PORADY
JOSERA
Skontaktuj się z nami!

Tel. 61 44 44 770
pn.- pt. w godzinach 8-16

 1. Lody dla kota domowej roboty – 3 łatwe przepisy

  Lody dla kota domowej roboty – 3 łatwe przepisy

  Koty uwielbiają ciepło i chętnie delektują się promieniami słońca. Komfortowa temperatura dla zdrowych kotów wynosi często ponad 30 stopni! Jeśli jednak skala termometrów przekroczy 35 stopni, nawet kotom jest za gorąco. Pyszne lody dla kota to jeden z doskonałych sposób na ochłodę, a jednocześnie świetne zajęcie dla Twojego pupila. Jak w prosty sposób można samemu przygotować te orzeźwiające smakołyki, opowiemy w tym artykule.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 2. Jak wybrać właściwą karmę, która wspiera prawidłowy rozwój kociąt?

  Jak wybrać właściwą karmę, która wspiera prawidłowy rozwój kociąt?

  Mały kotek to wielka radość! Prawidłowe żywienie kociąt jest podstawą ich długiego i zdrowego życia. Jednak jaką karmę dla kociąt wybrać? Do kiedy zaleca się podawanie karmy dla kociąt? Jakie porcje powinien dostać kotek? Poniższy artykuł pomoże Ci znaleźć odpowiednią karmę dla Twojego pupila.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 3. Jak często karmić kota?

  Jak często karmić kota?

  Elementarne pytanie stawiane przez większość kocich opiekunów brzmi: jak często karmić kota? I bardzo słusznie. Odpowiedni rytm karmienia wpłynie wszak nie tylko na zdrową sylwetkę naszego futrzanego przyjaciela, ale przede wszystkim na jego dobre samopoczucie i harmonijny przebieg dnia. W naszym artykule dowiesz się, ile kalorii dziennie powinien otrzymywać kot i od czego zależy ilość jego posiłków.

   

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 4. Jak karmić kota - zasady prawidłowego żywienia

  Jak karmić kota - zasady prawidłowego żywienia

  Jako odpowiedzialny właściciel kota zapewne zadajesz sobie pytanie, jak karmić swojego czworonożnego ulubieńca? Kiedy, w jakich ilościach i jak często? Zdrowa dieta to warunek długiego i szczęśliwego życia zwierzaka, dlatego zawartość jego miski powinna być odpowiednio zbilansowana. Innymi słowy: kocia karma musi mu zapewniać wszystkie konieczne składniki odżywcze. Najważniejszą zasadą jest dobranie pokarmu odpowiednio do wieku i aktywności fizycznej pupila.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 5. Specyficzne wymagania żywieniowe kotów

  Specyficzne wymagania żywieniowe kotów

  W domach na całym świecie mieszka coraz więcej kotów, stale rozpieszczanych przez swych właścicieli. Nieodłącznym elementem właściwej opieki nad nimi jest odpowiedniej jakości żywienie, dostosowane do ich specyficznych wymagań pokarmowych. Niezależnie od tego czy kot jest wysterylizowany, długowłosy, wybredny czy przewlekle chory – istnieje dla niego rozwiązanie żywieniowe, które gwarantuje dostarczenie niezbędnych składników pokarmowych, zapewniających długie i radosne i życie.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 6. Brak apetytu u kota

  Brak apetytu u kota

  Brak apetytu u kota to zawsze powód do niepokoju. Jeśli zauważysz, że Twój pupil nie je przez więcej niż jedną dobę, a tym czasie nie pojawiły się inne niepokojące objawy, to powinieneś udać się do lekarza weterynarii. Brak łaknienia u kota to alarmujący objaw, który sam w sobie może być bardziej niebezpieczny dla zdrowia naszego pupila, aniżeli choroba, która jest jego przyczyną. Zapoznaj się z niniejszym artykułem, a pozwoli Ci to zrozumieć problem braku apetytu u kota oraz umożliwi szybką reakcję i efektywniejsze działanie w przypadku, gdy Twój kot nie chce jeść.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 7. Karma bezzbożowa dla kota

  Karma bezzbożowa dla kota

  Bezzbożowa karma dla kotów to częsty temat rozmów wśród właścicieli. Ale czy to tylko trend, czy w istocie ważne dla zdrowia Twojego kotka? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat kukurydzy, pszenicy i ryżu w kociej żywności, to poniższy poradnik wyjaśni wszystko, co musisz wiedzieć na ten temat.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 8. Żywienie kota – co wybrałby Twój pupil?

  Żywienie kota – co wybrałby Twój pupil?

  Właściciel w swoim kocie najczęściej widzi miłe, tulące się i mruczące stworzenie, zapominając o tym, że z natury jest to drapieżnik, którego cały organizm przystosowany jest do jedzenia mięsa. Jest to więc zwierzę ze sporym zapotrzebowaniem na białko. Układ pokarmowy kotów jest przystosowany do tego, by sprawnie i efektywnie trawić schwytane ofiary. Natomiast nie jest zaprojektowany do tego by trawić rośliny. Małe ilości roślin, jakie organizm kota jest w stanie przyswoić w naturze, to tylko te, które znajdują się w żołądkach ich ofiar.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 9. Żywienie kociąt: czym karmić małego kotka?

  Żywienie kociąt: czym karmić małego kotka?

  Kocięta mają szczególnie wysokie wymagania żywieniowe, bo okres dzieciństwa jest decydujący dla prawidłowego rozwoju zwierzęcia. Właściwe karmienie małego kota będzie miało wpływ nie tylko na sam wzrost, ale i okres dorosły – odpowiednia karma dla kocich juniorów to niejako inwestycja w ich zdrową przyszłość. W naszym artykule dowiesz się, czym karmić małego kotka, aby wyrósł na szczęśliwego i pełnego sil witalnych czworonoga.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 10. Dieta kota

  Dieta kota

  Dieta kota ma ogromny wpływ na całe jego funkcjonowanie. Często źle dobrana, negatywnie wpływa na jego zdrowie. Dobierając odpowiednią dietę warto sprawdzić jakie składniki znajdują się w karmie i za co są one odpowiedzialne.

  CZYTAJ WIĘCEJ »