PORADY
JOSERA
Skontaktuj się z nami!

Tel. 61 47 83 770
pn.- pt. w godzinach 8-16

 1. 10 prostych rad, jak przyzwyczaić psa do kota

  10 prostych rad, jak przyzwyczaić psa do kota

  Dla wielu opiekunów pokojowa koegzystencja psów i kotów brzmi jak marzenie ściętej głowy. Wszak burki i mruczki szczerze się nienawidzą. Jednak istnieją domy, w których kot i pies żyją ze sobą w pełnej harmonii, ba! są niczym papużki nierozłączki. Cala tajemnica tkwi w odpowiednim przygotowaniu zwierząt. W naszym poradniku dowiesz się, jak przyzwyczaić psa do kota i jak oswoić kota z psem. Zdradzimy Ci 10 prostych rad na psio-koci happy end.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 2. Psy rodzinne: Jakie rasy dla dzieci?

  Psy rodzinne: Jakie rasy dla dzieci?

  Rasy psów przyjazne dla dzieci to temat pojawiający się najczęściej wtedy, kiedy para posiadająca psa, oczekuje potomstwa lub gdy dzieci dorastające dotychczas bez zwierzaka zadręczają rodziców prośbami o czworonożnego przyjaciela. Znakomita większość psów nadaje się do życia w rodzinie, ale niektóre rasy są do tego predestynowane: cierpliwe, dobrotliwe, tolerancyjne, lubiące zabawę i pieszczoty. W naszym poradniku dowiesz się, jakie psy są przyjazne dla dzieci i jak powinno przebiegać wychowanie dziecka z psem.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 3. Zabawa z psem – jak nauczyć psa aportować?

  Zabawa z psem – jak nauczyć psa aportować?

  Aportowanie to jedna z ulubionych zabaw dla psa i właściciela, podczas której zwierzę ćwiczy swoje instynkty i uczy się interakcji z człowiekiem. Wiele ras myśliwskich wyssało tę umiejętność z mlekiem matki. Inne czworonogi potrzebują więcej czasu, aby nauczyć się przynoszenia rzucanych im przedmiotów, ale dzięki odpowiednim metodom każdy pies opanuje to ćwiczenie. Dowiedz się, jak nauczyć psa aportować.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 4. Czy mój pies mnie kocha – test

  Czy mój pies mnie kocha – test

  Większość z nas bezgranicznie kocha swoje czworonogi i nierzadko przedkłada ich dobro ponad swoje. Ale nie zdarzyło Ci się zastanawiać, czy Twój pies to uczucie odwzajemnia? Nasz test „Czy mój pies mnie kocha” pozwoli Ci rozwiać wszelkie wątpliwości i przekonać się, ile (punktów) psia miłość jest warta.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 5. Jak zbudować lub wzmocnić więź z psem?

  Jak zbudować lub wzmocnić więź z psem?

  Mocna więź z psem to nie tylko nader przyjemne uczucie, porównywalne z motylami w brzuchu u zakochanych ludzi. To także podstawa bezstresowego wychowania, efektywnego treningu i harmonijnego życia na co dzień. Budowanie więzi z psem jest jednocześnie łatwe i trudne – w naszym poradniku dowiesz się, dlaczego i jakich błędów powinieneś unikać, aby stworzyć psio-ludzki dream team.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 6. Psia miłość: niezbity fakt czy pobożne życzenie?

  Psia miłość: niezbity fakt czy pobożne życzenie?

  Nawet najwięksi znawcy psiej psychiki z pewnością nie oparliby się pokusie, mogąc choć na chwilę wcielić się w skórę czworonoga. Co myśli mój pupil i czy jest ze mną szczęśliwy? Czy psy są zdolne do uczuć wyższych takich jak miłość, wdzięczność lub empatia, czy może motorem ich zachowań są jedynie instynkty i podstawowe emocje? Jeśli i Ciebie nurtuje pytanie „Czy mój pies mnie kocha?”, tu znajdziesz próbę odpowiedzi.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 7. Kliker dla psa: jak prowadzić skuteczny trening?

  Kliker dla psa: jak prowadzić skuteczny trening?

  Frapujące pytanie, jak szkolić psa, zadaje sobie każdy odpowiedzialny opiekun. Ambitnych właścicieli, chcących samodzielnie wychować zwierzaka, z pewnością ucieszą klikery – niewielkie, ale skuteczne pomoce do psiej tresury. Co to jest kliker, jak go używać i dlaczego trening z klikerem pozwoli Ci szybciej osiągnąć sukces w szkoleniu psa?

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 8. Tabletki uspokajające dla psa: jak rozładować stres?

  Tabletki uspokajające dla psa: jak rozładować stres?

  Stres u psa i nadmierny lęk to zjawiska bardzo częste. Przyczyny zaburzeń mogą być różne – od reakcji na konkretne bodźce aż po stres chroniczny, niezależny od sytuacji. Odpowiednio zdiagnozowane źródło stresu to warunek pracy nad zachowaniem podopiecznego i jego relacją z opiekunem. Tabletki uspokajające dla psa mogą być cennym środkiem pomocniczym, nie powinny stać się jednak nigdy celem samym w sobie.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 9. Stół świąteczny: czy koty i psy mogą jeść resztki jedzenia?

  Stół świąteczny: czy koty i psy mogą jeść resztki jedzenia?

  Boże Narodzenie to czas, kiedy odświętnie dekorujesz swój dom, zapalasz świece i stawiasz choinkę. To, co tym grudniowym dniom nadaje szczególnego charakteru, może być niebezpieczne dla Twoich zwierzaków. Stoły uginają się pod ciężarem obfitych potraw, którymi nierzadko chcielibyśmy się podzielić z czworonogami. W naszym poradniku dowiesz się, czy psy lub koty mogą jeść resztki ze stołu.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 10. Filmy ze zwierzakami – propozycje na miły wieczór

  Filmy ze zwierzakami – propozycje na miły wieczór

  Kiedy przychodzą szare dni, ciężko jest wyjść z psem, który czasem sam nie ma ochoty na spacery w deszczu. Właściciele kotów też zauważają, że podczas zimowych, pochmurnych dni ich kociaki stają się letargiczne, dużo śpią i mało się ruszają. To idealny czas, aby spędzić czas z Twoim pupilem, oglądając film z psem lub kotem w roli głównej.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
Posts loader