PORADY
JOSERA
Skontaktuj się z nami!

Tel. 61 47 83 770
pn.- pt. w godzinach 8-16

 1. Zatwardzenie u psa: przyczyny i domowe sposoby na psie zaparcia

  Zatwardzenie u psa: przyczyny i domowe sposoby na psie zaparcia

  Dobrze funkcjonujący układ pokarmowy u psów to najlepszy wyznacznik zdrowia. Nic dziwnego, że problemy z wydalaniem niepokoją opiekunów – dotyczy to zarówno biegunki, jak i efektu przeciwnego, czyli zaparcia. Jeśli Twój pies ma zatwardzenie, nie alarmuj od razu weterynarza, ale nie omieszkaj bacznie obserwować swojego czworonoga. W naszym artykule dowiesz się, jakie są przyczyny psiej obstrukcji, czym się konkretnie objawia i jakie domowe sposoby na zaparcia znały już nasze babcie.


  CZYTAJ WIĘCEJ »
 2. Pies nie chce jeść suchej karmy — co robić?

  Pies nie chce jeść suchej karmy — co robić?

  Dla właścicieli jest to zawsze powód do niepokoju, kiedy ich pies nie je karmy, którą mu podaje. Odpowiedni rodzaj karmy to dla posiadaczy psów i kotów temat bardzo kontrowersyjny. Faktem jest: każdy rodzaj karmy ma pewne zalety i wady. Co jednak zrobić, kiedy nasz ulubieniec nie chce jeść suchej karmy? Jaki jest tego powód? Jak możesz pomóc swojemu przyjacielowi? Pomożemy Ci znaleźć źródło i rozwiązać problem.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 3. Stół świąteczny: czy koty i psy mogą jeść resztki jedzenia?

  Stół świąteczny: czy koty i psy mogą jeść resztki jedzenia?

  Boże Narodzenie to czas, kiedy odświętnie dekorujesz swój dom, zapalasz świece i stawiasz choinkę. To, co tym grudniowym dniom nadaje szczególnego charakteru, może być niebezpieczne dla Twoich zwierzaków. Stoły uginają się pod ciężarem obfitych potraw, którymi nierzadko chcielibyśmy się podzielić z czworonogami. W naszym poradniku dowiesz się, czy psy lub koty mogą jeść resztki ze stołu.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 4. Świąteczne ciasteczka dla psa: pyszne psie wypieki pod choinkę

  Świąteczne ciasteczka dla psa: pyszne psie wypieki pod choinkę

  Świąteczne ciastka dla psa to łatwy i przyjemny sposób włączenia czworonoga w szczególną atmosferę Bożego Narodzenia. Domowe wypieki mogą Ci posłużyć za prezent pod choinkę dla psa lub do nagradzania Twojego pupila w okresie przedświątecznym. Jak zrobić naturalne psie ciastka domowej roboty, jakie składniki i formy wybrać, zdradzimy Ci w naszym poradniku.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 5. Probiotyk dla psa: Jak wzmocnić florę bakteryjną psich jelit?

  Probiotyk dla psa: Jak wzmocnić florę bakteryjną psich jelit?

  Probiotyki podawane psom kojarzą się zwykle z terapią antybiotykową, ale powodów do wzmocnienia flory bakteryjnej u naszych czworonogów jest znacznie więcej. W naszym poradniku dowiesz się, co osłabia mikrobom u psa i jak skutecznie wspomóc ważne dla zdrowia drobnoustroje.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 6. Pies je kupy: jakie są przyczyny koprofagii i jak oduczyć psa jedzenia odchodów?

  Pies je kupy: jakie są przyczyny koprofagii i jak oduczyć psa jedzenia odchodów?

  Zjadanie swoich lub cudzych odchodów należy niewątpliwie do najnieprzyjemniejszych rzeczy, jakie pies może „zafundować” właścicielowi. Oprócz wstrętu, jaki takie zachowanie wywołuje, konsumpcja kału powinna zwrócić Twoją uwagę ze względu na jej przyczyny oraz możliwe konsekwencje dla zdrowia Twojego pupila. Dlaczego psy jedzą kupy i jak je tego oduczyć, zdradzimy Ci w naszym poradniku.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 7. Jak zrobić lody dla psa – 3 proste przepisy

  Jak zrobić lody dla psa – 3 proste przepisy

  Kiedy latem temperatury rosną, Twój pies potrzebuje ochłody. Ludzie sięgają po lody i napoje orzeźwiające. Ale czy psy mogą jeść lody? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę i jak zrobić lody dla psów, aby były pyszne i zdrowe. Zimne smakołyki domowej roboty to doskonały sposób na ochłodę, a jednocześnie świetne zajęcie dla Twojego czworonożnego przyjaciela.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 8. Ile razy dziennie karmić psa i o jakich porach?

  Ile razy dziennie karmić psa i o jakich porach?

  Odpowiednio skomponowany jadłospis dla psa to nie jedyna kwestia, jaka zaprząta myśli odpowiedzialnych właścicieli czworonogów. Częstotliwość podawania posiłków także odgrywa tu ważną rolę. W naszym artykule dowiesz się, ile razy dziennie karmić psa i jakie mity najczęściej pokutują wśród psiarzy.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 9. Czego nie mogą jeść psy?

  Czego nie mogą jeść psy?

  Czy zdarza Ci się dzielić przekąskami ze swoim psem? Jeśli tak – koniecznie upewnij się, że poszczególne składniki będą dopasowane do diety Twojego pupila. Często zdarza się, że jedzenie, które dla ludzi jest zdrowe i smaczne może być jednocześnie groźne dla naszych czworonożnych przyjaciół. W poniższym artykule szczegółowo omawiamy czego nie mogą jeść psy.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 10. Jak odchudzić psa? 10 rad na zdrową psią sylwetkę

  Jak odchudzić psa? 10 rad na zdrową psią sylwetkę

  Problemy z nadwagą mają nie tylko ludzie, ale i ich najbliżsi futrzani przyjaciele. Szacuje się, że z balastem zbędnych kilogramów boryka się co piąty pies w Polsce, a częstość występowania psiej otyłości w ostatnich latach regularnie wzrasta. Pomijając otyłość spowodowaną chorobami, przyczyna nadmiernego ciężaru ciała jest tylko jedna: człowiek i jego błędy w żywieniu zwierzaka. Jak odchudzić psa możliwie bezpiecznie i jak wytrwać w dzielnym postanowieniu, dowiesz się w tym artykule.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
Posts loader