PORADY
JOSERA
Skontaktuj się z nami!

Tel. 61 44 44 770
pn.- pt. w godzinach 8-16

 1. Jak przyzwyczaić do siebie koty? Drugi kot w Twoim domu

  Jak przyzwyczaić do siebie koty? Drugi kot w Twoim domu

  Zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego obecnego kociaka, drugi kot w domu to wyzwanie dla Was obojga. Większość kotów domowych docenia obecność innego kota. Chociaż koty są w zasadzie towarzyskie, to podobnie jak my, ludzie, nie od razu akceptują nowych przybyszów. W naszym poradniku poznasz kilka wskazówek na temat: co zrobić, kiedy pojawi się drugi kot w domu?

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 2. Jak przygotować się na przyjęcie kota?

  Jak przygotować się na przyjęcie kota?

  Jeśli podjąłeś wspaniałą decyzję o przygarnięciu do domu małego kotka, to czeka na Ciebie ciekawa przygoda. Kiedy pojawia się nowy członek rodziny, cała codzienna rutyna zostaje wywrócona do góry nogami. Będziesz uwielbiał przytulać i bawić się ze swoim nowym ulubieńcem przez cały czas. Jednak zanim to nastąpi, musisz przygotować się na przyjęcie kota, ponieważ jest to coś bardzo wyjątkowego — nie tylko dla Ciebie, ale także dla kociaka. Zadbaj więc o to, by było to jak najbardziej komfortowe dla małego przybysza, aby z radością się u Ciebie zadomowił.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 3. Czy mój kot mnie kocha?

  Czy mój kot mnie kocha?

  Czy twój kot Cię kocha? Każdy właściciel kotka chciałby znać odpowiedź na to pytanie. W większości przypadków kocia odpowiedź to mruczenie pupila. Twój futrzak to zwierzę, które ma tendencję do bycia zmiennym i tajemniczym. Ogólnie można powiedzieć, że koty pokazują czasami więcej uczuć, czasami mniej. Przez to nieczęsto odpowiedź na pytanie, czy i jak kot kocha swojego właściciela, jest trudna.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 4. Jak zdobyć zaufanie kota?

  Jak zdobyć zaufanie kota?

  Kocia natura charakteryzuje się niezależnością, dlatego koty nie nie potrzebują Twojej przyjaźni. Czy chcesz zdobyć zaufanie kota oraz chcesz, aby Twój kot był bardziej przyjazny i ufny? Każdy właściciel kota przeżywa przyjaźń ze swoim pupilem w bardzo indywidualny sposób, a wzajemna miłość i zaufanie są nieodłącznym tego elementem. W naturze koty są niezależne i chodzą „swoimi drogami”. Wymaga to od Ciebie cierpliwości i akceptacji. Najważniejsze, abyś pozwolił kotu nadawać tempo i skupił się tylko na tym, aby czuł się bezpiecznie i komfortowo w Twoim domu i otoczeniu. Nasz poradnik pomoże ci odpowiedzieć na te pytania.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 5. Kocia mowa ciała: miauczenie kota ma wiele znaczeń

  Kocia mowa ciała: miauczenie kota ma wiele znaczeń

  Koty mają charakterystyczny koci język ciała. Kocia mowa jest różnorodna z wieloma formami komunikacji. Nasze koty dysponują szeroką gamą ruchów ciała i dźwięków, za pomocą których komunikują nam oraz innym zwierzętom swoje potrzeby i wyrażają swoje zdanie. Czasami zachowanie Twojego kota może się zmienić i zastanawiasz się, co to może oznaczać. Czy radość, czy strach - postawa ciała zdradza bardzo wiele. Zrozumienie kociego języka wymaga jednak praktyki. A może chcesz wiedzieć, co mówi kot i jak rozpoznać, czy kot jest szczęśliwy. Jak dobrze potrafisz zrozumieć swojego kota? Jeśli chcesz zrozumieć zachowanie kota, nasz przewodnik powie Ci wszystko, co musisz wiedzieć o kocim zachowaniu i mowie ciała.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 6. Stół świąteczny: czy koty i psy mogą jeść resztki jedzenia?

  Stół świąteczny: czy koty i psy mogą jeść resztki jedzenia?

  Boże Narodzenie to czas, kiedy odświętnie dekorujesz swój dom, zapalasz świece i stawiasz choinkę. To, co tym grudniowym dniom nadaje szczególnego charakteru, może być niebezpieczne dla Twoich zwierzaków. Choinka kusi, by się na nią wspiąć, ozdoby ze śnieżnego sprayu są trujące, a i jedzenie ze świątecznego stołu może być dla naszych pupili niebezpieczne. Stoły uginają się pod ciężarem obfitych potraw, którymi nierzadko chcielibyśmy się podzielić z czworonogami. W naszym poradniku dowiesz się, czy psy lub koty mogą jeść resztki ze stołu.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 7. Filmy z psami lub kotami – propozycje na miły wieczór przed telewizorem

  Filmy z psami lub kotami – propozycje na miły wieczór przed telewizorem

  Kiedy przychodzą zimne i szare dni, niejednemu z nas ciężko jest się zebrać i wyjść z psem, który czasem sam nie ma ochoty na spacery w deszczu czy na mrozie. Właściciele kotów też mogą zauważyć, że podczas zimowych, pochmurnych dni ich kociaki stają się letargiczne, dużo śpią i mało się poruszają. To idealne dni, kiedy wieczorem możesz spędzić przytulne chwile z Twoim czteronożnym przyjacielem, oglądając film z psem w roli głównej czy też kotem.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 8. Prezent dla kota: 12 pomysłów na świąteczny podarunek dla kici i kociarza

  Prezent dla kota: 12 pomysłów na świąteczny podarunek dla kici i kociarza

  Najpiękniejszym prezentem dla kota na święta jest… żywa choinka: świeże gałązki zapraszają do wspinaczki, pień świetnie służy za drapak, a bombki aż się proszą o rundę hokeja. Niestety akurat tej atrakcji ludzie swoim mruczkom podarować nie chcą. Istnieją jednak inne kocie prezenty, którymi możesz swojemu czworonożnemu przyjacielowi sprawić ogromną radość – w najlepszym przypadku na tyle dużą, że zapomni o choince. Co kupić kotu na święta lub przygotować samemu? I z jakiego prezentu ucieszyłby się miłośnik kotów?

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 9. Zabawy z kotem w domu: sposoby na walkę z nudą

  Zabawy z kotem w domu: sposoby na walkę z nudą

  Jeśli masz kota, to jego dobre samopoczucie jest dla Ciebie z pewnością bardzo ważne. Oprócz przytulnego miejsca odpoczynku i świeżej karmy Twój zwierzak potrzebuje również odpowiednich zajęć, aby się nie nudzić. Koty domowe nie mogą eksplorować terenu i polować na myszy tak, jak koty żyjące na zewnątrz. Dlatego powinieneś zapewnić swojemu pupilowi okazje do zabawy i wyładowania zbędnej energii. Jak dużo aktywności potrzebują koty? Jakie zabawki są najodpowiedniejsze? Co należy zrobić, jeśli nie ma Cię przez dłuższy czas? W tym przewodniku znajdziesz cenne wskazówki, jak zapewnić kotu zajęcie i kreatywne pomysły na urozmaicenie codziennego życia Twojego pupila.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 10. Neva masquerade: jedna z najzdrowszych ras kotów na świecie

  Neva masquerade: jedna z najzdrowszych ras kotów na świecie

  Neva masquerade to rasa kotów polecana dla rodzin i do domów z małymi dziećmi, bo jest wesoła, ruchliwa i inteligentna, ale też bardzo uczuciowa i łagodna. Oprócz pięknego wyglądu cechuje ją ogromna energia i figlarność. Kot ten uważany jest za jedną z najzdrowszych ras.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
Posts loader