PORADY
JOSERA
Skontaktuj się z nami!

Tel. 61 47 83 770
pn.- pt. w godzinach 8-16

 1. Czego nie mogą jeść koty?

  Czego nie mogą jeść koty?

  Koty są kulinarnie dość wybredne i wymagające. Jeśli posiłek nie jest całkiem świeży, nie ma odpowiedniej temperatury i nie został podany w ulubionej miseczce, kociak może odmówić jedzenia. Faktem jest, że koty są ostrożne i sprawdzają wszystko przed zjedzeniem. Czasem jednak ciekawość zwycięża i nawet próbowanie może być okazać się niebezpieczne. Istnieją pokarmy, które są szkodliwe, a nawet toksyczne dla kota. Dowiedz się, jakich pokarmów nie może jeść Twój kot.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 2. Kocimiętka dla kota

  Kocimiętka dla kota

  Jeśli Twój kociak jest przytulny, a Ty chcesz go zaktywować do zabawy, to być może jako właściciel kota słyszałeś już o wyjątkowym działaniu kocimiętki. Dowiedz się, kiedy powinieneś stosować ten ziołowy środek leczniczy? W tym przewodniku wyjaśnimy Ci wszystko na temat kocimiętki oraz jak stosować kocimiętkę dla kota.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 3. Czy koty mogą pić mleko?

  Czy koty mogą pić mleko?

  W wyobraźni wielu ludzi panuje przekonanie, że mleko jest pokarmem, który koty uwielbiają i którego potrzebują. Niewątpliwie jest to bardzo ujmujący obraz kotka pijącego z zadowoleniem mleczko z miseczki, który utrwalony jest od pokoleń i pozostaje w przekonaniu wielu ludzi. Faktem jest, że kocięta z wielką przyjemnością zlizują z małej miseczki kusząco pachnące mleko.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 4. Stół świąteczny: czy koty i psy mogą jeść resztki jedzenia?

  Stół świąteczny: czy koty i psy mogą jeść resztki jedzenia?

  Boże Narodzenie to czas, kiedy odświętnie dekorujesz swój dom, zapalasz świece i stawiasz choinkę. To, co tym grudniowym dniom nadaje szczególnego charakteru, może być niebezpieczne dla Twoich zwierzaków. Stoły uginają się pod ciężarem obfitych potraw, którymi nierzadko chcielibyśmy się podzielić z czworonogami. W naszym poradniku dowiesz się, czy psy lub koty mogą jeść resztki ze stołu.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 5. Lody dla kota domowej roboty – 3 łatwe przepisy

  Lody dla kota domowej roboty – 3 łatwe przepisy

  Koty uwielbiają ciepło i chętnie delektują się promieniami słońca. Komfortowa temperatura dla zdrowych kotów wynosi często ponad 30 stopni! Jeśli jednak skala termometrów przekroczy 35 stopni, nawet kotom jest za gorąco. Pyszne lody dla kota to jeden z doskonałych sposób na ochłodę, a jednocześnie świetne zajęcie dla Twojego pupila. Jak w prosty sposób można samemu przygotować te orzeźwiające smakołyki, opowiemy w tym artykule.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 6. Jak wybrać właściwą karmę, która wspiera prawidłowy rozwój kociąt?

  Jak wybrać właściwą karmę, która wspiera prawidłowy rozwój kociąt?

  Mały kotek to wielka radość! Prawidłowe żywienie kociąt jest podstawą ich długiego i zdrowego życia. Jednak jaką karmę dla kociąt wybrać? Do kiedy zaleca się podawanie karmy dla kociąt? Jakie porcje powinien dostać kotek? Poniższy artykuł pomoże Ci znaleźć odpowiednią karmę dla Twojego pupila.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 7. Jak często karmić kota?

  Jak często karmić kota?

  Elementarne pytanie stawiane przez większość kocich opiekunów brzmi: jak często karmić kota? I bardzo słusznie. Odpowiedni rytm karmienia wpłynie wszak nie tylko na zdrową sylwetkę naszego futrzanego przyjaciela, ale przede wszystkim na jego dobre samopoczucie i harmonijny przebieg dnia. W naszym artykule dowiesz się, ile kalorii dziennie powinien otrzymywać kot i od czego zależy ilość jego posiłków.

   

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 8. Jak karmić kota - zasady prawidłowego żywienia

  Jak karmić kota - zasady prawidłowego żywienia

  Jako odpowiedzialny właściciel kota zapewne zadajesz sobie pytanie, jak karmić swojego czworonożnego ulubieńca? Kiedy, w jakich ilościach i jak często? Zdrowa dieta to warunek długiego i szczęśliwego życia zwierzaka, dlatego zawartość jego miski powinna być odpowiednio zbilansowana. Innymi słowy: kocia karma musi mu zapewniać wszystkie konieczne składniki odżywcze. Najważniejszą zasadą jest dobranie pokarmu odpowiednio do wieku i aktywności fizycznej pupila.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 9. Specyficzne wymagania żywieniowe kotów

  Specyficzne wymagania żywieniowe kotów

  Koty w naturalny sposób przystosowane są do zjadania kilku niewielkich posiłków w ciągu doby, także w nocy. Budowa ich przewodu pokarmowego wskazuje, że są one w znacznie większym stopniu mięsożercami niż psy, dlatego mają zmysł smaku bardziej wyczulony na mięso i nie wyczuwają obecności cukrów w pokarmie. Dlatego tak ważne jest, abyś żywił kotka pełnowartościowym i odpowiednio zbilansowanym pokarmem, o czym dowiesz się w naszym poradniku.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 10. Brak apetytu u kota

  Brak apetytu u kota

  Brak apetytu u kota to zawsze powód do niepokoju. Jeśli zauważysz, że Twój pupil nie je przez więcej niż jedną dobę, a w tym czasie nie pojawiły się inne niepokojące objawy, to powinieneś udać się do lekarza weterynarii. Brak łaknienia u kota to alarmujący objaw, który sam w sobie może być bardziej niebezpieczny dla zdrowia naszego pupila, aniżeli choroba, która jest jego przyczyną. Zapoznaj się z niniejszym artykułem, a pozwoli Ci to zrozumieć problem braku apetytu u kota oraz umożliwi szybką reakcję i efektywniejsze działanie w przypadku, gdy Twój kot nie chce jeść.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
Posts loader