PORADY
JOSERA
Skontaktuj się z nami!

Tel. 61 44 44 770
pn.- pt. w godzinach 8-16

 1. Adopcja psa

  Adopcja psa

  Schronisko jest to miejsce, do którego trafiają bezdomne zwierzęta. Pracownicy, jak i wolontariusze schroniska, zapewniają czworonogom jedzenie, ciepły kąt oraz podstawową opiekę medyczną.

  Read more »
 2. Wakacje z psem – jak najlepiej spędzić wolny czas ze swoim pupilem

  Wakacje z psem – jak najlepiej spędzić wolny czas ze swoim pupilem

  Lato to szczególnie trudny okres dla wielu zwierząt. W miesiącach letnich najwięcej czworonogów jest porzucanych przez swoich właścicieli, ponieważ ci nie wiedzą, co zrobić z nimi podczas urlopu. Rozwiązanie jest bardzo proste – wystarczy zaplanować wakacje w taki sposób, by zabrać swojego psa ze sobą. To wcale nie jest skomplikowane, ponieważ obecnie powstaje coraz więcej miejsc, które są przyjazne zwierzętom. Bez względu na to, czy zdecydujesz się na wyjazd nad morze, w góry czy na Mazury, na pewno będziesz mógł tam spędzić aktywnie czas razem ze swoim psem.

  Read more »
 3. Jak oduczyć psa wymuszania jedzenia?

  Jak oduczyć psa wymuszania jedzenia?

  Twój pupil skomle, wyje i szczeka, bo chce wymusić od Ciebie coś do jedzenia? A może Twój pies kradnie jedzenie ze stołu i ucieka przed Tobą? Każda z tych sytuacji oznaczać może, że zostały popełnione poważne błędy wychowawcze u Twojego czworonoga. Jednak powodów takiego zachowania może być wiele. Z naszego artykułu dowiesz się, dlaczego pies żebrze przy stole i jak skutecznie go tego oduczyć.

  Read more »
 4. Jak przyzwyczaić psy do siebie?

  Jak przyzwyczaić psy do siebie?

  Dwa psy w jednym domu to podwójna radość, ale również dwa razy tyle obowiązków. Jeśli zatem zdecydujesz się na posiadanie więcej, niż jednego czworonoga musisz mieć na uwadze, że będziesz musiał poświęcić im dużo swojej uwagi, żeby właściwie je wychować. Jak wprowadzić nowego członka rodziny do domu? W jaki sposób umiejętnie żyć z dwoma czworonogami? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule.

  Read more »
 5. Pies uciekinier - jak rozwiązać ten problem?

  Pies uciekinier - jak rozwiązać ten problem?

  Ucieczka psa może spowodować u właściciela niepokój, a nawet panikę o los zwierzaka. Nic dziwnego, ponieważ pies pozostawiony sam sobie może być narażony na niebezpieczeństwo. Oprócz prawdopodobieństwa potrącenia przez samochód może także zarazić się wścieklizną lub narazić na poważne choroby odkleszczowe.

  Read more »
 6. Sylwester z psem – jak się do niego przygotować?

  Sylwester z psem – jak się do niego przygotować?

  W czasie, gdy Ty szykujesz się do powitania Nowego Roku, Twój pies przygotowuje się na najgorszą noc w całym roku. Zapach spalenizny i huki wystrzałów sprawiają, że czworonóg boi się i zaczyna panikować. Właśnie dlatego musisz wiedzieć, co zrobić, żeby sylwester nie był traumatycznym przeżyciem dla zwierzaka.

   

  Read more »
 7. Dlaczego mój pies nie chce jeść?

  Dlaczego mój pies nie chce jeść?

  Mój pies nie ma apetytu – z tym stwierdzeniem bardzo wielu właścicieli psów przychodzi do lekarzy weterynarii. Nie rozumieją dlaczego ich łakomy do tej pory pupil nagle nie ma ochoty na ulubione przysmaki. Powodów tak naprawdę może być wiele -od tych całkowicie błahych, aż do naprawdę poważnych, które zagrażają zdrowiu psa. Niejedzenie nie jest czymś normalnym u zwierząt, więc jeśli sytuacja się utrzymuje, to nie powinieneś tego lekceważyć, tylko wybrać się z psem do weterynarza, żeby wykluczyć ewentualną chorobę.

  Read more »