PORADY
JOSERA
Skontaktuj się z nami!

Tel. 61 44 44 770
pn.- pt. w godzinach 8-16

 1. Filmy z psami lub kotami – propozycje na miły wieczór przed telewizorem

  Filmy z psami lub kotami – propozycje na miły wieczór przed telewizorem

  Kiedy przychodzą zimne i szare dni, niejednemu z nas ciężko jest się zebrać i wyjść z psem, który czasem sam nie ma ochoty na spacery w deszczu czy na mrozie. Właściciele kotów też mogą zauważyć, że podczas zimowych, pochmurnych dni ich kociaki stają się letargiczne, dużo śpią i mało się poruszają. To idealne dni, kiedy wieczorem możesz spędzić przytulne chwile z Twoim czteronożnym przyjacielem, oglądając film z psem w roli głównej czy też kotem.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 2. Poradnik fotografa-amatora: tak zrobisz piękne zdjęcia psa

  Poradnik fotografa-amatora: tak zrobisz piękne zdjęcia psa

  Od kiedy komórki potrafią także robić zdjęcia, dyski smartfonów właścicieli czworonogów pękają w szwach, zapisując niezliczone fotki pupili, uwiecznianych w każdym możliwym ujęciu. Pstrykając tylko dla siebie, nikomu nie przeszkadza, jeśli zdjęcie jest niewyraźne lub źle naświetlone. Ale jeśli fotografia ma być prezentem, pojawić się w mediach społecznościowych lub zawisnąć na ścianie, powinna być możliwie perfekcyjna. Jak zrobić idealne zdjęcie psa i jak sprawić, aby czuł się komfortowo?

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 3. Zabawy z psem w domu

  Zabawy z psem w domu

  Kiedy dni stają się krótsze, a pogoda pogorsza z dnia na dzień, niejednemu z nas ciężko jest się zmotywować i pójść z psem na spacer. Jeśli nie lubisz chodzić na spacery w deszczu, musisz wymyślić coś, co zapewni Twojemu psu zajęcie w domu. Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, jak możesz uniknąć nudy dla Twojego czworonożnego przyjaciela i zapewnić mu sensowne zajęcie. Zabawy z psem w domu przy okazji wzmocnią waszą więź.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 4. Pies zimą: co zrobić, kiedy psu jest zimno

  Pies zimą: co zrobić, kiedy psu jest zimno

  Pies zimą ma na pewno łatwiej niż jego właściciel, a to dzięki sierści, która w zimną porę roku dodatkowo gęstnieje, zapewniając jej nosicielowi efektywną ochronę termiczną. „Odziany“ w taki kostium pies w zimie zwykle dobrze znosi niskie temperatury. Niemniej jednak istnieje kilka spraw, na które powinieneś zwrócić uwagę, aby uchronić psa przed mrozem i zadbać o jego bezpieczeństwo w ciemności. Dowiedz się, przy jakiej temperaturze pies marznie, jak pielęgnować narażone na kontakt z lodem i solą łapy oraz jak musi wyglądać buda dla psa na zimę, jeśli Twój pupil mieszka na dworze.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 5. Prezent dla psa na święta: pomysły i inspiracje

  Prezent dla psa na święta: pomysły i inspiracje

  Prezent dla psa to w zasadzie nieskomplikowane zadanie, bo swojego pupila zwykle znasz jak własną kieszeń. Czasem jednak brakuje inspiracji, a subtelnie podpytać, czego piesio by sobie życzył, przecież nie sposób. Sprawa staje się jeszcze bardziej skomplikowana, jeśli gwiazdkowy podarunek jest przeznaczony dla czworonoga, który do Ciebie nie należy, a prezent dla miłośnika psów będzie jeszcze większym wyzwaniem. Przedstawimy Ci kilkanaście dobrych pomysłów na świąteczne prezenty dla psów lub ich właścicieli

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 6. Pies je kupy: jakie są przyczyny koprofagii i jak oduczyć psa jedzenia odchodów?

  Pies je kupy: jakie są przyczyny koprofagii i jak oduczyć psa jedzenia odchodów?

  Zjadanie swoich lub cudzych odchodów należy niewątpliwie do najnieprzyjemniejszych rzeczy, jakie pies może „zafundować” właścicielowi. Oprócz wstrętu, jaki takie zachowanie wywołuje, konsumpcja kału powinna zwrócić Twoją uwagę ze względu na jej przyczyny oraz możliwe konsekwencje dla zdrowia Twojego pupila. Dlaczego psy jedzą kupy i jak je tego oduczyć, zdradzimy Ci w naszym poradniku.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 7. Głuchy pies: życie z czworonogiem, który nie słyszy

  Głuchy pies: życie z czworonogiem, który nie słyszy

  Głuchnący pies to dla wielu właścicieli powód do zwątpienia: czy zwierzę, które straci słuch, poradzi sobie na co dzień? I jak podoła temu wyzwaniu jego opiekun? Wszak słuch – obok węchu – to najważniejszy z psich zmysłów. Ale wbrew pozorom czworonogi słabo słyszące lub całkiem głuche doskonale dają sobie radę zarówno z wykonywaniem poleceń właściciela, jak i z komunikowaniem się z przedstawicielami swojego gatunku. Dowiedz się, jak szkolić głuchego psa i jak zapewnić mu bezpieczne życie.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 8. Ślepy pies: jak żyć z czworonogiem, który traci wzrok?

  Ślepy pies: jak żyć z czworonogiem, który traci wzrok?

  Ślepota u psa wydaje się często problemem nie do pokonania, a diagnoza o utracie wzroku wprawia wielu właścicieli w panikę. Ale upośledzone psy - niezależnie od tego, czy to przypadłość nabyta czy wrodzona - zwykle świetnie sobie radzą, a ich zachowanie odbiega od zdrowych pobratymców tylko nieznacznie. W naszym poradniku dowiesz się, jak szkolić niewidomego psa i jak ułatwić mu dzień powszedni.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 9. Pies na rowerze – o czym powinieneś pamiętać?

  Pies na rowerze – o czym powinieneś pamiętać?

  Jazda na rowerze z psem to świetne urozmaicenie Waszych wspólnych przedsięwzięć i okazja do dużej dawki ruchu na świeżym powietrzu - pod warunkiem, że kondycja fizyczna pozwala psu na taki wysiłek. Wyprawa rowerowa to dla psa wszak niemałe wyzwanie, ale i okazja do intensywnego wybiegania się. Z czasem nabierzecie wprawy w letnich wycieczkach rowerowych, a Twój czworonożny przyjaciel może stać się idealnym partnerem sportowym. Tutaj znajdziesz wskazówki, jak przyuczyć psa do jazdy na rowerze i jakie przygotowania poczynić.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 10. Nad morze z psem: plaża nie tylko dla ludzi

  Nad morze z psem: plaża nie tylko dla ludzi

  Rosnąca oferta noclegowa dla urlopowiczów z psem sprawia, że coraz więcej właścicieli wybiera się na wypoczynek ze swoim czworonożnym przyjacielem zamiast zostawiać go pod opieką. Plaże – kiedyś zarezerwowane tylko dla ludzi – otwierają sektory specjalnie dla czworonogów lub pozwalają na ich pobyt poza sezonem. Jak wypocznie pies na plaży i co powinieneś wiedzieć, udając się z nim nad morze.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
Posts loader