PORADY
JOSERA
darmowa porada

Tel. 61 44 44 760
pn.- pt. w godzinach 7-16

Wiedza o psach

 1. Karmienie psa, a opieka stomatologiczna

  Karmienie psa, a opieka stomatologiczna

  Jednymi z najczęstszych dolegliwości, występujących u psów są choroby przyzębia. Kły i siekacze służą psu do jedzenia i codziennego funkcjonowania, więc musisz o nie szczególnie zadbać. Kontrole jamy ustnej u młodego szczeniaka, przyzwyczajanie go do szczotkowania zębów i podawanie preparatów, które zapobiegają rozwojowi choroby to sposoby, żeby zęby czworonoga były w jak najlepszym stanie. Nie zapominaj także o odpowiedniej karmie z zmniejszonej zawartości węglowodanów. Jeśli chcesz wiedzieć, jak dbać o higienę i zdrowie zębów Twojego psa zapoznaj się z naszym artykułem.

  Read more »
 2. Początkowa dieta dla szczeniaka. Jak ważne jest mleko matki w pierwszym etapie życia?

  Początkowa dieta dla szczeniaka. Jak ważne jest mleko matki w pierwszym etapie życia?

  W okresie laktacji suka produkuje ogromne ilości mleka, które służą jako pokarm dla szczeniaków. Mleko matki zawiera w sobie niezbędne przeciwciała, które umożliwiają młodym psom prawidłowy rozwój i wykształcenie u siebie odporności. Często maluchy potrafią wyssać od matki nawet 3 litry pożywienia dziennie. Problem może pojawić się wtedy, kiedy okaże się, że z jakichś powodów suka nie ma jego wystarczającej ilości, żeby nakarmić szczeniaki.

  Read more »
 3. Psy aktywne – jak z nimi żyć na co dzień?

  Psy aktywne – jak z nimi żyć na co dzień?

  Na świecie istnieje bardzo dużo ras i każda z nich charakteryzuje się innym przeznaczeniem oraz cechami charakteru. Wśród nich wiele jest takich psów, które mają niespożytkowaną energię i potrzebę bycia w ciągłym ruchu. Takie aktywne czworonogi to wyzwanie dla każdego właściciela, ale także wiele możliwości wspólnego spędzania czasu. Z naszego materiału dowiesz się między innymi tego, jaka karma dla psa o zwiększonej aktywności jest najlepsza, ale także poznasz kilka wskazówek na to, jak znaleźć ciekawe zajęcia dla szczególnie energicznego pupila.

  Read more »
 4. Świąd u psa – czym jest spowodowany i jakie są sposoby jego leczenia

  Świąd u psa – czym jest spowodowany i jakie są sposoby jego leczenia

  Świąd to reakcja skóry, która objawia się uporczywym drapaniem Twojego psa po różnych częściach ciała. Jest nie tylko niezwykle nieprzyjemny i uciążliwy, ale może być także symptomem dla wielu chorób. Jedno jest pewne – nie powinieneś lekceważyć tego zachowania u swojego psa, ponieważ nie wiesz czym jest spowodowane. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat świądu, jego przyczyn i sposobach zapobiegania, to zapoznaj się z naszym artykułem, w którym znajdziesz wiele ciekawych i przydatnych wskazówek.

  Read more »
 5. Wymioty i biegunka u psa – jak sobie z tym radzić?

  Wymioty i biegunka u psa – jak sobie z tym radzić?

  Na dobre i na złe – właśnie w takich sytuacjach powinieneś być ze swoim pupilem. Jako właściciel masz obowiązek zająć się czworonogiem w każdej sytuacji, zwłaszcza gdy zachoruje. Biegunka, czy niestrawność u psa to nie jest przyjemna sytuacja ani dla właściciela, ani dla czworonoga. Co więcej – trzeba wtedy zwrócić szczególną uwagę na zwierzaka, żeby wykluczyć ewentualną chorobę. Z naszego materiału dowiesz się, czego przyczyną może być rozwolnienie u pupila, a także jak zadbać o jego właściwą dietę, żeby takie sytuacje zdarzały się, jak najrzadziej.

  Read more »
 6. Wypadanie włosów u psa – linienie a pielęgnacja sierści

  Wypadanie włosów u psa – linienie a pielęgnacja sierści

  Linienie czworonogów to naturalny proces fizjologiczny, który odbywa się u psów dwa razy do roku w okresie wiosennym i jesiennym. Polega na tym, że stary włos wypada, by na jego miejsce mógł wyrosnąć nowy, dostosowujący się do panujących warunków atmosferycznych. U każdej rasy proces ten wygląda nieco inaczej, a linienie jest mniej lub bardziej obfite. Problem pojawia się wtedy, gdy pies zaczyna łysieć i pojawiają się na jego ciele plamy nagiej skóry. W takim przypadku niezbędna jest wizyta u weterynarza, żeby sprawdzić, czy nie są to objawy jakiejś choroby.

  Read more »
 7. Żywienie szczeniaka

  Żywienie szczeniaka

  Już niedługo w Twoim mieszkaniu pojawi się nowy, długo oczekiwany domownik – pies. Jak się szybko przekonasz to małe stworzenie wprowadzi w Twoje życie mnóstwo szczęścia i zamieszania jednocześnie. Nic jednak nie będzie mogło równać się miłości i przyjaźni, którą okaże Ci ta mała puchata kuleczka. Jak jednak o nią właściwie zadbać? Na co zwrócić szczególną uwagę w pierwszych miesiącach życia i jak podejść do kwestii pokarmu dla młodego psa? O tym wszystkim w najnowszym materiale – zapraszamy do lektury!

  Read more »
 8. Pies alergik

  Pies alergik

  Decyzja o kupnie psa powinna być bardzo dobrze przemyślana, ponieważ zobowiązuje do odpowiedzialności za żywe stworzenie na długie lata. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że gdy decydujemy się na czworonoga, to musimy liczyć się z wieloma nowymi obowiązkami, a czasem nawet wyrzeczeniami. Póki jednak pies jest zdrowy najczęściej nie ma żadnych problemów. Te pojawiają się dopiero wtedy, gdy nasz czworonóg zaczyna mieć problemy ze zdrowiem. Mimo, iż alergia to dość powszechna dolegliwość, to jej wystąpienie u psa może zaskoczyć. Jak rozpoznać uczulenie u Twojego czworonoga? Jak żyć z psem – alergikiem? Tego wszystkie dowiesz się z naszego artykułu.

  Read more »
 9. Jaki Pies dla dziecka

  Jaki Pies dla dziecka

  Wiele rodzin wychowujących dzieci zamierza spełnić marzenie swoich pociech i podarować im psa. Decydując się na ten krok należy mieć na uwadze fakt, że pies nie jest zabawką, lecz żywym stworzeniem i posiadanie go nie może być tylko i wyłącznie zachcianką dziecka. Adopcja psa powinna być świadomą i przemyślaną decyzją całej rodziny. Posiadanie psa to nie tylko zabawa czy wspólne spacery, ale przede wszystkim obowiązki oraz wielka odpowiedzialność. To w jaki sposób będziemy wychowywać psa przekłada się na jego późniejsze zachowanie.

  Read more »
 10. Jedzenie dla szczeniaka – wszystko, co musisz wiedzieć o prawidłowym żywieniu

  Jedzenie dla szczeniaka – wszystko, co musisz wiedzieć o prawidłowym żywieniu

  Pojawienie się psa w Twoim domu to ogromna zmiana, na którą musisz się właściwie przygotować. Oprócz kupienia wszelkich niezbędnych produktów takich jak obroża, smycz czy zabawki powinieneś także dowiedzieć się, jak wyglądają pierwsze miesiące życia szczeniaka i jak prawidłowo się nim zaopiekować. Podstawową kwestią, którą musisz przyswoić jest to, w jaki sposób odżywiać młodego psa i jaki jest najlepszy pokarm dla szczeniaka. Jeśli chcesz, żeby Twój czworonóg rósł i rozwijał się zdrowo powinieneś wiedzieć o tym, jak zbilansować jego dietę. W naszym artykule znajdziesz cenne rady i wskazówki związane z prawidłowym karmieniem szczeniaka.

  Read more »
Posts loader