PORADY
JOSERA
Skontaktuj się z nami!

Tel. 61 44 44 770
pn.- pt. w godzinach 8-16

 1. Zabawa z psem – jak nauczyć psa aportować?

  Zabawa z psem – jak nauczyć psa aportować?

  Aportowanie to jedna z ulubionych zabaw dla psa i właściciela, podczas której zwierzę ćwiczy swoje wrodzone instynkty i uczy interakcji z człowiekiem. Wiele ras myśliwskich wyssało umiejętność aportowania z mlekiem matki, bo były hodowane właśnie do tego celu. Inne czworonogi potrzebują więcej czasu, aby nauczyć się przynoszenia rzucanych im przedmiotów, ale dzięki odpowiednim metodom szkolenia praktycznie każdy pies opanuje to ćwiczenie i znajdzie w nim wiele radości. Dowiedz się, jak nauczyć psa aportować i czego najlepiej unikać.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 2. Czy mój pies mnie kocha – test

  Czy mój pies mnie kocha – test

  Większość z nas bezgranicznie kocha swoje czworonogi i nierzadko przedkłada ich dobro ponad swoje. Ale nie zdarzyło Ci się zastanawiać, czy Twój pies to uczucie odwzajemnia? Nasz test „Czy mój pies mnie kocha” pozwoli Ci rozwiać wszelkie wątpliwości i przekonać się, ile (punktów) psia miłość jest warta.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 3. Jak zbudować lub wzmocnić więź z psem?

  Jak zbudować lub wzmocnić więź z psem?

  Mocna więź z psem to nie tylko nader przyjemne uczucie, porównywalne z motylami w brzuchu u zakochanych ludzi. To także podstawa bezstresowego wychowania, efektywnego treningu i harmonijnego życia na co dzień. Budowanie więzi z psem jest jednocześnie łatwe i trudne – w naszym poradniku dowiesz się, dlaczego i jakich błędów powinieneś unikać, aby stworzyć psio-ludzki dream team.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 4. Psia miłość: niezbity fakt czy pobożne życzenie?

  Psia miłość: niezbity fakt czy pobożne życzenie?

  Nawet najwięksi znawcy psiej psychiki z pewnością nie oparliby się pokusie, mogąc choć na chwilę wcielić się w skórę czworonoga. Co myśli mój pupil i czy jest ze mną szczęśliwy? Czy psy są zdolne do uczuć wyższych takich jak miłość, wdzięczność lub empatia, czy może motorem ich zachowań są jedynie instynkty i podstawowe emocje? Jeśli i Ciebie nurtuje pytanie „Czy mój pies mnie kocha?”, tu znajdziesz próbę odpowiedzi.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 5. Kliker dla psa: jak prowadzić skuteczny trening?

  Kliker dla psa: jak prowadzić skuteczny trening?

  Frapujące pytanie, jak szkolić psa, zadaje sobie każdy odpowiedzialny opiekun. Ambitnych właścicieli, chcących samodzielnie wychować zwierzaka, z pewnością ucieszą klikery – niewielkie, ale skuteczne pomoce do psiej tresury. Co to jest kliker, jak go używać i dlaczego trening z klikerem pozwoli Ci szybciej osiągnąć sukces w szkoleniu psa?

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 6. Tabletki uspokajające dla psa: jak rozładować stres?

  Tabletki uspokajające dla psa: jak rozładować stres?

  Stres u psa i nadmierny lęk to zjawiska u naszych czworonogów bardzo częste. Zarówno przyczyny zaburzeń, jak i ich nasilenie mogą być różne – od okazyjnych reakcji na konkretne bodźce aż po stres chroniczny, na pierwszy rzut oka niezależny od sytuacji. Odpowiednio zdiagnozowane źródło stresu to warunek do pracy nad zachowaniem podopiecznego i jego relacją z opiekunem. Tabletki uspokajające dla psa mogą być cennym środkiem pomocniczym, wspierającym trening, nie powinny stać się jednak nigdy celem samym w sobie.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 7. Stół świąteczny: czy koty i psy mogą jeść resztki jedzenia?

  Stół świąteczny: czy koty i psy mogą jeść resztki jedzenia?

  Boże Narodzenie to czas, kiedy odświętnie dekorujesz swój dom, zapalasz świece i stawiasz choinkę. To, co tym grudniowym dniom nadaje szczególnego charakteru, może być niebezpieczne dla Twoich zwierzaków. Choinka kusi, by się na nią wspiąć, ozdoby ze śnieżnego sprayu są trujące, a i jedzenie ze świątecznego stołu może być dla naszych pupili niebezpieczne. Stoły uginają się pod ciężarem obfitych potraw, którymi nierzadko chcielibyśmy się podzielić z czworonogami. W naszym poradniku dowiesz się, czy psy lub koty mogą jeść resztki ze stołu.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 8. Filmy z psami lub kotami – propozycje na miły wieczór przed telewizorem

  Filmy z psami lub kotami – propozycje na miły wieczór przed telewizorem

  Kiedy przychodzą zimne i szare dni, niejednemu z nas ciężko jest się zebrać i wyjść z psem, który czasem sam nie ma ochoty na spacery w deszczu czy na mrozie. Właściciele kotów też mogą zauważyć, że podczas zimowych, pochmurnych dni ich kociaki stają się letargiczne, dużo śpią i mało się poruszają. To idealne dni, kiedy wieczorem możesz spędzić przytulne chwile z Twoim czteronożnym przyjacielem, oglądając film z psem w roli głównej czy też kotem.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 9. Poradnik fotografa-amatora: tak zrobisz piękne zdjęcia psa

  Poradnik fotografa-amatora: tak zrobisz piękne zdjęcia psa

  Od kiedy komórki potrafią także robić zdjęcia, dyski smartfonów właścicieli czworonogów pękają w szwach, zapisując niezliczone fotki pupili, uwiecznianych w każdym możliwym ujęciu. Pstrykając tylko dla siebie, nikomu nie przeszkadza, jeśli zdjęcie jest niewyraźne lub źle naświetlone. Ale jeśli fotografia ma być prezentem, pojawić się w mediach społecznościowych lub zawisnąć na ścianie, powinna być możliwie perfekcyjna. Jak zrobić idealne zdjęcie psa i jak sprawić, aby czuł się komfortowo?

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 10. Zabawy z psem w domu

  Zabawy z psem w domu

  Kiedy dni stają się krótsze, a pogoda pogorsza z dnia na dzień, niejednemu z nas ciężko jest się zmotywować i pójść z psem na spacer. Jeśli nie lubisz chodzić na spacery w deszczu, musisz wymyślić coś, co zapewni Twojemu psu zajęcie w domu. Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, jak możesz uniknąć nudy dla Twojego czworonożnego przyjaciela i zapewnić mu sensowne zajęcie. Zabawy z psem w domu przy okazji wzmocnią waszą więź.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
Posts loader