PORADY
JOSERA
Skontaktuj się z nami!

Tel. 61 44 44 770
pn.- pt. w godzinach 8-16

 1. Dlaczego kot wymiotuje?

  Dlaczego kot wymiotuje?

  Słyszysz charakterystyczny dźwięk, a w Twojej głowie świdruje myśl "Tylko nie na dywan!". Tak, kocie wymioty to coś, z czym każdy opiekun mruczka z całą pewnością się zetknął. Ale choć od czasu do czasu się zdarzają, nigdy nie należy ich lekceważyć. Wymioty u kota mogą być to pierwszym sygnałem, że w jego organizmie dzieje się coś niedobrego. Dlaczego kot wymiotuje, czy możesz mu pomóc i kiedy powinieneś zabrać mruczka do weterynarza?


  Wymioty z powodu zakłaczenia

  Zakłaczenie to dosyć częsty powód kocich wymiotów. Dlaczego? Koty to czyściochy, a jednym z ich ulubionych zajęć jest pielęgnacja futerka. Mruczek podczas codziennej toalety za pomocą ostrego języczka wylizuje z sierści martwe włosy, a ponieważ nie potrafi ich wypluć, połyka je. W większości przypadków sierść, która trafiła do żołądka, wydalana jest wraz z odchodami. Zdarza się jednak, że jest jej tak dużo (np. podczas linienia), że układ pokarmowy kota nie jest w s

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 2. Koronawirus – Czy koty mogą zachorować?

  Koronawirus – Czy koty mogą zachorować?

  Zaktualizowano 22.04.2020

  Rozprzestrzenianie się nowego koronawirusa niepokoi ludzi na całym świecie bardziej niż jakikolwiek inny temat.
  Chcielibyśmy przybliżyć Ci temat koronawirusa w związku z Twoim kotem, abyś nie miał wątpliwości, jak obchodzić się z Twoim zwierzakiem w tej niecodziennej sytuacji. W naszym artykule znajdziesz odpowiedzi na następujące pytania:

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 3. Adopcja kota

  Adopcja kota

  Koty są wyjątkowymi zwierzętami, które przywiązują się do swoich właścicieli i otoczenia, w którym żyją. Nawet niewielka zmiana umeblowania mieszkania może powodować niepokój i stres u Twojego pupila. Wyobraź sobie, jak wielką tragedią dla naszych czworonożnych przyjaciół jest pozbawienie ich domu. Domu, który miał być miejscem pełnym miłości na długie lata ich życia, który tracą często z powodu ludzkiej nieodpowiedzialności. Zastanów się, jak bardzo traumatyczny wpływ na psychikę kota ma odrzucenie go przez własnego opiekuna i bezdomność.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 4. Choroby kotów

  Choroby kotów

  Każdy zna powiedzenie, że koty mają dziewięć żyć. O ile prawdą jest, że koty to silne i niezależne zwierzęta, które wychodzą bez szwanku z wielu tarapatów. To jednak zdarzają się sytuację, w których musisz interweniować i udać się do lekarza weterynarii. Posiadanie futrzastego przyjaciela to nie tylko zabawa, ale również odpowiedzialność i obowiązki. Zabierając kota do swojego domu, nakładasz na siebie obowiązek dbania o jego zdrowie. Pamiętaj, że zdrowy kot to szczęśliwy kot.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 5. Pielęgnacja kota

  Pielęgnacja kota

  Na pewno nigdy nie widziałeś żadnego zdrowego kota, który byłby brudny czy zaniedbany. Wszystkie koty regularnie troszczą się o utrzymanie czystości swojego futerka. Spędzają one długie godziny na lizaniu sierści, aby później prezentować efekty swojej pracy z dumnie uniesioną głową.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 6. Kastracja i sterylizacja - kotka i kocur

  Kastracja i sterylizacja - kotka i kocur

  Sterylizacja kotki czy kastracja kota to kwestia, która dotyczy większości właścicieli, nawet jeśli wielu z nas podchodzi do niego sceptycznie. Pomijając zwierzęta przeznaczone do hodowli, ubezpłodnienie kotów jest istotne nie tylko z troski o zdrowie czworonoga, ale także z uwagi na olbrzymią liczbę niechcianych kociąt, które corocznie przychodzą na świat. Wokół zabiegu kastracji wciąż pokutuje wiele uprzedzeń i nieścisłości – dowiedz się o faktach i mitach.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 7. Zasady prawidłowego karmienia Kota

  Zasady prawidłowego karmienia Kota

  Dieta każdego kota musi być dobrze zbilansowana. Pod nazwą „zbilansowana” kryje się żywienie, które dostarcza wszystkie konieczne składniki odżywcze. Dieta powinna być zawsze dobrana indywidualnie. Wybierając pokarm, zwróć uwagę na rasę, wiek i aktywność fizyczną pupila. Dieta kotki w ciąży czy karmiącej małe kocięta powinna być wysokokaloryczna i pełnowartościowa. Pokarm dla niej powinien zawierać składniki o dużej zawartości białka oraz witamin, mikro i makroelementów.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 8. Kot brytyjski - Ciekawe fakty o tej rasie kotów (charakter i wygląd)

  Kot brytyjski - Ciekawe fakty o tej rasie kotów (charakter i wygląd)

  Koty rasy brytyjskiej są towarzyskie i lubią bliski kontakt z opiekunem w domowym zaciszu. Są odważne i niekonfliktowe - mogą współdzielić przestrzeń z innymi zwierzętami. Mają wysoką inteligencję i mogą nauczyć się wielu sztuczek. Nie wymagają specjalnej diety i opieki. Charakteryzuję je przepiękny wygląd i sierść przypominająca pluszowego misia. Komplikacja tych cech spowodowała wielką popularność tej rasy.

   

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 9. Koty syberyjskie

  Koty syberyjskie

  Koty syberyjskie to piękne, dostojne, atletycznie zbudowane zwierzęta o aktywnej i przyjaznej, wręcz czułej naturze. Bardzo lubią przebywać wśród ludzi i chętnie się bawią, ale nie są natrętne, świetnie się wiec sprawdzą jako koty dla rodzin. Obdarzone wysoka inteligencją, chętnie zajmują się zabawkami edukacyjnymi. Pomimo swoich pokaźnych rozmiarów zwinnie się ruszają i są bardzo aktywne. Z racji swojego syberyjskiego pochodzenia słyną ze swojej nieprzeciętnej odporności na choroby.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 10. Specyficzne wymagania żywieniowe kotów

  Specyficzne wymagania żywieniowe kotów

  W domach na całym świecie mieszka coraz więcej kotów, stale rozpieszczanych przez swych właścicieli. Nieodłącznym elementem właściwej opieki nad nimi jest odpowiedniej jakości żywienie, dostosowane do ich specyficznych wymagań pokarmowych. Niezależnie od tego czy kot jest wysterylizowany, długowłosy, wybredny czy przewlekle chory – istnieje dla niego rozwiązanie żywieniowe, które gwarantuje dostarczenie niezbędnych składników pokarmowych, zapewniających długie i radosne i życie.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
Posts loader