PORADY
JOSERA
Skontaktuj się z nami!

Tel. 61 44 44 770
pn.- pt. w godzinach 8-16

 1. Lody dla kota domowej roboty – 3 łatwe przepisy

  Lody dla kota domowej roboty – 3 łatwe przepisy

  Koty uwielbiają ciepło i chętnie delektują się promieniami słońca. Komfortowa temperatura dla zdrowych kotów wynosi często ponad 30 stopni! Jeśli jednak skala termometrów przekroczy 35 stopni, nawet kotom jest za gorąco. Pyszne lody dla kota to jeden z doskonałych sposób na ochłodę, a jednocześnie świetne zajęcie dla Twojego pupila. Jak w prosty sposób można samemu przygotować te orzeźwiające smakołyki, opowiemy w tym artykule.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 2. Jak wybrać właściwą karmę, która wspiera prawidłowy rozwój kociąt?

  Jak wybrać właściwą karmę, która wspiera prawidłowy rozwój kociąt?

  Mały kotek to wielka radość! Prawidłowe żywienie kociąt jest podstawą ich długiego i zdrowego życia. Jednak jaką karmę dla kociąt wybrać? Do kiedy zaleca się podawanie karmy dla kociąt? Jakie porcje powinien dostać kotek? Poniższy artykuł pomoże Ci znaleźć odpowiednią karmę dla Twojego pupila.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 3. Jak często karmić kota?

  Jak często karmić kota?

  Elementarne pytanie stawiane przez większość kocich opiekunów brzmi: jak często karmić kota? I bardzo słusznie. Odpowiedni rytm karmienia wpłynie wszak nie tylko na zdrową sylwetkę naszego futrzanego przyjaciela, ale przede wszystkim na jego dobre samopoczucie i harmonijny przebieg dnia. W naszym artykule dowiesz się, ile kalorii dziennie powinien otrzymywać kot i od czego zależy ilość jego posiłków.

   

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 4. Jak karmić kota - zasady prawidłowego żywienia

  Jak karmić kota - zasady prawidłowego żywienia

  Jako odpowiedzialny właściciel kota zapewne zadajesz sobie pytanie, jak karmić swojego czworonożnego ulubieńca? Kiedy, w jakich ilościach i jak często? Zdrowa dieta to warunek długiego i szczęśliwego życia zwierzaka, dlatego zawartość jego miski powinna być odpowiednio zbilansowana. Innymi słowy: kocia karma musi mu zapewniać wszystkie konieczne składniki odżywcze. Najważniejszą zasadą jest dobranie pokarmu odpowiednio do wieku i aktywności fizycznej pupila.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 5. Specyficzne wymagania żywieniowe kotów

  Specyficzne wymagania żywieniowe kotów

  Koty w naturalny sposób przystosowane są do zjadania kilku niewielkich posiłków w ciągu doby, także w nocy. Budowa ich przewodu pokarmowego wskazuje, że są one w znacznie większym stopniu mięsożercami niż psy, dlatego mają zmysł smaku bardziej wyczulony na mięso i nie wyczuwają obecności cukrów w pokarmie. Dlatego tak ważne jest, abyś żywił kotka pełnowartościowym i odpowiednio zbilansowanym pokarmem, o czym dowiesz się w naszym poradniku.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 6. Brak apetytu u kota

  Brak apetytu u kota

  Brak apetytu u kota to zawsze powód do niepokoju. Jeśli zauważysz, że Twój pupil nie je przez więcej niż jedną dobę, a tym czasie nie pojawiły się inne niepokojące objawy, to powinieneś udać się do lekarza weterynarii. Brak łaknienia u kota to alarmujący objaw, który sam w sobie może być bardziej niebezpieczny dla zdrowia naszego pupila, aniżeli choroba, która jest jego przyczyną. Zapoznaj się z niniejszym artykułem, a pozwoli Ci to zrozumieć problem braku apetytu u kota oraz umożliwi szybką reakcję i efektywniejsze działanie w przypadku, gdy Twój kot nie chce jeść.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 7. Karma bezzbożowa dla kota

  Karma bezzbożowa dla kota

  Bezzbożowa karma dla kotów to częsty temat rozmów wśród właścicieli. Ale czy to tylko trend, czy w istocie ważne dla zdrowia Twojego kotka? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat kukurydzy, pszenicy i ryżu w kociej żywności, to poniższy poradnik wyjaśni wszystko, co musisz wiedzieć na ten temat.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 8. Żywienie kota – co wybrałby Twój pupil?

  Żywienie kota – co wybrałby Twój pupil?

  Dieta każdego kota musi być dobrze zbilansowana. Pod tym pojęciem kryje się żywienie, które dostarcza Twojemu kotu wszystkich koniecznych składników odżywczych. Żywienie kota musi być rozsądnie zaplanowane i przemyślane i co najważniejsze: dieta powinna być zawsze dobrana indywidualnie do potrzeb Twojego pupila. Kot z natury jest drapieżnikiem, którego organizm przystosowany jest do jedzenia mięsa. Jest to więc zwierzę ze sporym zapotrzebowaniem na białko. Wybierając pokarm i sposób karmienia, zwróć uwagę na rasę, wiek i aktywność fizyczną pupila. W naszym poradniku przedstawimy Ci najważniejsze informacje dotyczące różnych sposobów żywienia kota.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 9. Żywienie kociąt: czym karmić małego kotka?

  Żywienie kociąt: czym karmić małego kotka?

  Kocięta mają szczególnie wysokie wymagania żywieniowe, bo okres dzieciństwa jest decydujący dla prawidłowego rozwoju zwierzęcia. Właściwe karmienie małego kota będzie miało wpływ nie tylko na sam wzrost, ale i okres dorosły – odpowiednia karma dla kocich juniorów to niejako inwestycja w ich zdrową przyszłość. W naszym artykule dowiesz się, czym karmić małego kotka, aby wyrósł na szczęśliwego i pełnego sil witalnych czworonoga.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 10. Dieta kota

  Dieta kota

  Dieta kota ma ogromny wpływ na funkcjonowanie jego organizmu. Źle dobrana, może negatywnie wpłynąć na jego zdrowie. Wybierając odpowiednią dietę warto, abyś sprawdził jakie składniki znajdują się w karmie i wiedział, za co są one odpowiedzialne.


  CZYTAJ WIĘCEJ »