechna dolegliwość, to jej wystąpienie u psa może zaskoczyć. Jak rozpoznać uczulenie u Twojego czworonoga? Jak żyć z psem – alergikiem? Tego wszystkie dowiesz się z naszego artykułu.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 7. Rodzaje chorób u psów

  Rodzaje chorób u psów

  Zdrowie i szczęście czworonoga są najważniejsze dla każdego właściciela, który poza swoim pupilem nie widzi świata. Informacja o chorobie zwierzaka jest nie tylko przykrą wiadomością, ale wzmaga również troskę o jego życie. Właśnie dlatego tak ważna jest nie tyko umiejętność rozpoznania bólu u psa, ale także podstawowa wiedza o chorobach, które mogą dotknąć czworonoga.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 8. Mój pies ma biegunkę (co zrobić?)

  Mój pies ma biegunkę (co zrobić?)

  Jak zachować się w sytuacji, kiedy pojawia się biegunka u psa? Kiedy należy udać się z nim do weterynarza? Co może powodować rozwolnienie u psa? Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak pomóc swojemu psu w takiej sytuacji, koniecznie zapoznaj się z poniższym materiale.

  CZYTAJ WIĘCEJ »