PORADY
JOSERA
Skontaktuj się z nami!

Tel. 61 44 44 770
pn.- pt. w godzinach 8-16

 1. Ile razy dziennie karmić psa i o jakich porach?

  Ile razy dziennie karmić psa i o jakich porach?

  Odpowiednio skomponowany jadłospis dla psa to nie jedyna kwestia, jaka zaprząta myśli odpowiedzialnych właścicieli czworonogów. Częstotliwość podawania posiłków także odgrywa tu ważną rolę. W naszym artykule dowiesz się, ile razy dziennie karmić psa i jakie mity najczęściej pokutują wśród psiarzy.


  CZYTAJ WIĘCEJ »
 2. Czego nie mogą jeść psy?

  Czego nie mogą jeść psy?

  Czy zdarza Ci się dzielić przekąskami ze swoim psem? Jeśli tak – koniecznie upewnij się, że poszczególne składniki będą dopasowane do diety Twojego pupila. Często zdarza się, że jedzenie, które dla ludzi jest zdrowe i smaczne może być jednocześnie groźne dla naszych czworonożnych przyjaciół. W poniższym artykule szczegółowo omawiamy czego nie mogą jeść psy.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 3. Karma dla starego psa – co powinien jeść pies senior?

  Karma dla starego psa – co powinien jeść pies senior?

  Dla każdego właściciela starzenie się ukochanego czworonoga jest nieuniknionym procesem, na który nie ma się wpływu. Co możesz jednak zrobić, aby Twój pies jak najdłużej cieszył się zdrowiem? Czy odpowiedni pokarm oraz dieta, bądź też właściwa troska z Twojej strony sprawią, że pies długo będzie cieszył się zdrowiem?

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 4. Jak odchudzić psa? 10 rad na zdrową psią sylwetkę

  Jak odchudzić psa? 10 rad na zdrową psią sylwetkę

  Problemy z nadwagą mają nie tylko ludzie, ale i ich najbliżsi futrzani przyjaciele. Szacuje się, że z balastem zbędnych kilogramów boryka się co piąty pies w Polsce, a częstość występowania psiej otyłości w ostatnich latach regularnie wzrasta. Pomijając otyłość spowodowaną chorobami, przyczyna nadmiernego ciężaru ciała jest tylko jedna: człowiek i jego błędy w żywieniu zwierzaka. Jak odchudzić psa możliwie bezpiecznie i jak wytrwać w dzielnym postanowieniu, dowiesz się w tym artykule.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 5. Jedzenie dla szczeniaka – wszystko, co musisz wiedzieć o prawidłowym żywieniu

  Jedzenie dla szczeniaka – wszystko, co musisz wiedzieć o prawidłowym żywieniu

  Pojawienie się psa w Twoim domu to ogromna zmiana, na którą musisz się właściwie przygotować. Oprócz kupienia wszelkich niezbędnych produktów takich jak obroża, smycz czy zabawki powinieneś także dowiedzieć się, jak wyglądają pierwsze miesiące życia szczeniaka i jak prawidłowo się nim zaopiekować. Podstawową kwestią, którą musisz przyswoić jest to, w jaki sposób odżywiać młodego psa i jaki jest najlepszy pokarm dla szczeniaka.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 6. Karmienie szczeniaka - co powinien jeść mały pies?

  Karmienie szczeniaka - co powinien jeść mały pies?

  Nowy futrzany domownik to źródło szczęścia i zamieszania jednocześnie. Ta mała puchata kuleczka przyniesie Ci ogromną radość, ale nierzadko postawi Cię także przed nie lada wyzwaniami. Właściwe karmienie szczeniaka to oprócz jego wychowania kluczowe zadanie psiego opiekuna. Jak zadbać o małego czworonoga? Jaka karmę wybrać?? O tym wszystkim w najnowszym materiale – zapraszamy do lektury!


  CZYTAJ WIĘCEJ »
 7. Początkowa dieta dla szczeniaka. Jak ważne jest mleko matki w pierwszym etapie życia?

  Początkowa dieta dla szczeniaka. Jak ważne jest mleko matki w pierwszym etapie życia?

  W okresie laktacji suka produkuje ogromne ilości mleka, które służą jako pokarm dla szczeniaków. Mleko matki zawiera w sobie niezbędne przeciwciała, które umożliwiają młodym psom prawidłowy rozwój i wykształcenie u siebie odporności. Często maluchy potrafią wyssać od matki nawet 3 litry pożywienia dziennie. Problem może pojawić się wtedy, kiedy okaże się, że z jakichś powodów suka nie ma jego wystarczającej ilości, żeby nakarmić szczeniaki.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 8. Karmienie psa, a opieka stomatologiczna

  Karmienie psa, a opieka stomatologiczna

  Jednymi z najczęstszych dolegliwości, występujących u psów są choroby przyzębia. Kły i siekacze służą psu do jedzenia i codziennego funkcjonowania, więc musisz o nie szczególnie zadbać. Kontrole jamy ustnej u młodego szczeniaka, przyzwyczajanie go do szczotkowania zębów i podawanie preparatów, które zapobiegają rozwojowi choroby to sposoby, żeby zęby czworonoga były w jak najlepszym stanie. Nie zapominaj także o odpowiedniej karmie z zmniejszonej zawartości węglowodanów. Jeśli chcesz wiedzieć, jak dbać o higienę i zdrowie zębów Twojego psa zapoznaj się z naszym artykułem.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 9. Karma dla starszego psa – co powinien jeść pies senior?

  Karma dla starszego psa – co powinien jeść pies senior?

  Dla każdego właściciela starzenie się ukochanego czworonoga jest nieuniknionym procesem, na który nie ma się wpływu. Co możesz jednak zrobić, aby Twój pies jak najdłużej cieszył się zdrowiem? Czy odpowiedni pokarm oraz dieta, bądź też właściwa troska z Twojej strony sprawią, że pies długo będzie cieszył się zdrowiem?

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 10. Pies jest za gruby - czy błonnik może pomóc?

  Pies jest za gruby - czy błonnik może pomóc?

  Problem z otyłością to coraz powszechniejsze zjawisko nie tylko wśród ludzi, ale także wśród psów. Najczęściej za zbędne kilogramy u naszych pupili jesteśmy odpowiedzialni właśnie my. Krótkie lub brak jakichkolwiek spacerów, ciągłe dokarmianie i stały dostęp do jedzenia to tylko kilka z powodów, które mogą doprowadzić do tego, że Twój będzie gruby. Oczywiście są jeszcze przyczyny związane z uwarunkowaniem genetycznym, rasą czy wiekiem, jednak to nie powinno zwalniać Cię z dbania o pupila.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
Posts loader