PORADY
JOSERA
Skontaktuj się z nami!

Tel. 61 47 83 770
pn.- pt. w godzinach 8-16

 1. Kot zimą: jak chronić kota w zimnej porze roku?

  Kot zimą: jak chronić kota w zimnej porze roku?

  Mimo że koty mają gęstą sierść, wiele z nich kocha ciepło i zimą woli miejsce przed kominkiem, a nie za oknem. Nie dotyczy to jednak wszystkich osobników! Koty często przebywające na zewnątrz przyzwyczajone są do niskich temperatur i wychodzą na dwór, nawet gdy pada śnieg lub panuje mróz. Aby Twój kot nie musiał rezygnować ze swoich przygód na świeżym powietrzu lub co gorsza zamarznąć z zimna, powinieneś podjąć kilka środków ostrożności przed nadejściem zimy.


  CZYTAJ WIĘCEJ »
 2. 10 prostych rad, jak przyzwyczaić psa do kota

  10 prostych rad, jak przyzwyczaić psa do kota

  Pies i kot w jednym stały domu – dla wielu opiekunów marzenie o pokojowej koegzystencji obu gatunków brzmi jak marzenie ściętej głowy. Wszak burki i mruczki szczerze się nienawidzą. Ale to mocno zakorzenione przekonanie niekoniecznie się zgadza. Przecież istnieją domy, w których kot i pies żyją ze sobą w pełnej harmonii, ba! są niczym papużki nierozłączki. Cala tajemnica tkwi w odpowiednim przygotowaniu zwierząt. W naszym poradniku dowiesz się, jak przyzwyczaić psa do kota i jak oswoić kota z psem. Zdradzimy Ci 10 prostych rad na psio-koci happy end.


  CZYTAJ WIĘCEJ »
 3. Kliker dla kota: czy małe tygrysy można wytresować?

  Kliker dla kota: czy małe tygrysy można wytresować?

  Koty są bardzo niezależnymi zwierzętami i można je wyszkolić tylko do pewnego stopnia. Tresura kota za pomocą klikera jest dobrą metodą edukacyjną, dzięki której nauczysz swojego pupila podstawowych zasad i kilku sztuczek. Aby osiągnąć sukces, musisz jednak uzbroić się w cierpliwość. Każdy kot jest indywidualistą i ma swoje własne pomysły na współpracę z Tobą. Podczas gdy niektóre koty są chętne do nauki, inne wymagają znacznie więcej czasu i poświęcenia. Kliker dla kota pomoże Ci osiągnąć cel. Dowiedz się, jak działa szkolenie klikerowe i jakich ćwiczeń możesz nauczyć Twojego futrzaka.


  CZYTAJ WIĘCEJ »
 4. Jak prawidłowo wychować kota?

  Jak prawidłowo wychować kota?


  Koty to wdzięczne zwierzaki, które czasem potrafią być bardzo uparte. Jeśli przygarnąłeś kociaka lub dorosłego kota, powinieneś od samego początku nauczyć go zasad panujących w nowym domu. Chcesz wychować swojego kota? Do tego niezbędne będzie szkolenie. Pytanie brzmi: jak prawidłowo wytresować kota? Jeśli będziesz pamiętał o potrzebach kota, traktował go w sposób odpowiedni do jego natury i zapewnisz mu przestrzeń, będziesz mógł wychowywać go bez niepotrzebnej frustracji. Tutaj dowiesz się, jak to zrobić i jakie są tego zalety. W tym artykule podamy Ci także kilka pomocnych wskazówek, dzięki którym szkolenie kota stanie się dziecinnie proste.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 5. Balkon dla kota: porady dotyczące kociej oazy na świeżym powietrzu

  Balkon dla kota: porady dotyczące kociej oazy na świeżym powietrzu


  Większość kotów uwielbia włóczyć się po wielkich przestrzeniach. Nie zawsze jednak właściciele kotów mogą zaoferować swoim pupilom taką wolność. Doskonała alternatywa: bezpieczny balkon dla kota! Koty uwielbiają obserwować swoje otoczenie — czy to z drapaka, z parapetu czy z balkonu. Ten ostatni kryje w sobie jednak pewne zagrożenia, które możesz znacznie ograniczyć, stosując odpowiednie środki bezpieczeństwa. Jakie są wymagania w tym zakresie? Jakie możliwości? Poznaj ciekawe fakty i wskazówki, jak możesz zabezpieczyć swój balkon i zamienić go w oazę zabaw na świeżym powietrzu dla Twojego futrzaka. 

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 6. Korat: kot szczęścia rodem z Tajlandii

  Korat: kot szczęścia rodem z Tajlandii

  Kot korat uważany jest za posłańca szczęścia, przynoszącego do swojego nowego domu zdrowie, pomyślność i dobrobyt. Dzięki swojemu orientalnemu wyglądowi i elegancko mieniącej się, srebrno-niebieskiej sierści kot tej rasy jest już od wieków uosobieniem dobrej wróżby w kulturze tajskiej. Swojej łagodnej i czułej naturze zawdzięcza ogólnoświatową popularność. Więcej o cechach charakteru i potrzebach tego kociaka, ukrytych za zgrabną sylwetką, przeczytasz w portrecie rasowym kota korat.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 7. Czego nie mogą jeść koty?

  Czego nie mogą jeść koty?


  Koty są kulinarnie dość wybredne i wymagające. Jeśli posiłek nie jest całkiem świeży, nie ma odpowiedniej temperatury i nie został podany w ulubionej miseczce, kociak może odmówić jedzenia. Są koty, które bojkotują jedzenie, kiedy próbujesz nową markę karmy. Inne kociaki wydają się jeść wszystko, co popadnie. Faktem jest, że koty są ostrożne i sprawdzają wszystko przed zjedzeniem. Czasem jednak ciekawość zwycięża i nawet próbowanie może być okazać się niebezpieczne. Odpowiednia dieta stanowi fundament witalnego życia kota. Istnieją pokarmy, które są szkodliwe, a nawet toksyczne dla kota. Powinieneś je usunąć z menu kota.  Dlatego dowiedz się, jakich pokarmów nie może jeść Twój kot.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 8. Koci katar: jak postępować?

  Koci katar: jak postępować?

  Twój kot często kicha i ma lekką wydzielinę z nosa? Jeśli tak jest, to należy odpowiednio wcześnie podjąć działania, ponieważ bardzo prawdopodobne jest, że jest to kocie przeziębienie. Choroba sama w sobie wydaje się niegroźna, ale jest to realne zagrożenie, które może doprowadzić nawet do śmiertelnego przebiegu choroby u kota. W naszym poradniku wyjaśnimy Ci przyczyny, objawy i damy wskazówki dotyczące profilaktyki.


  CZYTAJ WIĘCEJ »
 9. Biegunka u kota: jak postępować?

  Biegunka u kota: jak postępować?

  Niestrawność u zwierząt nie jest rzadkością, bo ich przewód pokarmowy może być wrażliwy z różnych przyczyn. Jeśli Twój kot ma biegunkę, może to być zwykły rozstrój żołądka, który minie samoistnie. Może to jednak również wskazywać na poważną chorobę. Wszystkie dolegliwości, które uniemożliwiają normalne trawienie, to zaburzenia żołądkowo-jelitowe i jedna z najczęstszych powodów wizyt u lekarza weterynarii. Dlatego powinieneś uważnie obserwować zwierzę, które cierpi na biegunkę. Tutaj dowiesz się, jak przebiega biegunka u kotów, na co powinieneś zwrócić uwagę, kiedy kot ma rozwolnienie, jak możesz mu pomóc, podając odpowiednią karmę oraz jakie są przyczyny biegunki u kotów.


  CZYTAJ WIĘCEJ »
 10. Egipski mau: najszybszy domowy kot świata

  Egipski mau: najszybszy domowy kot świata


  Kot egipski to naturalna rasa, której przodkowie byli prawdopodobnie hodowani w Egipcie kilka tysięcy lat temu. Selektywna hodowla egipskiego mau rozpoczęła się dopiero w latach 50-tych ubiegłego wieku. Mau egipski to elegancki i atletycznie wyglądający kot rodowodowy, charakteryzujący się losowym wzorem w plamki. Te eleganckie zwierzęta, wyglądające na wyjątkowo "zatroskane", są uważane za inteligentne i milutkie. Choć rzadko spotykane, są jednymi z najbardziej popularnych kotów rodowodowych. W naszym poradniku znajdziesz najważniejsze informacje na temat tej rzadkiej rasy.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
Posts loader