PORADY
JOSERA
Skontaktuj się z nami!

Tel. 61 47 83 770
pn.- pt. w godzinach 8-16

 1. Corgi: mały wielki pies

  Corgi: mały wielki pies

  Psy corgi to Brytyjczycy pełną gębą – ich karykaturalna budowa ciała i nietuzinkowy charakter są chodzącym dowodem na to, że angielski humor nie kończy się na ludziach. Według FCI owczarek walijski corgi to pies pasterski, ale dla większości ludzi to po prostu pies królowej Elżbiety. W naszym poradniku dowiesz się wszystkiego o historii, cechach i odmianach tej starej rasy.


  CZYTAJ WIĘCEJ »
 2. Kaszel u psa: powód do niepokoju czy zwykłe przeziębienie?

  Kaszel u psa: powód do niepokoju czy zwykłe przeziębienie?

  Kaszel u psów może mieć podłoże zupełnie błahe lub być powodem poważnego schorzenia, dlatego niezbędna jest właściwa diagnoza. Ale jedno jest pewne: kiedy pies kaszle, nie sposób tego nie zauważyć. To nie odchrząkiwanie, pokasływanie czy walka z chrypką. Psi kaszel brzmi zwykle dość dramatycznie. Pies krztusi się i dusi, nie mogąc złapać powietrza. Jakie są przyczyny kaszlu u psa i co zrobić, by ulżyć czworonogowi, dowiesz się w naszym poradniku.


  CZYTAJ WIĘCEJ »
 3. Border Collie: psi geniusz z kondycją atlety

  Border Collie: psi geniusz z kondycją atlety

  Border collie to pies pod każdym względem wyjątkowy. Uchodzi za najinteligentniejszą i jedną z najpiękniejszych ras, ma niespotykaną historię i cieszy się olbrzymią wolnością, jeśli chodzi o zewnętrzne wymogi wzorca. Ale choć ze względu na swój łagodny charakter i opiekuńczość może być doskonałym psem dla rodziny, nie nadaje się dla każdego. A to ze względu na olbrzymie potrzeby ruchowe i mentalne, których zaspokojenia ten niezwykły pies potrzebuje do szczęścia. Pies pasterski border collie – co to za rasa?


  CZYTAJ WIĘCEJ »
 4. Zatwardzenie u psa: przyczyny i domowe sposoby na psie zaparcia

  Zatwardzenie u psa: przyczyny i domowe sposoby na psie zaparcia

  Dobrze funkcjonujący układ pokarmowy u psów to najlepszy wyznacznik zdrowia. Nic dziwnego, że problemy z wydalaniem niepokoją opiekunów – dotyczy to zarówno biegunki, jak i efektu przeciwnego, czyli zaparcia. Jeśli Twój pies ma zatwardzenie, nie alarmuj od razu weterynarza, ale nie omieszkaj bacznie obserwować swojego czworonoga. W naszym artykule dowiesz się, jakie są przyczyny psiej obstrukcji, czym się konkretnie objawia i jakie domowe sposoby na zaparcia znały już nasze babcie.


  CZYTAJ WIĘCEJ »
 5. Zwarcie w głowie: padaczka u psa

  Zwarcie w głowie: padaczka u psa

  Kto choć raz przeżył atak padaczkowy u psa, nigdy nie zapomni tego widoku. Niekontrolowane drgawki i nieprzewidywalność ataków są trudne do zniesienia, nawet dla niewrażliwych. Wraz z diagnozą epilepsji u psa pojawiają się pytania: Czy mogę psu pomóc? Jakie są rokowania? Badania nad tą zlokalizowaną w ośrodkowym układzie nerwowym chorobą wciąż trwają. Pewne jest jednak to, że stabilny układ odpornościowy, konsekwentne zasady postępowania oraz odpowiednia terapia są nieuniknione, aby zapewnić psiemu epileptykowi względnie dobrą jakość życia.  CZYTAJ WIĘCEJ »
 6. Psy dla alergików: które rasy nie uczulają?

  Psy dla alergików: które rasy nie uczulają?


  Alergia na psa to dla rozkochanego w czworonogach człowieka duży cios, ale jeszcze żaden powód do paniki. Alergicy nie muszą rezygnować z psiego towarzystwa, jeśli wybiorą rasę, która ze względu na rodzaj owłosienia uczula mniej. W tym artykule, dowiesz się czy istnieją rasy hypoalergiczne i jak żyć z psem mimo alergii.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 7. 10 prostych rad, jak przyzwyczaić psa do kota

  10 prostych rad, jak przyzwyczaić psa do kota

  Pies i kot w jednym stały domu – dla wielu opiekunów marzenie o pokojowej koegzystencji obu gatunków brzmi jak marzenie ściętej głowy. Wszak burki i mruczki szczerze się nienawidzą. Ale to mocno zakorzenione przekonanie niekoniecznie się zgadza. Przecież istnieją domy, w których kot i pies żyją ze sobą w pełnej harmonii, ba! są niczym papużki nierozłączki. Cala tajemnica tkwi w odpowiednim przygotowaniu zwierząt. W naszym poradniku dowiesz się, jak przyzwyczaić psa do kota i jak oswoić kota z psem. Zdradzimy Ci 10 prostych rad na psio-koci happy end.


  CZYTAJ WIĘCEJ »
 8. Gazy u psa: objawy, przyczyny i domowe sposoby na wzdęcia

  Gazy u psa: objawy, przyczyny i domowe sposoby na wzdęcia


  Niektóre psy tak często puszczają bąki, że nazywane są pieszczotliwie „śmierdzielami”. Ale regularne wzdęcia u psa nie są zjawiskiem normalnym i choć psy uchodzą za brudniejsze i bardziej „wonne” niż koty, to nadmierne gazy powinny wzbudzić Twoją czujność. Zdrowy pupil, któremu podajesz stosowną dietę, nie zatruwa ciągle powietrza. Jakie są przyczyny śmierdzących bąków i jak możesz psu pomoc, dowiesz się w tym poradniku.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 9. Depresja u psa: kiedy psi smutek jest chorobą 

  Depresja u psa: kiedy psi smutek jest chorobą 

  Wśród ludzi depresja to główna przyczyna niepełnosprawności na całym świecie, nazywana również „chorobą XXI. wieku”. Nasze czworonogi, podobnie jak my, są istotami bardzo empatycznymi, zdolnymi do przeżywania silnych emocji i wrażliwymi na zaburzenia nastroju. Ale czy psy mogą mieć depresję czy jest to już może niepotrzebne uczłowieczanie, typowe dla ducha naszych czasów? W naszym poradniku dowiesz się, czym jest psia depresja, jak ją rozpoznać i leczyć oraz jak jej zapobiegać.


  CZYTAJ WIĘCEJ »
 10. Pierwsza pomoc dla psa: zasady, które ratują życie

  Pierwsza pomoc dla psa: zasady, które ratują życie

  Zasady udzielania pierwszej pomocy są w przypadku zwierząt nie mniej ważne niż u ludzi. Liczy się nie tylko szybkość reakcji, ale również zasadność konkretnych czynności. Podczas gdy tę wiedzę w odniesieniu do ratowania życia innego człowieka przyswajamy i utrwalamy sobie na różnych etapach życia, pierwsza pomoc dla psa okraszona jest zwykle wątpliwościami i półprawdami. Jak powinna wyglądać pierwsza pomoc przedweterynaryjna? Nasz poradnik zdradzi, jak zachować się w sytuacji zagrożenia psiego życia i co powinno znaleźć się w domowej apteczce dla psa.  CZYTAJ WIĘCEJ »
Posts loader