PORADY
JOSERA
Skontaktuj się z nami!

Tel. 61 44 44 770
pn.- pt. w godzinach 8-16

 1. Kocia mowa ciała: miauczenie kota ma wiele znaczeń

  Kocia mowa ciała: miauczenie kota ma wiele znaczeń

  Koty mają charakterystyczny koci język ciała. Kocia mowa jest różnorodna z wieloma formami komunikacji. Nasze koty dysponują szeroką gamą ruchów ciała i dźwięków, za pomocą których komunikują nam oraz innym zwierzętom swoje potrzeby i wyrażają swoje zdanie. Czasami zachowanie Twojego kota może się zmienić i zastanawiasz się, co to może oznaczać. Czy radość, czy strach - postawa ciała zdradza bardzo wiele. Zrozumienie kociego języka wymaga jednak praktyki. A może chcesz wiedzieć, co mówi kot i jak rozpoznać, czy kot jest szczęśliwy. Jak dobrze potrafisz zrozumieć swojego kota? Jeśli chcesz zrozumieć zachowanie kota, nasz przewodnik powie Ci wszystko, co musisz wiedzieć o kocim zachowaniu i mowie ciała.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 2. Stół świąteczny: czy koty i psy mogą jeść resztki jedzenia?

  Stół świąteczny: czy koty i psy mogą jeść resztki jedzenia?

  Boże Narodzenie to czas, kiedy odświętnie dekorujesz swój dom, zapalasz świece i stawiasz choinkę. To, co tym grudniowym dniom nadaje szczególnego charakteru, może być niebezpieczne dla Twoich zwierzaków. Choinka kusi, by się na nią wspiąć, ozdoby ze śnieżnego sprayu są trujące, a i jedzenie ze świątecznego stołu może być dla naszych pupili niebezpieczne. Stoły uginają się pod ciężarem obfitych potraw, którymi nierzadko chcielibyśmy się podzielić z czworonogami. W naszym poradniku dowiesz się, czy psy lub koty mogą jeść resztki ze stołu.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 3. Filmy z psami lub kotami – propozycje na miły wieczór przed telewizorem

  Filmy z psami lub kotami – propozycje na miły wieczór przed telewizorem

  Kiedy przychodzą zimne i szare dni, niejednemu z nas ciężko jest się zebrać i wyjść z psem, który czasem sam nie ma ochoty na spacery w deszczu czy na mrozie. Właściciele kotów też mogą zauważyć, że podczas zimowych, pochmurnych dni ich kociaki stają się letargiczne, dużo śpią i mało się poruszają. To idealne dni, kiedy wieczorem możesz spędzić przytulne chwile z Twoim czteronożnym przyjacielem, oglądając film z psem w roli głównej czy też kotem.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 4. Prezent dla kota: 12 pomysłów na świąteczny podarunek dla kici i kociarza

  Prezent dla kota: 12 pomysłów na świąteczny podarunek dla kici i kociarza

  Najpiękniejszym prezentem dla kota na święta jest… żywa choinka: świeże gałązki zapraszają do wspinaczki, pień świetnie służy za drapak, a bombki aż się proszą o rundę hokeja. Niestety akurat tej atrakcji ludzie swoim mruczkom podarować nie chcą. Istnieją jednak inne kocie prezenty, którymi możesz swojemu czworonożnemu przyjacielowi sprawić ogromną radość – w najlepszym przypadku na tyle dużą, że zapomni o choince. Co kupić kotu na święta lub przygotować samemu? I z jakiego prezentu ucieszyłby się miłośnik kotów?

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 5. Zabawy z kotem w domu: sposoby na walkę z nudą

  Zabawy z kotem w domu: sposoby na walkę z nudą

  Jeśli masz kota, to jego dobre samopoczucie jest dla Ciebie z pewnością bardzo ważne. Oprócz przytulnego miejsca odpoczynku i świeżej karmy Twój zwierzak potrzebuje również odpowiednich zajęć, aby się nie nudzić. Koty domowe nie mogą eksplorować terenu i polować na myszy tak, jak koty żyjące na zewnątrz. Dlatego powinieneś zapewnić swojemu pupilowi okazje do zabawy i wyładowania zbędnej energii. Jak dużo aktywności potrzebują koty? Jakie zabawki są najodpowiedniejsze? Co należy zrobić, jeśli nie ma Cię przez dłuższy czas? W tym przewodniku znajdziesz cenne wskazówki, jak zapewnić kotu zajęcie i kreatywne pomysły na urozmaicenie codziennego życia Twojego pupila.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 6. Neva masquerade: jedna z najzdrowszych ras kotów na świecie

  Neva masquerade: jedna z najzdrowszych ras kotów na świecie

  Neva masquerade to rasa kotów polecana dla rodzin i do domów z małymi dziećmi, bo jest wesoła, ruchliwa i inteligentna, ale też bardzo uczuciowa i łagodna. Oprócz pięknego wyglądu cechuje ją ogromna energia i figlarność. Kot ten uważany jest za jedną z najzdrowszych ras.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 7. Koty domowe, bezdomne i dzikie – jak je rozróżnić?

  Koty domowe, bezdomne i dzikie – jak je rozróżnić?


  Gromady dziko żyjących kotów, często słabych i schorowanych, znane z urlopu w Grecji czy Hiszpanii, to w Polsce na szczęście widok niespotykany. U nas sedno problemu tkwi gdzie indziej: nie ma obowiązku rejestracji zwierząt domowych, a różnice prawne między kotami domowymi, bezdomnymi i dzikimi są praktycznie nieznane. Kiedy mruczek na ulicy potrzebuje pomocy, gdzie oddać bezdomne koty i jak dbać o te wolno żyjące, dowiesz się z naszego poradnika.
  CZYTAJ WIĘCEJ »
 8. Angora turecka: jedna z najstarszych ras kotów na świecie

  Angora turecka: jedna z najstarszych ras kotów na świecie

  Angora turecka jest jedną z najstarszych ras kotów długowłosych i ogólnie jedną z ras najstarszych na świecie. Ten szlachetny kot o łagodnym charakterze był przez wieki symbolem statusu na europejskich dworach. Nasz poradnik pomoże Ci znaleźć odpowiedź na wszystkie pytania, dotyczące tej rasy.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 9. Lody dla kota domowej roboty – 3 łatwe przepisy

  Lody dla kota domowej roboty – 3 łatwe przepisy

  Koty uwielbiają ciepło i chętnie delektują się promieniami słońca. Komfortowa temperatura dla zdrowych kotów wynosi często ponad 30 stopni! Jeśli jednak skala termometrów przekroczy 35 stopni, nawet kotom jest za gorąco. Pyszne lody dla kota to jeden z doskonałych sposób na ochłodę, a jednocześnie świetne zajęcie dla Twojego pupila. Jak w prosty sposób można samemu przygotować te orzeźwiające smakołyki, opowiemy w tym artykule.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 10. Porady dla kota na lato

  Porady dla kota na lato

  Większość kotów dobrze radzi sobie z letnimi temperaturami, w przeciwieństwie do niektórych psów takich jak np. mops czy buldog. Koty uwielbiają ciepło zarówno zimą, jak i latem, rozkoszując się promieniami słońca, czy to na zewnątrz, czy w nasłonecznionym miejscu Twojego mieszkania. Jednak zbyt dużo ciepła nie służy Twojemu kociakowi. W naszym poradniku poznasz kilka prostych zasad, które możesz zastosować, aby Twój kot lepiej poradził sobie z upałem w lecie.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
Posts loader