PORADY
JOSERA
Skontaktuj się z nami!

Tel. 61 44 44 770
pn.- pt. w godzinach 8-16

 1. Jak i kiedy kąpać psa?

  Jak i kiedy kąpać psa?

  Kąpanie psa to bardzo ważna część opieki nad pupilem. Brudny pies to nie tylko problem estetyczny. Właściwa pielęgnacja sierści znacząco może wpłynąć na zdrowie Twojego czworonoga. Jak często kąpać psa? Kiedy można kąpać szczeniaka? Postaramy się odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 2. Choroby skóry u psa

  Choroby skóry u psa

  Choroby skóry u psa to jedne z najczęstszych psich dolegliwości, które dzięki szybko i wyraźnie widocznym objawom, równie sprawnie dają się odkryć. I choć symptomy są często mało specyficzne, a przyczyn zmian skórnych może być wiele, to odpowiednia terapia możliwa jest zwykle już w początkowym stadium choroby – w przeciwieństwie do chorób nerek czy serca, które zwykle rozwijają się w przyczajeniu, długo nie dając o sobie znać. Oprócz predyspozycji rasowych wpływ na choroby skóry psa ma także jego wiek, sposób żywienia, higiena, aktywność fizyczna oraz środowisko, w którym przebywa.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 3. Koronawirus – Czy psy mogą zachorować lub zarażać?

  Koronawirus – Czy psy mogą zachorować lub zarażać?

  Zaktualizowano 22.04.2020

  Korona-kryzys odbija się na naszym życiu w rozmaitych jego aspektach. zachowujemy odstęp od innych ludzi, unikamy zgrupowań, nie podajemy sobie rąk i zwracamy jeszcze większą uwagę na higienę. Koronawirus rozprzestrzenia się w błyskawicznym tempie i dotyczy każdego z nas. Niektóre osoby już zostały objętę domową kwarantanną. W tych niepewnych czasach musimy chronić przede wszystkim ludzi starszych i tych o osłabionym systemie odpornościowym i za wszelką cenę spowolnić rozprzestrzenianie CoVid-19.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 4. Zapalenie pęcherza moczowego u psa: objawy i leczenie (i zapobieganie)

  Zapalenie pęcherza moczowego u psa: objawy i leczenie (i zapobieganie)

  Zapalenie pęcherza u psa jest dość rozpowszechnioną dolegliwością i co najmniej tak dokuczliwą jak u ludzi. Psy z infekcją dróg moczowych odczuwają wzmożoną potrzebę oddawania moczu, ale siusianie często jest dla nich dużą udręką.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 5. Zapalenie ucha u psa: objawy i leczenie

  Zapalenie ucha u psa: objawy i leczenie

  Zapalenie ucha u psa jest jedną z najczęstszych wizyt w gabinetach weterynaryjnych. To schorzenie jest dla czworonoga równie nieprzyjemne i bolesne, jak dla człowieka. Przewlekłe zapalenia uszu – nieleczone lub źle zdiagnozowane – grożą poważnymi konsekwencjami.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 6. Obcinanie pazurów u psa: czym skracać i jak często?

  Obcinanie pazurów u psa: czym skracać i jak często?

  Niektórzy właściciele psów uważają obcinanie pazurów u swoich ulubieńców za zbyteczne i trochę "ąę", ale systematyczna pielęgnacja łap jest częścią profilaktyki zdrowotnej, ważną dla psiego samopoczucia i prawidłowego funkcjonowania na co dzień.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 7. Adopcja psa

  Adopcja psa

  Schronisko jest to miejsce, do którego trafiają bezdomne zwierzęta. Pracownicy, jak i wolontariusze schroniska, zapewniają czworonogom jedzenie, ciepły kąt oraz podstawową opiekę medyczną.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 8. Jamnik - „Borsuczy Pies” z Niemiec

  Jamnik - „Borsuczy Pies” z Niemiec

  Jamnik to pies niewielkich rozmiarów o charakterystycznej „wydłużonej” budowie ciała i krótkich, wykrzywionych nogach. Ze względu na swój wygląd przedstawiciele tej rasy nazywane są żartobliwie „psami parówkami”, ale mimo tego dość pejoratywnego epitetu cieszą się ogromną popularnością od wielu lat. Typowy jamnik to czarujący uparciuch i nieustraszony odkrywca.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 9. Jack Russell Terrier: mały piesek z wielkim ego (opis rasy)

  Jack Russell Terrier: mały piesek z wielkim ego (opis rasy)

  Jack Russell Terrier jest najlepszym dowodem na to, że psy nie potrafią ocenić własnej wielkości. Ów niepozornego wzrostu terier jest bardzo pewny siebie, nieustraszony nawet wobec psich olbrzymów i zawsze gotowy do działania, niezależnie od tego, co właśnie na swojej drodze odkrył. Wszędzie wciąż go pełno, a swoje zdanie nierzadko wyraża głośnym szczekaniem. Typowego przedstawiciela rasy JRT można tylko kochać albo nie znosić: to przysłowiowe „żywe srebro” ze wszystkimi wadami i zaletami.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 10. Sznaucer – aktywny pies dla każdej rodziny

  Sznaucer – aktywny pies dla każdej rodziny

  Sznaucer to pies pogodny, zrównoważony i lojalny. Jeśli lubisz aktywne spędzanie wolnego czasu i niestraszna Ci zła pogoda, sznaucer będzie Ci wiernym towarzyszem na długie lata. Inteligentny i nieustraszony, może być doskonałym strażnikiem domowego ogniska. Kocha ruch i ludzkie towarzystwo, ciężko znosi samotność. Sznaucer ma silne usposobienie, ale i dużą wrażliwość - to idealny pies rodzinny, jeśli nie będzie zostawiony sam sobie. Odporny na niesprzyjające warunki pogodowe i pracowity, może być wykorzystywany do rozmaitych zadań.


  CZYTAJ WIĘCEJ »
Posts loader