PORADY
JOSERA
Skontaktuj się z nami!

Tel. 61 47 83 770
pn.- pt. w godzinach 8-16

 1. Kot norweski leśny – portret rasy

  Kot norweski leśny – portret rasy

  Dostojny wygląd i wielka potrzeba przytulania z jednej, silny instynkt zabawy i niekrzesany charakter z drugiej strony – oto kot norweski leśny, w skrócie zwany też norweskim. W naszym portrecie poznasz ciekawostki dotyczące temperamentu, żywienia i pielęgnacji kota tej ciekawej rasy. Dowiesz się również, co go łączy z Maine coonem i po co mu rakiety śnieżne oraz czym charakteryzują się tzw. naturalne rasy kotów.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 2. Korat: kot szczęścia rodem z Tajlandii

  Korat: kot szczęścia rodem z Tajlandii

  Kot korat uważany jest za posłańca szczęścia, przynoszącego do swojego nowego domu zdrowie, pomyślność i dobrobyt. Dzięki swojemu orientalnemu wyglądowi i elegancko mieniącej się, srebrno-niebieskiej sierści kot tej rasy jest już od wieków uosobieniem dobrej wróżby w kulturze tajskiej. Swojej łagodnej i czułej naturze zawdzięcza ogólnoświatową popularność. Więcej o cechach charakteru i potrzebach tego kociaka, ukrytych za zgrabną sylwetką, przeczytasz w portrecie rasowym kota korat.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 3. Egipski mau: najszybszy domowy kot świata

  Egipski mau: najszybszy domowy kot świata

  Kot egipski to rasa, której przodkowie byli prawdopodobnie hodowani w Egipcie kilka tysięcy lat temu. Selektywna hodowla egipskiego mau rozpoczęła się dopiero w latach 50. ubiegłego wieku. Mau egipski to elegancki kot rodowodowy, charakteryzujący się wzorem w plamki. Te dostojne zwierzęta są uważane za inteligentne i przyjazne. W naszym poradniku znajdziesz najważniejsze informacje na temat tej rzadkiej rasy.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 4. Maine coon: jedna z największych i najcięższych ras kotów domowych na świecie

  Maine coon: jedna z największych i najcięższych ras kotów domowych na świecie

  Czy wiedziałeś o tym: maine coon jest największą i najcięższą rasą kotów domowych na świecie? Nie tylko jego wielkość wyróżnia tego kota, ale także jego łagodna i towarzyska natura, która czyni go miłym towarzyszem. Poprzez jego wygląd, jak i również jego wspaniały charakter maine coon jest bardzo popularnym kotem. Jego popularność wynika zapewne z jego naturalności, solidności i wspaniałego charakteru. W naszym opisie rasy maine coon dowiesz się najważniejszych faktów na temat tych kochających futrzaków.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 5. Neva masquerade: jedna z najzdrowszych ras kotów na świecie

  Neva masquerade: jedna z najzdrowszych ras kotów na świecie

  Neva masquerade to rasa kotów polecana dla rodzin i do domów z małymi dziećmi, bo jest wesoła, ruchliwa i inteligentna, ale też bardzo uczuciowa i łagodna. Oprócz pięknego wyglądu cechuje ją ogromna energia i figlarność. Kot ten uważany jest za jedną z najzdrowszych ras.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 6. Angora turecka: jedna z najstarszych ras kotów na świecie

  Angora turecka: jedna z najstarszych ras kotów na świecie

  Angora turecka jest jedną z najstarszych ras kotów długowłosych i ogólnie jedną z ras najstarszych na świecie. Ten szlachetny kot o łagodnym charakterze był przez wieki symbolem statusu na europejskich dworach. Nasz poradnik pomoże Ci znaleźć odpowiedź na wszystkie pytania dotyczące tej rasy.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 7. Kot brytyjski: co warto wiedzieć na jego temat?

  Kot brytyjski: co warto wiedzieć na jego temat?

  Jeśli zdecydujesz się na zakup bądź też adopcję kota brytyjskiego, pozyskasz przyjaznego kompana. To bardzo towarzyskie koty, które lubią bliski kontakt z opiekunem w domowym zaciszu. Charakteryzuje je przepiękny wygląd, a ich sierść przypomina pluszowego misia. Nasz poradnik pomoże Ci znaleźć odpowiedź na wszystkie pytania dotyczące tej rasy.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 8. Koty syberyjskie

  Koty syberyjskie

  Koty syberyjskie to piękne, dostojne, atletycznie zbudowane zwierzęta o aktywnej i przyjaznej, wręcz czułej naturze. Bardzo lubią przebywać wśród ludzi i chętnie się bawią, ale nie są natrętne, świetnie się więc sprawdzą jako koty dla rodzin. Obdarzone wysoką inteligencją, chętnie zajmują się zabawkami edukacyjnymi. Pomimo swoich pokaźnych rozmiarów zwinnie się ruszają i są bardzo aktywne. Z racji swojego syberyjskiego pochodzenia słyną ze swojej nieprzeciętnej odporności na choroby.

  CZYTAJ WIĘCEJ »