-
Zęby kota: pielęgnacja kociego uzębienia i opieka stomatologiczna
Trudno sobie wyobrazić, aby kot mył zęby, ale w rzeczywistości koty mają problemy z uzębieniem częściej, niż Ci się to wydaje. Dlatego regularna pielęgnacja zębów u Twojego mruczka może nie tylko zapobiec przykrym dolegliwościom, ale i mu pomóc.
-
Trawa dla kota: nieodzowny składnik diety
Zielone pasje kotów nie są obce większości właścicieli, bo zwierzaki, które na podwórku łapczywie rzucają się na młode źdźbła trawy, nie należą do rzadkości. Z kolei koty trzymane w domu zaspokajają swoje potrzeby na zieleninę, podskubując rośliny doniczkowe. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie dla nich kocia trawa. Co to jest trawa dla kota, do czego służy, jak ją podawać, dowiesz się w naszym poradniku.
-
Domowe smakołyki dla kota. Szybkie, proste i smaczne przepisy
Uwielbiasz rozpieszczać swojego kota, ale zależy Ci na zdrowych przysmakach i chcesz zaoferować mu różnorodność? Rozwiązanie jest proste: zrób domowe smaczki dla kota! I nie martw się, jeśli nie masz żadnego doświadczenia w kuchni. Podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę, jakich użyć składników i jak przechowywać gotowe przekąski dla kota. Po prostu wybierz jeden z przepisów i postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku.
-
Kot norweski leśny – portret rasy
Dostojny wygląd i wielka potrzeba przytulania z jednej, silny instynkt zabawy i niekrzesany charakter z drugiej strony – oto kot norweski leśny, w skrócie zwany też norweskim. W naszym portrecie poznasz ciekawostki dotyczące temperamentu, żywienia i pielęgnacji kota tej ciekawej rasy. Dowiesz się również, co go łączy z Maine coonem i po co mu rakiety śnieżne oraz czym charakteryzują się tzw. naturalne rasy kotów.
-
Kot alergik
Podobnie jak ludzie, kot może mieć alergię, która objawia się - nie inaczej jak u nas - swędzeniem i zapaleniem. Większość alergii rozwija się w ciągu życia, a ich przyczyny mogą być różne. Najczęstsze alergie u kotów wynikają z czynników pokarmowych lub środowiskowych. W przypadku wystąpienia objawów alergicznych powinieneś skonsultować się z lekarzem weterynarii. Dlaczego jest to ważne i jakie są możliwości leczenia?
-
Kleszcze u kota: co zrobić?
Kleszcze można spotkać wszędzie: w lesie, w ogrodzie, w parku, na łące, na wsi i w mieście. Gdy tylko wiosną nadchodzą pierwsze ciepłe dni, rozpoczyna się ich główny sezon. Te małe pajęczaki są aktywne aż do późnej jesieni. Nie są szczególnie wybredne w poszukiwaniu "żywiciela" - zadowalają się zarówno dwunożnymi, jak i czworonożnymi. -
Rośliny i kwiaty trujące dla kotów
Czym jest mieszkanie, jeśli nie zdobi go coś zielonego? Nie tylko osoby o zamiłowaniu ogrodniczym kochają rośliny domowe. Niestety, wiele z nich jest trujących dla Twojego kociaka. Nawet w naszych rodzimych ogrodach rosną piękne rośliny i kwiaty, z których wiele jest toksycznych dla zwierząt domowych.
-
Kot zimą: jak chronić kota w zimnej porze roku?
Mimo że koty mają gęstą sierść, wiele z nich kocha ciepło i zimą woli miejsce przed kominkiem. Nie dotyczy to jednak wszystkich osobników! Koty często przebywające na zewnątrz przyzwyczajone są do niskich temperatur i wychodzą na dwór, nawet gdy pada śnieg lub panuje mróz. Aby Twój kot nie musiał rezygnować ze swoich przygód na świeżym powietrzu, powinieneś podjąć kilka środków ostrożności przed nadejściem zimy.
-
10 prostych rad, jak przyzwyczaić psa do kota
Dla wielu opiekunów pokojowa koegzystencja psów i kotów brzmi jak marzenie ściętej głowy. Wszak burki i mruczki szczerze się nienawidzą. Jednak istnieją domy, w których kot i pies żyją ze sobą w pełnej harmonii, ba! są niczym papużki nierozłączki. Cala tajemnica tkwi w odpowiednim przygotowaniu zwierząt. W naszym poradniku dowiesz się, jak przyzwyczaić psa do kota i jak oswoić kota z psem. Zdradzimy Ci 10 prostych rad na psio-koci happy end.
-
Kliker dla kota: czy małe tygrysy można wytresować?
Koty są bardzo niezależnymi zwierzętami i można je wyszkolić tylko do pewnego stopnia. Tresura kota za pomocą klikera jest dobrą metodą edukacyjną, dzięki której nauczysz swojego pupila podstawowych zasad i kilku sztuczek. Aby osiągnąć sukces, musisz jednak uzbroić się w cierpliwość. Niektóre koty są chętne do nauki, inne wymagają znacznie więcej czasu i poświęcenia. Kliker dla kota pomoże Ci osiągnąć cel. Dowiedz się, jak działa szkolenie klikerowe i jakich ćwiczeń możesz nauczyć Twojego futrzaka.