PORADY
JOSERA
Skontaktuj się z nami!

Tel. 61 44 44 770
pn.- pt. w godzinach 8-16

 1. Dlaczego pies wyje?

  Dlaczego pies wyje?

  Głośne wycie zazwyczaj kojarzy się z wilkami dziko żyjącymi w lesie, jednak również psy robią to dosyć często. Zdarza się, że brzmi to bardziej jak płacz niż okazywanie siły, jednak nasi czworonożni przyjaciele robią to właściwie z tych samych powodów, co ich dzicy przodkowie – widząc, słysząc lub przeczuwając coś groźnego, chcą ostrzec swoich towarzyszy – w tym również Ciebie. Oczywiście psy nie wyją tak często jak wilki – w rzeczywistości istnieją rasy psów, które nie wyją prawie nigdy lub ich wycie jest ciche i łagodne.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 2. Wyprawka dla psa: 10 niezbędnych produktów z zielonej półki

  Wyprawka dla psa: 10 niezbędnych produktów z zielonej półki

  Kiedy do domu wprowadza się czworonożny lokator, jego nowi właściciele wpadają nierzadko w rausz zakupów. Wiele oferowanych na rynku produktów nie przydaje się jednak w życiu codziennym lub nie spełnia psich potrzeb. Co powinna zawierać wyprawka dla psa od hodowcy, a co dla zwierzaka ze schroniska? Nasz artykuł pomoże Ci skompletować sensowny psi niezbędnik, przydatny każdemu psiarzowi z ekologicznymi ambicjami.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 3. Obcinanie pazurów u psa: czym skracać i jak często?

  Obcinanie pazurów u psa: czym skracać i jak często?

  Niektórzy właściciele psów uważają obcinanie pazurów u swoich ulubieńców za zbyteczne i trochę "ąę", ale systematyczna pielęgnacja łap jest częścią profilaktyki zdrowotnej, ważną dla psiego samopoczucia i prawidłowego funkcjonowania na co dzień.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 4. Adopcja psa ze schroniska: na czym polega?

  Adopcja psa ze schroniska: na czym polega?

  Adopcja psa to poważna i odpowiedzialna decyzja. Zastanów się zatem, czy jesteś gotowy na długoletnie zobowiązanie, związane z posiadaniem zwierzęcia. Musisz mu poświecić wiele czasu, aby nowy lokator mógł się oswoić z nowym otoczeniem i nabrać ogłady, której wielu zaniedbanym zwierzętom brakuje.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 5. Sylwester z psem – jak się do niego przygotować?

  Sylwester z psem – jak się do niego przygotować?

  W czasie, gdy Ty szykujesz się do powitania Nowego Roku, Twój pies przygotowuje się na najgorszą noc w całym roku. Zapach spalenizny i huki wystrzałów sprawiają, że czworonóg boi się i zaczyna panikować. Właśnie dlatego musisz wiedzieć, co zrobić, żeby sylwester nie był traumatycznym przeżyciem dla zwierzaka.

   

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 6. Pies uciekinier - jak rozwiązać ten problem?

  Pies uciekinier - jak rozwiązać ten problem?

  Ucieczka psa może spowodować u właściciela niepokój, a nawet panikę o los zwierzaka. Nic dziwnego, ponieważ pies pozostawiony sam sobie może być narażony na niebezpieczeństwo. Oprócz prawdopodobieństwa potrącenia przez samochód może także zarazić się wścieklizną lub narazić na poważne choroby odkleszczowe.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 7. Jak przyzwyczaić psy do siebie nawzajem?

  Jak przyzwyczaić psy do siebie nawzajem?

  Dwa psy w jednym domu to podwójna radość, ale również dwa razy tyle obowiązków. Jeśli zatem zdecydujesz się na posiadanie więcej, niż jednego czworonoga musisz mieć na uwadze, że będziesz musiał poświęcić im dużo swojej uwagi, żeby właściwie je wychować. Jak wprowadzić nowego członka rodziny do domu? W jaki sposób umiejętnie żyć z dwoma czworonogami? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule.


  Dwa psy pod jednym dachem – kłopot czy przyjemność?

  Kiedy decydujesz się na psa na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, jak duża odpowiedzialność będzie na Tobie spoczywała. Pies to nie tylko radość, ale przede wszystkim dużo pracy i obowiązków. Musisz być na to przygotowany, jeśli chcesz wprowadzić nowego członka rodziny do swo

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 8. Jak oduczyć psa wymuszania jedzenia?

  Jak oduczyć psa wymuszania jedzenia?

  Twój pupil skomle, wyje i szczeka, bo chce wymusić od Ciebie coś do jedzenia? A może Twój pies kradnie jedzenie ze stołu i ucieka przed Tobą? Każda z tych sytuacji oznaczać może, że zostały popełnione poważne błędy wychowawcze u Twojego czworonoga. Jednak powodów takiego zachowania może być wiele. Z naszego artykułu dowiesz się, dlaczego pies żebrze przy stole i jak skutecznie go tego oduczyć.


  Błędy popełniane w karmieniu psów

  Każdy odpowiedzialny właściciel czworonoga powinien posiadać chociażby podstawową wiedzę o tym, jak pielęgnować i dbać o swojego pupila. Zalicza się do tego między innymi znajomość sposobu żywienia. Chociaż wydaje się, że jest to kwestia oczywista i każdemu znana, to jednak wciąż wielu opiekunów psów popełnia podstawow

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 9. Wakacje z psem – jak najlepiej spędzić wolny czas ze swoim pupilem

  Wakacje z psem – jak najlepiej spędzić wolny czas ze swoim pupilem

  Lato to szczególnie trudny okres dla wielu zwierząt. W miesiącach letnich najwięcej czworonogów jest porzucanych przez swoich właścicieli, ponieważ ci nie wiedzą, co zrobić z nimi podczas urlopu. Rozwiązanie jest bardzo proste – wystarczy zaplanować wakacje w taki sposób, by zabrać swojego psa ze sobą. To wcale nie jest skomplikowane, ponieważ obecnie powstaje coraz więcej miejsc, które są przyjazne zwierzętom. Bez względu na to, czy zdecydujesz się na wyjazd nad morze, w góry czy na Mazury, na pewno będziesz mógł tam spędzić aktywnie czas razem ze swoim psem.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 10. Dlaczego mój pies nie chce jeść? (i co może mu grozić)

  Dlaczego mój pies nie chce jeść? (i co może mu grozić)

  Mój pies nie ma apetytu – z tym stwierdzeniem bardzo wielu właścicieli psów przychodzi do lekarzy weterynarii. Nie rozumieją dlaczego ich łakomy do tej pory pupil nagle nie ma ochoty na ulubione przysmaki. Powodów tak naprawdę może być wiele -od tych całkowicie błahych, aż do naprawdę poważnych, które zagrażają zdrowiu psa. Niejedzenie nie jest czymś normalnym u zwierząt, więc jeśli sytuacja się utrzymuje, to nie powinieneś tego lekceważyć, tylko wybrać się z psem do weterynarza, żeby wykluczyć ewentualną chorobę.


  Pies nie chce jeść suchej karmy – jakie mogą być tego przyczyny?

  Twój zwierzak na początku swojego życia nie może jeść suchej karmy, co jest oczywiste ze względu na jego wrażliwy żołądek i słabe zęby. Karmiony mlekie

  CZYTAJ WIĘCEJ »