PORADY
JOSERA
Skontaktuj się z nami!

Tel. 61 44 44 770
pn.- pt. w godzinach 8-16

 1. Wakacje z kotem: czy Twój mruczek to obieżyświat?

  Wakacje z kotem: czy Twój mruczek to obieżyświat?

  Wakacje dla właścicieli zwierząt to zawsze duże wyzwanie: co zrobić ze swoim podopiecznym – zostawić pod opieką w domu, zawieźć do rodziny, oddać do hoteliku, a może jednak wziąć ze sobą? Podczas gdy podróżujące z opiekunami psy nikogo już nie dziwią, wakacje z kotem należą do zjawisk dość ekstrawaganckich. I nie bez powodu. Większość kotów za wyjazdami nie przepada – zarówno sama podróż, jak i odnalezienie się w nowych warunkach są dla nich olbrzymim stresem. Czy każdy kot może pojechać na urlop i jak go do wyjazdów przyzwyczaić?

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 2. Miauczenie kota: jak zinterpretować kocie odgłosy?

  Miauczenie kota: jak zinterpretować kocie odgłosy?

  Pewnie niejeden raz zastanawiałeś się, dlaczego Twój kot miauczy i jak wydawane przez niego odgłosy właściwie interpretować. Co Twój mruczek chce Ci przekazać? Jeśli jesteś posiadaczem dwóch kotów albo i większej jej ilości, być może zauważyłeś, że koty miauczą tylko wtedy, gdy komunikują się właśnie z Tobą. Między sobą porozumiewają się, wydając inne dźwięki, ale przede wszystkim poprzez mowę ciała oraz zapachy. Jak zatem odczytać, co chce Ci przekazać Twój pupil, aby nie powstały nieporozumienia? Jak odczytać zakodowaną kocią mowę?

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 3. Adopcja kota: co warto wiedzieć?

  Adopcja kota: co warto wiedzieć?

  Adopcja kota to decyzja na długie lata, którą musisz dobrze przemyśleć. W poszukiwaniu nowego futrzanego towarzysza warto odwiedzić pobliskie schroniska, gdzie znajdziesz zarówno dorosłe koty, jak i małe kotki do adopcji. Przygarniając mieszkańca przytułku diametralnie poprawiasz jego los i odciążasz pracowników placówki, nie mówiąc już o aspekcie ekologicznym. W końcu każdy nowo narodzony kociak to kolejny pyszczek do wyżywienia, a wiadomo, że przemysł mięsny to jeden z największych trucicieli środowiska. Rezygnując z kota od hodowcy i adoptując zwierzę ze schroniska, działasz odpowiedzialnie na wszystkich frontach.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 4. Kot sam w domu – jak sobie poradzić?

  Kot sam w domu – jak sobie poradzić?

  Jeśli mieszkasz z kotem lub planujesz jego zakup, to zapewne zadajesz sobie pytanie, jak długo kot może zostać sam w domu. Czy może spędzić samotnie całą dobę lub nawet kilka dni? Co zrobić ze zwierzęciem, kiedy odwiedzamy rodzinę, wybieramy się na urlop, wyjeżdżamy służbowo czy też spontanicznie udajemy się na wypoczynek za miasto? W takich sytuacjach często zostawiamy klucze przyjaciołom, sąsiadom czy rodzinie, aby podlewali kwiaty. Czy kot wytrzyma sam w domu bez Twojej opieki? Jako odpowiedzialny właściciel powinieneś swoją nieobecność dobrze zaplanować.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 5. Sterylizacja u kota

  Sterylizacja u kota

  Do każdego z kilkuset polskich schronisk i przytulisk codziennie trafiają kolejne bezdomne zwierzaki. Większość z nich pozostanie w tych miejscach do końca swoich dni. Kastracja to jedyna humanitarna i w pełni skuteczna metoda zapobiegania bezdomności zwierząt oraz 100% skuteczna metoda antykoncepcyjna. W przypadku kotów domowych zwiększa ona komfort życia zwierzaka, należy jednak pamiętać o odpowiedniej diecie, tak by kot nie przytył, z pomocą przyjdzie nam karma dla kotów sterylizowanych.

  CZYTAJ WIĘCEJ »