PORADY
JOSERA
Skontaktuj się z nami!

Tel. 61 44 44 770
pn.- pt. w godzinach 8-16

 1. Wyprawka dla psa: 10 niezbędnych produktów z zielonej półki

  Wyprawka dla psa: 10 niezbędnych produktów z zielonej półki

  Kiedy do domu wprowadza się czworonożny lokator, jego nowi właściciele wpadają nierzadko w rausz zakupów. Wiele oferowanych na rynku produktów nie przydaje się jednak w życiu codziennym lub nie spełnia psich potrzeb. Co powinna zawierać wyprawka dla psa od hodowcy, a co dla zwierzaka ze schroniska? Nasz artykuł pomoże Ci skompletować sensowny psi niezbędnik, przydatny każdemu psiarzowi z ekologicznymi ambicjami.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 2. Karma dla starego psa – co powinien jeść pies senior?

  Karma dla starego psa – co powinien jeść pies senior?

  Dla każdego właściciela starzenie się ukochanego czworonoga jest nieuniknionym procesem, na który nie ma się wpływu. Co możesz jednak zrobić, aby Twój pies jak najdłużej cieszył się zdrowiem? Czy odpowiedni pokarm oraz dieta, bądź też właściwa troska z Twojej strony sprawią, że pies długo będzie cieszył się zdrowiem?

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 3. Jak odchudzić psa? 10 rad na zdrową psią sylwetkę

  Jak odchudzić psa? 10 rad na zdrową psią sylwetkę

  Problemy z nadwagą mają nie tylko ludzie, ale i ich najbliżsi futrzani przyjaciele. Szacuje się, że z balastem zbędnych kilogramów boryka się co piąty pies w Polsce, a częstość występowania psiej otyłości w ostatnich latach regularnie wzrasta. Pomijając otyłość spowodowaną chorobami, przyczyna nadmiernego ciężaru ciała jest tylko jedna: człowiek i jego błędy w żywieniu zwierzaka. Jak odchudzić psa możliwie bezpiecznie i jak wytrwać w dzielnym postanowieniu, dowiesz się w tym artykule.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 4. Pies wymiotuje – co robić?

  Pies wymiotuje – co robić?

  Gdy pies wymiotuje, w żołądku skręca zwykle także właściciela – z troski o zdrowie zwierzaka. Wszak wymioty u psa wyglądają dość dramatycznie ze względu na intensywne, towarzyszące torsjom dławienie i zmiany w zachowaniu. Przyczyn, dlaczego pies wymiotuje, może być wiele – od prozaicznych niestrawności poprzez zaburzenia psychosomatyczne aż po objawy chorobowe dotąd nieodkrytych schorzeń. O rozmaitym podłożu psich wymiotów oraz o tym, co robić, gdy pies zwraca, dowiesz się w tym artykule.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 5. Jak i kiedy kąpać psa?

  Jak i kiedy kąpać psa?

  Kąpanie psa to bardzo ważna część opieki nad pupilem. Brudny pies to nie tylko problem estetyczny. Właściwa pielęgnacja sierści znacząco może wpłynąć na zdrowie Twojego czworonoga. Jak często kąpać psa? Kiedy można kąpać szczeniaka? Postaramy się odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 6. Choroby skóry u psa

  Choroby skóry u psa

  Choroby skóry u psa to jedne z najczęstszych psich dolegliwości, które dzięki szybko i wyraźnie widocznym objawom, równie sprawnie dają się odkryć. I choć symptomy są często mało specyficzne, a przyczyn zmian skórnych może być wiele, to odpowiednia terapia możliwa jest zwykle już w początkowym stadium choroby – w przeciwieństwie do chorób nerek czy serca, które zwykle rozwijają się w przyczajeniu, długo nie dając o sobie znać. Oprócz predyspozycji rasowych wpływ na choroby skóry psa ma także jego wiek, sposób żywienia, higiena, aktywność fizyczna oraz środowisko, w którym przebywa.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 7. Koronawirus – Czy psy mogą zachorować lub zarażać?

  Koronawirus – Czy psy mogą zachorować lub zarażać?

  Zaktualizowano 22.04.2020

  Korona-kryzys odbija się na naszym życiu w rozmaitych jego aspektach. zachowujemy odstęp od innych ludzi, unikamy zgrupowań, nie podajemy sobie rąk i zwracamy jeszcze większą uwagę na higienę. Koronawirus rozprzestrzenia się w błyskawicznym tempie i dotyczy każdego z nas. Niektóre osoby już zostały objętę domową kwarantanną. W tych niepewnych czasach musimy chronić przede wszystkim ludzi starszych i tych o osłabionym systemie odpornościowym i za wszelką cenę spowolnić rozprzestrzenianie CoVid-19.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 8. Zapalenie pęcherza moczowego u psa: objawy, leczenie i zapobieganie

  Zapalenie pęcherza moczowego u psa: objawy, leczenie i zapobieganie

  Zapalenie pęcherza u psa jest dość rozpowszechnioną dolegliwością i co najmniej tak dokuczliwą jak u ludzi. Psy z infekcją dróg moczowych odczuwają wzmożoną potrzebę oddawania moczu, ale siusianie często jest dla nich dużą udręką.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 9. Zapalenie ucha u psa: objawy i leczenie

  Zapalenie ucha u psa: objawy i leczenie

  Zapalenie ucha u psa jest jedną z najczęstszych wizyt w gabinetach weterynaryjnych. To schorzenie jest dla czworonoga równie nieprzyjemne i bolesne, jak dla człowieka. Przewlekłe zapalenia uszu – nieleczone lub źle zdiagnozowane – grożą poważnymi konsekwencjami.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 10. Obcinanie pazurów u psa: czym skracać i jak często?

  Obcinanie pazurów u psa: czym skracać i jak często?

  Niektórzy właściciele psów uważają obcinanie pazurów u swoich ulubieńców za zbyteczne i trochę "ąę", ale systematyczna pielęgnacja łap jest częścią profilaktyki zdrowotnej, ważną dla psiego samopoczucia i prawidłowego funkcjonowania na co dzień.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
Posts loader