PORADY
JOSERA
Skontaktuj się z nami!

Tel. 61 44 44 770
pn.- pt. w godzinach 8-16

 1. Gazy u psa: objawy, przyczyny i domowe sposoby na wzdęcia

  Gazy u psa: objawy, przyczyny i domowe sposoby na wzdęcia


  Niektóre psy tak często puszczają bąki, że nazywane są pieszczotliwie „śmierdzielami”. Ale regularne wzdęcia u psa nie są zjawiskiem normalnym i choć psy uchodzą za brudniejsze i bardziej „wonne” niż koty, to nadmierne gazy powinny wzbudzić Twoją czujność. Zdrowy pupil, któremu podajesz stosowną dietę, nie zatruwa ciągle powietrza. Jakie są przyczyny śmierdzących bąków i jak możesz psu pomoc, dowiesz się w tym poradniku.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 2. Depresja u psa: kiedy psi smutek jest chorobą 

  Depresja u psa: kiedy psi smutek jest chorobą 

  Wśród ludzi depresja to główna przyczyna niepełnosprawności na całym świecie, nazywana również „chorobą XXI. wieku”. Nasze czworonogi, podobnie jak my, są istotami bardzo empatycznymi, zdolnymi do przeżywania silnych emocji i wrażliwymi na zaburzenia nastroju. Ale czy psy mogą mieć depresję czy jest to już może niepotrzebne uczłowieczanie, typowe dla ducha naszych czasów? W naszym poradniku dowiesz się, czym jest psia depresja, jak ją rozpoznać i leczyć oraz jak jej zapobiegać.


  CZYTAJ WIĘCEJ »
 3. Pierwsza pomoc dla psa: zasady, które ratują życie

  Pierwsza pomoc dla psa: zasady, które ratują życie

  Zasady udzielania pierwszej pomocy są w przypadku zwierząt nie mniej ważne niż u ludzi. Liczy się nie tylko szybkość reakcji, ale również zasadność konkretnych czynności. Podczas gdy tę wiedzę w odniesieniu do ratowania życia innego człowieka przyswajamy i utrwalamy sobie na różnych etapach życia, pierwsza pomoc dla psa okraszona jest zwykle wątpliwościami i półprawdami. Jak powinna wyglądać pierwsza pomoc przedweterynaryjna? Nasz poradnik zdradzi, jak zachować się w sytuacji zagrożenia psiego życia i co powinno znaleźć się w domowej apteczce dla psa.  CZYTAJ WIĘCEJ »
 4. Beagle: zawadiaka o gołębim sercu

  Beagle: zawadiaka o gołębim sercu

  Beagle, podobnie jak wiele innych ras użytkowych stworzonych wyłącznie do polowań, już tylko bardzo rzadko może oddawać się swoim namiętnościom jako pies gończy. Dziś do rasa, która robi furorę jako zwierzę do towarzystwa i dla rodziny. I rzeczywiście, dzięki niezrównanej łagodności świetnie się w tej roli sprawdzi – jeśli zadbasz o jego olbrzymią potrzebę ruchu, zapewnisz mu urozmaicenie i nie zostawisz samopas. Zaniedbany lub osamotniony zwierzak przejawia bowiem tendencje do niszczenia inwentarza i zakłócania spokoju donośnymi skargami. 

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 5. Temperatura u psa: jak sprawdzić i co zrobić, gdy pies ma gorączkę?

  Temperatura u psa: jak sprawdzić i co zrobić, gdy pies ma gorączkę?


  Jeśli należysz do ludzi, którzy zastanawiają się, czy pies może mieć gorączkę, możemy definitywnie rozwiać Twoje wątpliwości. Podwyższona temperatura u psa jest jak najbardziej możliwa, chociaż – podobnie jak u ludzi - nie jest chorobą samą w sobie, lecz jedynie oznaką deregulacji organizmu. Przyczyny mogą być błahe, zwłaszcza jeśli temperatura wzrośnie tylko nieznacznie i szybko wraxa do normy. Niewykluczone są jednak również poważne choroby. W naszym poradniku dowiesz się, jak rozpoznać i zmierzyć temperaturę oraz co zrobić, kiedy pies ma gorączkę. 


  CZYTAJ WIĘCEJ »
 6. Borelioza u psa: choroba-widmo czy poważne zagrożenie?

  Borelioza u psa: choroba-widmo czy poważne zagrożenie?

  Psia borelioza to po babeszjozie najczęściej występująca choroba odkleszczowa, wywoływana przez bakterie. Wcześnie wykryta, daje wysokie szanse całkowitego wyleczenia, ale właśnie tu leży cały problem: boreliozę u psów rozpoznać jest bardzo trudno, bo pierwsze objawy są niespecyficzne, a testy niedokładne, dlatego dolegliwość rozwija się zwykle w ukryciu. W naszym poradniku dowiesz się, jak realne jest zakażenie boreliozą, jak zapobiegać chorobie i jak ją leczyć. Przeczytasz również o naturalnych metodach terapii boreliozy u psa, istniejących jak dotąd tylko na marginesie terapii antybiotykowej i szczepień.
  CZYTAJ WIĘCEJ »
 7. Cocker Spaniel: długouchy słodziak z ambicjami łowcy

  Cocker Spaniel: długouchy słodziak z ambicjami łowcy

  Cocker spaniele zna chyba każdy: jako jedna z najstarszych ras myśliwskich, używana najpierw tylko do polowań, szybko zyskała popularność jako pies rodzinny. Długa, jedwabista sierść, zwisające figlarnie uszy i duże oczy o melancholijnym spojrzeniu oraz chronicznie dobry humor spanieli bez problemu podbijają ludzkie serca. Dlaczego cocker spaniel wymaga intensywnej pielęgnacji, czemu rzadko nadaje się do mieszkania w bloku i jak sprostać jego pasji łowieckiej, dowiesz się w naszym poradniku.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 8. Biegunka u szczeniaka: jak pomóc psu z rozwolnieniem?

  Biegunka u szczeniaka: jak pomóc psu z rozwolnieniem?


  Kiedy szczeniak ma biegunkę, jej przyczyny są zwykle podobne do tych, które wywołują rozwolnienie również u psów dorosłych. Ale u psich maluchów nieprawidłowe wypróżnianie jest szczególnie niebezpieczne, bo młody organizm nie posiada jeszcze wykształconych mechanizmów obronnych i szybciej przegrywa walkę z czynnikami patogennymi aniżeli dorosły. W naszym poradniku dowiesz się, jak rozpoznać zwykłą niestrawność, jakie są przyczyny rozwolnienia u małych psów i co dać szczeniakowi na biegunkę.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 9. Psy rodzinne: Jakie rasy dla dzieci?

  Psy rodzinne: Jakie rasy dla dzieci?

  Rasy psów przyjazne dla dzieci to temat pojawiający się najczęściej wtedy, kiedy para posiadająca psa, oczekuje potomstwa lub gdy dzieci dorastające dotychczas bez zwierzaka zadręczają rodziców prośbami o czworonożnego przyjaciela. Znakomita większość psów nadaje się do życia w rodzinie, ale niektóre rasy są do tego predestynowane: cierpliwe, dobrotliwe, tolerancyjne, lubiące zabawę i pieszczoty. W naszym poradniku dowiesz się, jakie psy są przyjazne dla dzieci i jak powinno przebiegać wychowanie dziecka z psem.


  CZYTAJ WIĘCEJ »
 10. Yorkshire terrier: maluch o lwim sercu

  Yorkshire terrier: maluch o lwim sercu

  Zapytany o kompleksy na punkcie swoich niewielkich rozmiarów Yorkshire Terrier najprawdopodobniej wybuchłby radosnym chichotem. Ten niezależny i zuchwały jegomość poczucia niższości nie posiada, nie narzeka też na brak pogody ducha. Ten najmniejszy z terierów ma wielkie ego i silną osobowość ze skłonnością do upartości i własnego zdania, sprytnie ukrytymi pod wrodzonym wdziękiem i zalotnym wyglądem. Postrzegane jako ozdobne pieski do towarzystwa yorki są w rzeczywistości walecznymi myśliwymi i inteligentnymi towarzyszami człowieka, któremu z pewnością nie ulegną bezkrytycznie.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
Posts loader