PORADY
JOSERA
Skontaktuj się z nami!

Tel. 61 44 44 770
pn.- pt. w godzinach 8-16

 1. Parwowiroza psów: objawy, leczenie i rokowania

  Parwowiroza psów: objawy, leczenie i rokowania

  Parwowiroza to zakaźna i wysoce zaraźliwa choroba wirusowa, atakująca głównie szczenięta lub niezaszczepione osobniki dorosłe. Nieleczona u bardzo młodych psów zwykle prowadzi do wyniszczenia organizmu i śmierci. Szczepionka przeciwko parwowirusowi nie daje całkowitej ochrony przed zachorowaniem, ale minimalizuje ryzyko ciężkiego przebiegu. Dowiedz się, jakie są jej objawy, jak pies może zarazić się parwowirozą i jak wygląda leczenie.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 2. Probiotyk dla psa: Jak wzmocnić florę bakteryjną psich jelit?

  Probiotyk dla psa: Jak wzmocnić florę bakteryjną psich jelit?

  Probiotyki podawane psom kojarzą się zwykle z terapią antybiotykową, ale powodów do wzmocnienia flory bakteryjnej u naszych czworonogów jest znacznie więcej. W naszym poradniku dowiesz się, co osłabia mikrobom u psa i jak skutecznie wspomóc ważne dla zdrowia drobnoustroje.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 3. Pies je kupy: jakie są przyczyny koprofagii i jak oduczyć psa jedzenia odchodów?

  Pies je kupy: jakie są przyczyny koprofagii i jak oduczyć psa jedzenia odchodów?

  Zjadanie swoich lub cudzych odchodów należy niewątpliwie do najnieprzyjemniejszych rzeczy, jakie pies może „zafundować” właścicielowi. Oprócz wstrętu, jaki takie zachowanie wywołuje, konsumpcja kału powinna zwrócić Twoją uwagę ze względu na jej przyczyny oraz możliwe konsekwencje dla zdrowia Twojego pupila. Dlaczego psy jedzą kupy i jak je tego oduczyć, zdradzimy Ci w naszym poradniku.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 4. Głuchy pies: życie z czworonogiem, który nie słyszy

  Głuchy pies: życie z czworonogiem, który nie słyszy

  Głuchnący pies to dla wielu właścicieli powód do zwątpienia: czy zwierzę, które straci słuch, poradzi sobie na co dzień? I jak podoła temu wyzwaniu jego opiekun? Wszak słuch – obok węchu – to najważniejszy z psich zmysłów. Ale wbrew pozorom czworonogi słabo słyszące lub całkiem głuche doskonale dają sobie radę zarówno z wykonywaniem poleceń właściciela, jak i z komunikowaniem się z przedstawicielami swojego gatunku. Dowiedz się, jak szkolić głuchego psa i jak zapewnić mu bezpieczne życie.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 5. Ślepy pies: jak żyć z czworonogiem, który traci wzrok?

  Ślepy pies: jak żyć z czworonogiem, który traci wzrok?

  Ślepota u psa wydaje się często problemem nie do pokonania, a diagnoza o utracie wzroku wprawia wielu właścicieli w panikę. Ale upośledzone psy - niezależnie od tego, czy to przypadłość nabyta czy wrodzona - zwykle świetnie sobie radzą, a ich zachowanie odbiega od zdrowych pobratymców tylko nieznacznie. W naszym poradniku dowiesz się, jak szkolić niewidomego psa i jak ułatwić mu dzień powszedni.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 6. Pies na rowerze – o czym powinieneś pamiętać?

  Pies na rowerze – o czym powinieneś pamiętać?

  Jazda na rowerze z psem to świetne urozmaicenie Waszych wspólnych przedsięwzięć i okazja do dużej dawki ruchu na świeżym powietrzu - pod warunkiem, że kondycja fizyczna pozwala psu na taki wysiłek. Wyprawa rowerowa to dla psa wszak niemałe wyzwanie, ale i okazja do intensywnego wybiegania się. Z czasem nabierzecie wprawy w letnich wycieczkach rowerowych, a Twój czworonożny przyjaciel może stać się idealnym partnerem sportowym. Tutaj znajdziesz wskazówki, jak przyuczyć psa do jazdy na rowerze i jakie przygotowania poczynić.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 7. Jak zrobić lody dla psa – 3 proste przepisy

  Jak zrobić lody dla psa – 3 proste przepisy

  Kiedy latem temperatury rosną, Twój pies potrzebuje ochłody. Ludzie sięgają po lody i napoje orzeźwiające. Ale czy psy mogą jeść lody? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę i jak zrobić lody dla psów, aby były pyszne i zdrowe. Zimne smakołyki domowej roboty to doskonały sposób na ochłodę, a jednocześnie świetne zajęcie dla Twojego czworonożnego przyjaciela.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 8. Pies w wodzie – jak nauczyć psa pływać?

  Pies w wodzie – jak nauczyć psa pływać?

  Lato, słońce, kąpiel, zabawa z psem! W letnie upały nie ma nic lepszego niż orzeźwiające zanurzenie się w chłodnej wodzie. Gdzie Twój ukochany czworonożny przyjaciel może wejść do wody i jakie niebezpieczeństwa czyhają na niego podczas pływania? Jak możesz nauczyć psa pływać i na co powinieneś zwrócić uwagę, kiedy pies jest w wodzie, dowiesz się w naszym poradniku.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 9. Zaćma u psa: najczęstsza przyczyna ślepoty

  Zaćma u psa: najczęstsza przyczyna ślepoty

  Spoglądając w wierne oczy psa, zwykle błyszczące i uważne, uchwycisz najczęściej jego oddane spojrzenie, które w mgnieniu oka potrafi Cię rozbroić. Czasem jednak trafisz na zamglony wzrok i zmętniałe soczewki. To alarmujący objaw, charakterystyczny między innymi dla zaćmy i wymagający natychmiastowej kontroli u psiego okulisty. W tym artykule wyjaśnimy, co to jest zaćma u psów, jakie są jej przyczyny i rokowania.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 10. Jak dbać o psie zęby – kamień nazębny i inne problemy stomatologiczne u psa

  Jak dbać o psie zęby – kamień nazębny i inne problemy stomatologiczne u psa

  Promienny uśmiech potrafi oczarować każdego. Zwłaszcza, gdy zdobi pysk Twojego kudłatego przyjaciela. Dobre wrażenie uśmiechniętego psiego pyska zakłócić może jednak kamień nazębny, zapalenie dziąseł czy nieprzyjemny zapach. Dowiedz się, jakie są przyczyny psich problemów stomatologicznych i jak dbać o zęby psa, aby były zdrowe i czyste.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
Posts loader