PORADY
JOSERA
Skontaktuj się z nami!

Tel. 61 44 44 770
pn.- pt. w godzinach 8-16

 1. Koronawirus – Czy psy mogą zachorować lub zarażać?

  Koronawirus – Czy psy mogą zachorować lub zarażać?

  Stan na dzień 26.03.2020

  Korona-kryzys odbija się na naszym życiu w rozmaitych jego aspektach. zachowujemy odstęp od innych ludzi, unikamy zgrupowań, nie podajemy sobie rąk i zwracamy jeszcze większą uwagę na higienę. Koronawirus rozprzestrzenia się w błyskawicznym tempie i dotyczy każdego z nas. Niektóre osoby już zostały objętę domową kwarantanną. W tych niepewnych czasach musimy chronić przede wszystkim ludzi starszych i tych o osłabionym systemie odpornościowym i za wszelką cenę spowolnić rozprzestrzenianie CoVid-19.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 2. Zapalenie pęcherza moczowego u psa: objawy i leczenie (i zapobieganie)

  Zapalenie pęcherza moczowego u psa: objawy i leczenie (i zapobieganie)

  Zapalenie pęcherza u psa jest dość rozpowszechnioną dolegliwością i co najmniej tak dokuczliwą jak u ludzi. Psy z infekcją dróg moczowych odczuwają wzmożoną potrzebę oddawania moczu, ale siusianie często jest dla nich dużą udręką.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 3. Obcinanie pazurów u psa: czym skracać i jak często?

  Obcinanie pazurów u psa: czym skracać i jak często?

  Niektórzy właściciele psów uważają obcinanie pazurów u swoich ulubieńców za zbyteczne i trochę "ąę", ale systematyczna pielęgnacja łap jest częścią profilaktyki zdrowotnej, ważną dla psiego samopoczucia i prawidłowego funkcjonowania na co dzień.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 4. Zapalenie ucha u psa: objawy i leczenie

  Zapalenie ucha u psa: objawy i leczenie

  Zapalenie ucha u psa jest jedną z najczęstszych wizyt w gabinetach weterynaryjnych. To schorzenie jest dla czworonoga równie nieprzyjemne i bolesne, jak dla człowieka. Przewlekłe zapalenia uszu – nieleczone lub źle zdiagnozowane – grożą poważnymi konsekwencjami.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 5. Sznaucer – Aktywny Pies dla Każdej Rodziny

  Sznaucer – Aktywny Pies dla Każdej Rodziny

  Zastanawiałeś się, czy sznaucer jest odpowiednim psem dla Ciebie? Jeżeli tak, postaw sobie pytanie, czy chciałbyś, aby ktoś pokochał Cię miłością bezwarunkową i był Twoim wiernym towarzyszem na długie lata? Jeżeli odpowiedź jest twierdząca, to sznaucer jest psem stworzonym dla Ciebie. Zanim zdecydujesz się na adopcję czy kupno z hodowli przedstawiciela tej rasy, to warto zapoznać się z paroma podstawowymi informacjami o tym wyjątkowym psie.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 6. Jack Russell Terrier: mały piesek z wielkim ego (opis rasy)

  Jack Russell Terrier: mały piesek z wielkim ego (opis rasy)

  Jack Russell Terrier jest najlepszym dowodem na to, że psy nie potrafią ocenić własnej wielkości. Ów niepozornego wzrostu terier jest bardzo pewny siebie, nieustraszony nawet wobec psich olbrzymów i zawsze gotowy do działania, niezależnie od tego, co właśnie na swojej drodze odkrył. Wszędzie wciąż go pełno, a swoje zdanie nierzadko wyraża głośnym szczekaniem. Typowego przedstawiciela rasy JRT można tylko kochać albo nie znosić : to przysłowiowe „żywe srebro” ze wszystkimi wadami i zaletami.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 7. Jamnik - „Borsuczy Pies” z Niemiec

  Jamnik - „Borsuczy Pies” z Niemiec

  Jamniki są niewielką rasą psów o charakterystycznej „wydłużonej” i masywnej budowie ciała. Osadzona jest ona na krótkich i krzywych nogach. Długie i zwisające uszy każdego przedstawiciela tej rasy dodają im słodkiego uroku. Ze względu na swoją budowę ciała, jamniki nazywane są żartobliwie „psami parówkami”. Jamniki cieszą się ogromną popularnością od wielu lat. Każdy z nas kojarzy tę rasę. Jeżeli sam nie jesteś opiekunem jamnika, to na pewno masz wielu znajomych, którzy mają go pod swoim dachem i regularnie opowiadają o jego licznych zaletach. Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się ciekawych faktów o tych słynnych milusińskich. Nie bez powodu goszczących w licznych domostwach.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 8. Adopcja psa

  Adopcja psa

  Schronisko jest to miejsce, do którego trafiają bezdomne zwierzęta. Pracownicy, jak i wolontariusze schroniska, zapewniają czworonogom jedzenie, ciepły kąt oraz podstawową opiekę medyczną.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 9. Kleszcz u Twojego Psa - Kompendium wiedzy

  Kleszcz u Twojego Psa - Kompendium wiedzy

  Borelioza to poważna choroba, która nieleczona może nawet zabić. Dotyka ona nie tylko ludzi, ale też i zwierzęta – w szczególności psy. Borelioza to choroba przenoszona przez kleszcze, które należą do grupy pasożytów, żywiących się krwią. Najczęściej możemy je spotkać w lasach i na łąkach. Kleszcz u psa może być naprawdę niebezpieczny, ponieważ przenosi on wiele chorób groźnych dla naszego pupila. Należą do nich m.in.: borelioza i babeszjoza. Przypadki choroby odkleszczowej u psa pojawią się coraz częściej. Trzeba mieć świadomość, że liczba zachorowań nieustannie wzrasta. Co zrobić, gdy pies ma kleszcza? Jakie są objawy boreliozy u psa? Czy i jak mogę chronić mojego psa przed kleszczami? Jakie są inne choroby odkleszczowe u psów? Jak powinno przebiegać usuwanie kleszcza u psa? Na te i inne pytania odpowiemy w artykule.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 10. Owczarek niemiecki - Kompendium wiedzy

  Owczarek niemiecki - Kompendium wiedzy

  Owczarki niemieckie to jedne z najbardziej popularnych ras psów na świecie. Dla wielu właścicieli posiadanie psa tej rasy jest wielką dumą, a jej miłośnicy nazywają ją najlepszą na świecie. Owczarki niemieckie są perfekcyjnym połączeniem żywiołowości, wysokiej inteligencji i lojalności. To duże i silne psy o łagodnej naturze, które są świetnym przyjacielem człowieka.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
Posts loader