PORADY
JOSERA
Skontaktuj się z nami!

Tel. 61 44 44 770
pn.- pt. w godzinach 8-16

 1. Egipski mau: najszybszy domowy kot świata

  Egipski mau: najszybszy domowy kot świata


  Kot egipski to naturalna rasa, której przodkowie byli prawdopodobnie hodowani w Egipcie kilka tysięcy lat temu. Selektywna hodowla egipskiego mau rozpoczęła się dopiero w latach 50-tych ubiegłego wieku. Mau egipski to elegancki i atletycznie wyglądający kot rodowodowy, charakteryzujący się losowym wzorem w plamki. Te eleganckie zwierzęta, wyglądające na wyjątkowo "zatroskane", są uważane za inteligentne i milutkie. Choć rzadko spotykane, są jednymi z najbardziej popularnych kotów rodowodowych. W naszym poradniku znajdziesz najważniejsze informacje na temat tej rzadkiej rasy.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 2. Linienie i problemy z sierścią u kota

  Linienie i problemy z sierścią u kota


  Wypadanie sierści u kotów może mieć różne przyczyny: od alergii przez niedobory, pasożyty i stres aż po sezonową zmianę sierści. Ważne jest, abyś znał różnicę między naturalnym a patologicznym wypadaniem sierści. Jeśli Twój kot gubi sierść, ma łyse plamy lub matowe futerko, tu dowiesz się, jakie są przyczyny utraty włosów i jakie możliwości leczenia. Podpowiemy Ci również, jak w przyszłości możesz zapobiec wypadaniu sierści u Twojego kota.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 3. Kocimiętka dla kota

  Kocimiętka dla kota

  Jeśli Twój kociak jest przytulny, a Ty chcesz go zaktywować do zabawy, to być może jako właściciel kota słyszałeś już o wyjątkowym działaniu kocimiętki. Dowiedz się, kiedy powinieneś stosować ten ziołowy środek leczniczy? W tym przewodniku wyjaśnimy Ci wszystko na temat kocimiętki oraz jak stosować kocimiętkę dla kota.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 4. Jak przyzwyczaić do siebie koty? Drugi kot w Twoim domu

  Jak przyzwyczaić do siebie koty? Drugi kot w Twoim domu

  Zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego obecnego kociaka, drugi kot w domu to wyzwanie dla Was obojga. Większość kotów domowych docenia obecność innego kota. Chociaż koty są w zasadzie towarzyskie, to podobnie jak my, ludzie, nie od razu akceptują nowych przybyszów. W naszym poradniku poznasz kilka wskazówek na temat: co zrobić, kiedy pojawi się drugi kot w domu?

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 5. Czy koty mogą pić mleko?

  Czy koty mogą pić mleko?

  W wyobraźni wielu ludzi panuje przekonanie, że mleko jest pokarmem, który koty uwielbiają i potrzebują. Niewątpliwie jest to bardzo ujmujący obraz kotka pijącego z zadowoleniem mleczko z miseczki, który utrwalony jest od pokoleń i pozostaje w przekonaniu wielu ludzi. Faktem jest, że kocięta z wielką przyjemnością zlizują z małej miseczki kusząco pachnące mleko.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 6. Jak przygotować się na przyjęcie kota?

  Jak przygotować się na przyjęcie kota?

  Jeśli podjąłeś wspaniałą decyzję o przygarnięciu do domu małego kotka, to czeka na Ciebie ciekawa przygoda. Kiedy pojawia się nowy członek rodziny, cała codzienna rutyna zostaje wywrócona do góry nogami. Będziesz uwielbiał przytulać i bawić się ze swoim nowym ulubieńcem przez cały czas. Jednak zanim to nastąpi, musisz przygotować się na przyjęcie kota, ponieważ jest to coś bardzo wyjątkowego — nie tylko dla Ciebie, ale także dla kociaka. Zadbaj więc o to, by było to jak najbardziej komfortowe dla małego przybysza, aby z radością się u Ciebie zadomowił.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 7. Maine coon: jedna z największych i najcięższych ras kotów domowych na świecie

  Maine coon: jedna z największych i najcięższych ras kotów domowych na świecie

  Czy wiedziałeś o tym: maine coon jest największą i najcięższą rasą kotów domowych na świecie? Nie tylko jego wielkość wyróżnia tego kota, ale także jego łagodna i towarzyska natura, która czyni go miłym towarzyszem. Poprzez jego wygląd, jak i również jego wspaniały charakter maine coon jest bardzo popularnym kotem. Jego popularność wynika zapewne z ich naturalności, solidności i wspaniałego charakteru. W naszym opisie rasy maine coon dowiesz się najważniejszych faktów na temat tych kochających futrzaków.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 8. Ciąża u kota

  Ciąża u kota

  Ciąża u kota to szczególny czas dla Ciebie i dla Twojej kotki. Czy jest coś słodszego niż małe kociaki? Kocie potomstwo wiąże się jednak z wielką odpowiedzialnością i musi być dobrze przez Ciebie przemyślane. Musisz zapewnić kociętom bezpieczny i kochający dom. W naszym poradniku dowiesz się wszystkiego o pierwszych oznakach ciąży, czasie trwania i etapach rozwoju ciąży oraz o tym, jak możesz najlepiej wspierać swojego kota.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 9. Czy mój kot mnie kocha?

  Czy mój kot mnie kocha?

  Czy twój kot Cię kocha? Każdy właściciel kotka chciałby znać odpowiedź na to pytanie. W większości przypadków kocia odpowiedź to mruczenie pupila. Twój futrzak to zwierzę, które ma tendencję do bycia zmiennym i tajemniczym. Ogólnie można powiedzieć, że koty pokazują czasami więcej uczuć, czasami mniej. Przez to nieczęsto odpowiedź na pytanie, czy i jak kot kocha swojego właściciela, jest trudna.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 10. Jak zdobyć zaufanie kota?

  Jak zdobyć zaufanie kota?

  Kocia natura charakteryzuje się niezależnością, dlatego koty nie nie potrzebują Twojej przyjaźni. Czy chcesz zdobyć zaufanie kota oraz chcesz, aby Twój kot był bardziej przyjazny i ufny? Każdy właściciel kota przeżywa przyjaźń ze swoim pupilem w bardzo indywidualny sposób, a wzajemna miłość i zaufanie są nieodłącznym tego elementem. W naturze koty są niezależne i chodzą „swoimi drogami”. Wymaga to od Ciebie cierpliwości i akceptacji. Najważniejsze, abyś pozwolił kotu nadawać tempo i skupił się tylko na tym, aby czuł się bezpiecznie i komfortowo w Twoim domu i otoczeniu. Nasz poradnik pomoże ci odpowiedzieć na te pytania.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
Posts loader