PORADY
JOSERA
Skontaktuj się z nami!

Tel. 61 44 44 770
pn.- pt. w godzinach 8-16

 1. Kocia mowa ciała: miauczenie kota ma wiele znaczeń

  Kocia mowa ciała: miauczenie kota ma wiele znaczeń

  Koty mają charakterystyczny koci język ciała. Kocia mowa jest różnorodna z wieloma formami komunikacji. Nasze koty dysponują szeroką gamą ruchów ciała i dźwięków, za pomocą których komunikują nam oraz innym zwierzętom swoje potrzeby i wyrażają swoje zdanie. Czasami zachowanie Twojego kota może się zmienić i zastanawiasz się, co to może oznaczać. Czy radość, czy strach - postawa ciała zdradza bardzo wiele. Zrozumienie kociego języka wymaga jednak praktyki. A może chcesz wiedzieć, co mówi kot i jak rozpoznać, czy kot jest szczęśliwy. Jak dobrze potrafisz zrozumieć swojego kota? Jeśli chcesz zrozumieć zachowanie kota, nasz przewodnik powie Ci wszystko, co musisz wiedzieć o kocim zachowaniu i mowie ciała.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 2. Stół świąteczny: czy koty i psy mogą jeść resztki jedzenia?

  Stół świąteczny: czy koty i psy mogą jeść resztki jedzenia?

  Boże Narodzenie to czas, kiedy odświętnie dekorujesz swój dom, zapalasz świece i stawiasz choinkę. To, co tym grudniowym dniom nadaje szczególnego charakteru, może być niebezpieczne dla Twoich zwierzaków. Choinka kusi, by się na nią wspiąć, ozdoby ze śnieżnego sprayu są trujące, a i jedzenie ze świątecznego stołu może być dla naszych pupili niebezpieczne. Stoły uginają się pod ciężarem obfitych potraw, którymi nierzadko chcielibyśmy się podzielić z czworonogami. W naszym poradniku dowiesz się, czy psy lub koty mogą jeść resztki ze stołu.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 3. Filmy z psami lub kotami – propozycje na miły wieczór przed telewizorem

  Filmy z psami lub kotami – propozycje na miły wieczór przed telewizorem

  Kiedy przychodzą zimne i szare dni, niejednemu z nas ciężko jest się zebrać i wyjść z psem, który czasem sam nie ma ochoty na spacery w deszczu czy na mrozie. Właściciele kotów też mogą zauważyć, że podczas zimowych, pochmurnych dni ich kociaki stają się letargiczne, dużo śpią i mało się poruszają. To idealne dni, kiedy wieczorem możesz spędzić przytulne chwile z Twoim czteronożnym przyjacielem, oglądając film z psem w roli głównej czy też kotem.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 4. Prezent dla kota: 12 pomysłów na świąteczny podarunek dla kici i kociarza

  Prezent dla kota: 12 pomysłów na świąteczny podarunek dla kici i kociarza

  Najpiękniejszym prezentem dla kota na święta jest… żywa choinka: świeże gałązki zapraszają do wspinaczki, pień świetnie służy za drapak, a bombki aż się proszą o rundę hokeja. Niestety akurat tej atrakcji ludzie swoim mruczkom podarować nie chcą. Istnieją jednak inne kocie prezenty, którymi możesz swojemu czworonożnemu przyjacielowi sprawić ogromną radość – w najlepszym przypadku na tyle dużą, że zapomni o choince. Co kupić kotu na święta lub przygotować samemu? I z jakiego prezentu ucieszyłby się miłośnik kotów?

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 5. Zabawy z kotem w domu: sposoby na walkę z nudą

  Zabawy z kotem w domu: sposoby na walkę z nudą

  Jeśli masz kota, to jego dobre samopoczucie jest dla Ciebie z pewnością bardzo ważne. Oprócz przytulnego miejsca odpoczynku i świeżej karmy Twój zwierzak potrzebuje również odpowiednich zajęć, aby się nie nudzić. Koty domowe nie mogą eksplorować terenu i polować na myszy tak, jak koty żyjące na zewnątrz. Dlatego powinieneś zapewnić swojemu pupilowi okazje do zabawy i wyładowania zbędnej energii. Jak dużo aktywności potrzebują koty? Jakie zabawki są najodpowiedniejsze? Co należy zrobić, jeśli nie ma Cię przez dłuższy czas? W tym przewodniku znajdziesz cenne wskazówki, jak zapewnić kotu zajęcie i kreatywne pomysły na urozmaicenie codziennego życia Twojego pupila.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 6. Neva masquerade: jedna z najzdrowszych ras kotów na świecie

  Neva masquerade: jedna z najzdrowszych ras kotów na świecie

  Neva masquerade to rasa kotów polecana dla rodzin i do domów z małymi dziećmi, bo jest wesoła, ruchliwa i inteligentna, ale też bardzo uczuciowa i łagodna. Oprócz pięknego wyglądu cechuje ją ogromna energia i figlarność. Kot ten uważany jest za jedną z najzdrowszych ras.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 7. Wakacje z kotem: czy Twój mruczek to obieżyświat?

  Wakacje z kotem: czy Twój mruczek to obieżyświat?

  Wakacje dla właścicieli zwierząt to zawsze duże wyzwanie: co zrobić ze swoim podopiecznym – zostawić pod opieką w domu, zawieźć do rodziny, oddać do hoteliku, a może jednak wziąć ze sobą? Podczas gdy podróżujące z opiekunami psy nikogo już nie dziwią, wakacje z kotem należą do zjawisk dość ekstrawaganckich. I nie bez powodu. Większość kotów za wyjazdami nie przepada – zarówno sama podróż, jak i odnalezienie się w nowych warunkach są dla nich olbrzymim stresem. Czy każdy kot może pojechać na urlop i jak go do wyjazdów przyzwyczaić?

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 8. Miauczenie kota: jak zinterpretować kocie odgłosy?

  Miauczenie kota: jak zinterpretować kocie odgłosy?

  Pewnie niejeden raz zastanawiałeś się, dlaczego Twój kot miauczy i jak wydawane przez niego odgłosy właściwie interpretować. Co Twój mruczek chce Ci przekazać? Jeśli jesteś posiadaczem dwóch kotów albo i większej jej ilości, być może zauważyłeś, że koty miauczą tylko wtedy, gdy komunikują się właśnie z Tobą. Między sobą porozumiewają się, wydając inne dźwięki, ale przede wszystkim poprzez mowę ciała oraz zapachy. Jak zatem odczytać, co chce Ci przekazać Twój pupil, aby nie powstały nieporozumienia? Jak odczytać zakodowaną kocią mowę?

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 9. Adopcja kota: co warto wiedzieć?

  Adopcja kota: co warto wiedzieć?

  Adopcja kota to decyzja na długie lata, którą musisz dobrze przemyśleć. W poszukiwaniu nowego futrzanego towarzysza warto odwiedzić pobliskie schroniska, gdzie znajdziesz zarówno dorosłe koty, jak i małe kotki do adopcji. Przygarniając mieszkańca przytułku diametralnie poprawiasz jego los i odciążasz pracowników placówki, nie mówiąc już o aspekcie ekologicznym. W końcu każdy nowo narodzony kociak to kolejny pyszczek do wyżywienia, a wiadomo, że przemysł mięsny to jeden z największych trucicieli środowiska. Rezygnując z kota od hodowcy i adoptując zwierzę ze schroniska, działasz odpowiedzialnie na wszystkich frontach.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 10. Kot sam w domu – jak sobie poradzić?

  Kot sam w domu – jak sobie poradzić?

  Jeśli mieszkasz z kotem lub planujesz jego zakup, to zapewne zadajesz sobie pytanie, jak długo kot może zostać sam w domu. Czy może spędzić samotnie całą dobę lub nawet kilka dni? Co zrobić ze zwierzęciem, kiedy odwiedzamy rodzinę, wybieramy się na urlop, wyjeżdżamy służbowo czy też spontanicznie udajemy się na wypoczynek za miasto? W takich sytuacjach często zostawiamy klucze przyjaciołom, sąsiadom czy rodzinie, aby podlewali kwiaty. Czy kot wytrzyma sam w domu bez Twojej opieki? Jako odpowiedzialny właściciel powinieneś swoją nieobecność dobrze zaplanować.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
Posts loader