PORADY
JOSERA
Skontaktuj się z nami!

Tel. 61 44 44 770
pn.- pt. w godzinach 8-16

 1. Miauczenie kota: jak zinterpretować kocie odgłosy?

  Miauczenie kota: jak zinterpretować kocie odgłosy?

  Pewnie niejeden raz zastanawiałeś się, dlaczego Twój kot miauczy i jak wydawane przez niego odgłosy właściwie interpretować. Co Twój mruczek chce Ci przekazać? Jeśli jesteś posiadaczem dwóch kotów albo i większej jej ilości, być może zauważyłeś, że koty miauczą tylko wtedy, gdy komunikują się właśnie z Tobą. Między sobą porozumiewają się, wydając inne dźwięki, ale przede wszystkim poprzez mowę ciała oraz zapachy. Jak zatem odczytać, co chce Ci przekazać Twój pupil, aby nie powstały nieporozumienia? Jak odczytać zakodowaną kocią mowę?

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 2. Ruja u kota: co oznacza i jak ją rozpoznać?

  Ruja u kota: co oznacza i jak ją rozpoznać?

  Ruja kota to okres gotowości na zapłodnienie u Twojej kotki. W tym czasie kotki są płodne i szukają partnera do rozrodu, kierując się silnym instynktem zapewnienia trwałości gatunku. To okres meczący zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego zwierzęcia. Nasz poradnik wskaże Ci, na co zwrócić szczególną uwagę i co powinieneś zrobić, kiedy Twoja kotka ma ruję.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 3. Jak często karmić kota?

  Jak często karmić kota?

  Elementarne pytanie stawiane przez większość kocich opiekunów brzmi: jak często karmić kota? I bardzo słusznie. Odpowiedni rytm karmienia wpłynie wszak nie tylko na zdrową sylwetkę naszego futrzanego przyjaciela, ale przede wszystkim na jego dobre samopoczucie i harmonijny przebieg dnia. W naszym artykule dowiesz się, ile kalorii dziennie powinien otrzymywać kot i od czego zależy ilość jego posiłków.

   

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 4. Dlaczego kot wymiotuje?

  Dlaczego kot wymiotuje?

  Słyszysz charakterystyczny dźwięk, a w Twojej głowie świdruje myśl "Tylko nie na dywan!". Tak, kocie wymioty to coś, z czym każdy opiekun mruczka z całą pewnością się zetknął. Ale choć od czasu do czasu się zdarzają, nigdy nie należy ich lekceważyć. Wymioty u kota mogą być to pierwszym sygnałem, że w jego organizmie dzieje się coś niedobrego. Dlaczego kot wymiotuje, czy możesz mu pomóc i kiedy powinieneś zabrać mruczka do weterynarza?

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 5. Koronawirus – Czy koty mogą zachorować?

  Koronawirus – Czy koty mogą zachorować?

  Zaktualizowano 22.04.2020

  Rozprzestrzenianie się nowego koronawirusa niepokoi ludzi na całym świecie bardziej niż jakikolwiek inny temat.
  Chcielibyśmy przybliżyć Ci temat koronawirusa w związku z Twoim kotem, abyś nie miał wątpliwości, jak obchodzić się z Twoim zwierzakiem w tej niecodziennej sytuacji. W naszym artykule znajdziesz odpowiedzi na następujące pytania:

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 6. Adopcja kota: co warto wiedzieć?

  Adopcja kota: co warto wiedzieć?

  Adopcja kota to decyzja na długie lata, którą musisz dobrze przemyśleć. W poszukiwaniu nowego futrzanego towarzysza warto odwiedzić pobliskie schroniska, gdzie znajdziesz zarówno dorosłe koty, jak i małe kotki do adopcji. Przygarniając mieszkańca przytułku diametralnie poprawiasz jego los i odciążasz pracowników placówki, nie mówiąc już o aspekcie ekologicznym. W końcu każdy nowo narodzony kociak to kolejny pyszczek do wyżywienia, a wiadomo, że przemysł mięsny to jeden z największych trucicieli środowiska. Rezygnując z kota od hodowcy i adoptując zwierzę ze schroniska, działasz odpowiedzialnie na wszystkich frontach.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 7. Choroby kotów: jak im zapobiegać i jak je leczyć?

  Choroby kotów: jak im zapobiegać i jak je leczyć?

  Każdy z nas zna powiedzenie, że koty mają dziewięć żyć. O ile prawdą jest, że koty to silne i niezależne zwierzęta, które wychodzą bez szwanku z wielu tarapatów. To jednak zdarzają się sytuacje, w których musisz interweniować i udać się do lekarza weterynarii. Posiadanie futrzastego przyjaciela to nie tylko zabawa, ale również odpowiedzialność i obowiązki, jakie na nas spadają. Pamiętaj, że zdrowy kot, to szczęśliwy kot, więc dbaj o jego zdrowie.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 8. Pielęgnacja kota

  Pielęgnacja kota

  Na pewno nigdy nie widziałeś żadnego zdrowego kota, który byłby brudny czy zaniedbany. Wszystkie koty regularnie troszczą się o utrzymanie czystości swojego futerka. Spędzają one długie godziny na lizaniu sierści, aby później prezentować efekty swojej pracy z dumnie uniesioną głową.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 9. Kastracja i sterylizacja - kotka i kocur

  Kastracja i sterylizacja - kotka i kocur

  Sterylizacja kotki czy kastracja kota to kwestia, która dotyczy większości właścicieli, nawet jeśli wielu z nas podchodzi do niego sceptycznie. Pomijając zwierzęta przeznaczone do hodowli, ubezpłodnienie kotów jest istotne nie tylko z troski o zdrowie czworonoga, ale także z uwagi na olbrzymią liczbę niechcianych kociąt, które corocznie przychodzą na świat. Wokół zabiegu kastracji wciąż pokutuje wiele uprzedzeń i nieścisłości – dowiedz się o faktach i mitach.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 10. Zasady prawidłowego karmienia Kota

  Zasady prawidłowego karmienia Kota

  Dieta każdego kota musi być dobrze zbilansowana. Pod nazwą „zbilansowana” kryje się żywienie, które dostarcza wszystkie konieczne składniki odżywcze. Dieta powinna być zawsze dobrana indywidualnie. Wybierając pokarm, zwróć uwagę na rasę, wiek i aktywność fizyczną pupila. Dieta kotki w ciąży czy karmiącej małe kocięta powinna być wysokokaloryczna i pełnowartościowa. Pokarm dla niej powinien zawierać składniki o dużej zawartości białka oraz witamin, mikro i makroelementów.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
Posts loader