PORADY
JOSERA
Skontaktuj się z nami!

Tel. 61 44 44 770
pn.- pt. w godzinach 8-16

 1. Pies je kupy: jakie są przyczyny koprofagii i jak oduczyć psa jedzenia odchodów?

  Pies je kupy: jakie są przyczyny koprofagii i jak oduczyć psa jedzenia odchodów?

  Zjadanie swoich lub cudzych odchodów należy niewątpliwie do najnieprzyjemniejszych rzeczy, jakie pies może „zafundować” właścicielowi. Oprócz wstrętu, jaki takie zachowanie wywołuje, konsumpcja kału powinna zwrócić Twoją uwagę ze względu na jej przyczyny oraz możliwe konsekwencje dla zdrowia Twojego pupila. Dlaczego psy jedzą kupy i jak je tego oduczyć, zdradzimy Ci w naszym poradniku.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 2. Głuchy pies: życie z czworonogiem, który nie słyszy

  Głuchy pies: życie z czworonogiem, który nie słyszy

  Głuchnący pies to dla wielu właścicieli powód do zwątpienia: czy zwierzę, które straci słuch, poradzi sobie na co dzień? I jak podoła temu wyzwaniu jego opiekun? Wszak słuch – obok węchu – to najważniejszy z psich zmysłów. Ale wbrew pozorom czworonogi słabo słyszące lub całkiem głuche doskonale dają sobie radę zarówno z wykonywaniem poleceń właściciela, jak i z komunikowaniem się z przedstawicielami swojego gatunku. Dowiedz się, jak szkolić głuchego psa i jak zapewnić mu bezpieczne życie.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 3. Ślepy pies: jak żyć z czworonogiem, który traci wzrok?

  Ślepy pies: jak żyć z czworonogiem, który traci wzrok?

  Ślepota u psa wydaje się często problemem nie do pokonania, a diagnoza o utracie wzroku wprawia wielu właścicieli w panikę. Ale upośledzone psy - niezależnie od tego, czy to przypadłość nabyta czy wrodzona - zwykle świetnie sobie radzą, a ich zachowanie odbiega od zdrowych pobratymców tylko nieznacznie. W naszym poradniku dowiesz się, jak szkolić niewidomego psa i jak ułatwić mu dzień powszedni.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 4. Pies na rowerze – o czym powinieneś pamiętać?

  Pies na rowerze – o czym powinieneś pamiętać?

  Jazda na rowerze z psem to świetne urozmaicenie Waszych wspólnych przedsięwzięć i okazja do dużej dawki ruchu na świeżym powietrzu - pod warunkiem, że kondycja fizyczna pozwala psu na taki wysiłek. Wyprawa rowerowa to dla psa wszak niemałe wyzwanie, ale i okazja do intensywnego wybiegania się. Z czasem nabierzecie wprawy w letnich wycieczkach rowerowych, a Twój czworonożny przyjaciel może stać się idealnym partnerem sportowym. Tutaj znajdziesz wskazówki, jak przyuczyć psa do jazdy na rowerze i jakie przygotowania poczynić.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 5. Nad morze z psem: plaża nie tylko dla ludzi

  Nad morze z psem: plaża nie tylko dla ludzi

  Rosnąca oferta noclegowa dla urlopowiczów z psem sprawia, że coraz więcej właścicieli wybiera się na wypoczynek ze swoim czworonożnym przyjacielem zamiast zostawiać go pod opieką. Plaże – kiedyś zarezerwowane tylko dla ludzi – otwierają sektory specjalnie dla czworonogów lub pozwalają na ich pobyt poza sezonem. Jak wypocznie pies na plaży i co powinieneś wiedzieć, udając się z nim nad morze.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 6. Czy szkoła dla psów to psi obowiązek?

  Czy szkoła dla psów to psi obowiązek?

  Szkoła dla psa to nie tylko miejsce, w którym nasz zwierzak nauczy się „dobrych manier” lub odzwyczai od niepożądanych nawyków. To także punkt spotkań i socjalizacji dla czworonogów oraz sposób na doskonalenie sportowych umiejętności i spędzenie czasu zgodnie z psimi potrzebami. Czy każdy pies musi chodzić do szkoły i jak rozpoznać dobrego trenera? W naszym poradniku dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze psiej edukacji i kto jej potrzebuje najbardziej.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 7. Home office z psem – jak przygotować się na pracę zdalną w towarzystwie czworonoga?

  Home office z psem – jak przygotować się na pracę zdalną w towarzystwie czworonoga?

  Praca w domu staje się coraz bardziej powszechna, a w związku z pandemią koronawirusa coraz więcej pracodawców pozwala na nią swoim pracownikom. Dla właścicieli psów jest to z pewnością spore wyzwanie, ale jednocześnie idealna okazja do spędzenia czasu z własnym psem. W jaki sposób zorganizować domowe biuro, aby współpraca z Twoim psem również przebiegała bezproblemowo? Poniżej znajdziesz kilka prostych i skutecznych wskazówek.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 8. Dlaczego pies wyje?

  Dlaczego pies wyje?

  Głośne wycie zazwyczaj kojarzy się z wilkami dziko żyjącymi w lesie, jednak również psy robią to dosyć często. Zdarza się, że brzmi to bardziej jak płacz niż okazywanie siły, jednak nasi czworonożni przyjaciele robią to właściwie z tych samych powodów, co ich dzicy przodkowie – widząc, słysząc lub przeczuwając coś groźnego, chcą ostrzec swoich towarzyszy – w tym również Ciebie. Oczywiście psy nie wyją tak często jak wilki – w rzeczywistości istnieją rasy psów, które nie wyją prawie nigdy lub ich wycie jest ciche i łagodne.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 9. Wyprawka dla psa: 10 niezbędnych produktów z zielonej półki

  Wyprawka dla psa: 10 niezbędnych produktów z zielonej półki

  Kiedy do domu wprowadza się czworonożny lokator, jego nowi właściciele wpadają nierzadko w rausz zakupów. Wiele oferowanych na rynku produktów nie przydaje się jednak w życiu codziennym lub nie spełnia psich potrzeb. Co powinna zawierać wyprawka dla psa od hodowcy, a co dla zwierzaka ze schroniska? Nasz artykuł pomoże Ci skompletować sensowny psi niezbędnik, przydatny każdemu psiarzowi z ekologicznymi ambicjami.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 10. Obcinanie pazurów u psa: czym skracać i jak często?

  Obcinanie pazurów u psa: czym skracać i jak często?

  Niektórzy właściciele psów uważają obcinanie pazurów u swoich ulubieńców za zbyteczne i trochę "ąę", ale systematyczna pielęgnacja łap jest częścią profilaktyki zdrowotnej, ważną dla psiego samopoczucia i prawidłowego funkcjonowania na co dzień.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
Posts loader