PORADY
JOSERA
Skontaktuj się z nami!

Tel. 61 44 44 770
pn.- pt. w godzinach 8-16

 1. Nad morze z psem: plaża nie tylko dla ludzi

  Nad morze z psem: plaża nie tylko dla ludzi

  Rosnąca oferta noclegowa dla urlopowiczów z psem sprawia, że coraz więcej właścicieli wybiera się na wypoczynek ze swoim czworonożnym przyjacielem zamiast zostawiać go pod opieką. Plaże – kiedyś zarezerwowane tylko dla ludzi – otwierają sektory specjalnie dla czworonogów lub pozwalają na ich pobyt poza sezonem. Jak wypocznie pies na plaży i co powinieneś wiedzieć, udając się z nim nad morze.


  CZYTAJ WIĘCEJ »
 2. Czy szkoła dla psów to psi obowiązek?

  Czy szkoła dla psów to psi obowiązek?

  Szkoła dla psa to nie tylko miejsce, w którym nasz zwierzak nauczy się „dobrych manier” lub odzwyczai od niepożądanych nawyków. To także punkt spotkań i socjalizacji dla czworonogów oraz sposób na doskonalenie sportowych umiejętności i spędzenie czasu zgodnie z psimi potrzebami. Czy każdy pies musi chodzić do szkoły i jak rozpoznać dobrego trenera? W naszym poradniku dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze psiej edukacji i kto jej potrzebuje najbardziej.


   

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 3. Home office z psem – jak przygotować się na pracę zdalną w towarzystwie czworonoga?

  Home office z psem – jak przygotować się na pracę zdalną w towarzystwie czworonoga?

  Praca w domu staje się coraz bardziej powszechna, a w związku z pandemią koronawirusa coraz więcej pracodawców pozwala na nią swoim pracownikom. Dla właścicieli psów jest to z pewnością spore wyzwanie, ale jednocześnie idealna okazja do spędzenia większej ilości czasu z własnym psem. W jaki sposób zorganizować sobie domowe biuro, aby współpraca z Twoim psem również przebiegała bezproblemowo? Poniżej znajdziesz kilka prostych i skutecznych wskazówek.

   

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 4. Dlaczego pies wyje?

  Dlaczego pies wyje?

  Głośne wycie zazwyczaj kojarzy się z wilkami dziko żyjącymi w lesie, jednak również psy robią to dosyć często. Zdarza się, że brzmi to bardziej jak płacz niż okazywanie siły, jednak nasi czworonożni przyjaciele robią to właściwie z tych samych powodów, co ich dzicy przodkowie – widząc, słysząc lub przeczuwając coś groźnego, chcą ostrzec swoich towarzyszy – w tym również Ciebie. Oczywiście psy nie wyją tak często jak wilki – w rzeczywistości istnieją rasy psów, które nie wyją prawie nigdy lub ich wycie jest ciche i łagodne.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 5. Wyprawka dla psa: 10 niezbędnych produktów z zielonej półki

  Wyprawka dla psa: 10 niezbędnych produktów z zielonej półki

  Kiedy do domu wprowadza się czworonożny lokator, jego nowi właściciele wpadają nierzadko w rausz zakupów. Wiele oferowanych na rynku produktów nie przydaje się jednak w życiu codziennym lub nie spełnia psich potrzeb. Co powinna zawierać wyprawka dla psa od hodowcy, a co dla zwierzaka ze schroniska? Nasz artykuł pomoże Ci skompletować sensowny psi niezbędnik, przydatny każdemu psiarzowi z ekologicznymi ambicjami.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 6. Obcinanie pazurów u psa: czym skracać i jak często?

  Obcinanie pazurów u psa: czym skracać i jak często?

  Niektórzy właściciele psów uważają obcinanie pazurów u swoich ulubieńców za zbyteczne i trochę "ąę", ale systematyczna pielęgnacja łap jest częścią profilaktyki zdrowotnej, ważną dla psiego samopoczucia i prawidłowego funkcjonowania na co dzień.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 7. Adopcja psa ze schroniska: na czym polega?

  Adopcja psa ze schroniska: na czym polega?

  Adopcja psa to poważna i odpowiedzialna decyzja. Zastanów się zatem, czy jesteś gotowy na długoletnie zobowiązanie, związane z posiadaniem zwierzęcia. Musisz mu poświecić wiele czasu, aby nowy lokator mógł się oswoić z nowym otoczeniem i nabrać ogłady, której wielu zaniedbanym zwierzętom brakuje.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 8. Sylwester z psem – jak się do niego przygotować?

  Sylwester z psem – jak się do niego przygotować?

  W czasie, gdy Ty szykujesz się do powitania Nowego Roku, Twój pies przygotowuje się na najgorszą noc w całym roku. Zapach spalenizny i huki wystrzałów sprawiają, że czworonóg boi się i zaczyna panikować. Właśnie dlatego musisz wiedzieć, co zrobić, żeby sylwester nie był traumatycznym przeżyciem dla zwierzaka.

   

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 9. Pies uciekinier - jak rozwiązać ten problem?

  Pies uciekinier - jak rozwiązać ten problem?

  Ucieczka psa może spowodować u właściciela niepokój, a nawet panikę o los zwierzaka. Nic dziwnego, ponieważ pies pozostawiony sam sobie może być narażony na niebezpieczeństwo. Oprócz prawdopodobieństwa potrącenia przez samochód może także zarazić się wścieklizną lub narazić na poważne choroby odkleszczowe.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 10. Jak przyzwyczaić psy do siebie nawzajem?

  Jak przyzwyczaić psy do siebie nawzajem?

  Dwa psy w jednym domu to podwójna radość, ale również dwa razy tyle obowiązków. Jeśli zatem zdecydujesz się na posiadanie więcej, niż jednego czworonoga musisz mieć na uwadze, że będziesz musiał poświęcić im dużo swojej uwagi, żeby właściwie je wychować. Jak wprowadzić nowego członka rodziny do domu? W jaki sposób umiejętnie żyć z dwoma czworonogami? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule.


  Dwa psy pod jednym dachem – kłopot czy przyjemność?

  Kiedy decydujesz się na psa na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, jak duża odpowiedzialność będzie na Tobie spoczywała. Pies to nie tylko radość, ale przede wszystkim dużo pracy i obowiązków. Musisz być na to przygotowany, jeśli chcesz wprowadzić nowego członka rodziny do swo

  CZYTAJ WIĘCEJ »
Posts loader