PORADY
JOSERA
Skontaktuj się z nami!

Tel. 61 44 44 770
pn.- pt. w godzinach 8-16

 1. Zasady prawidłowego karmienia Kota

  Zasady prawidłowego karmienia Kota

  Dieta każdego kota musi być dobrze zbilansowana. Pod nazwą „zbilansowana” kryje się żywienie, które dostarcza wszystkie konieczne składniki odżywcze. Dieta powinna być zawsze dobrana indywidualnie. Wybierając pokarm, zwróć uwagę na rasę, wiek i aktywność fizyczną pupila. Dieta kotki w ciąży czy karmiącej małe kocięta powinna być wysokokaloryczna i pełnowartościowa. Pokarm dla niej powinien zawierać składniki o dużej zawartości białka oraz witamin, mikro i makroelementów.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 2. Specyficzne wymagania żywieniowe kotów

  Specyficzne wymagania żywieniowe kotów

  W domach na całym świecie mieszka coraz więcej kotów, stale rozpieszczanych przez swych właścicieli. Nieodłącznym elementem właściwej opieki nad nimi jest odpowiedniej jakości żywienie, dostosowane do ich specyficznych wymagań pokarmowych. Niezależnie od tego czy kot jest wysterylizowany, długowłosy, wybredny czy przewlekle chory – istnieje dla niego rozwiązanie żywieniowe, które gwarantuje dostarczenie niezbędnych składników pokarmowych, zapewniających długie i radosne i życie.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 3. Brak apetytu u kota

  Brak apetytu u kota

  Brak apetytu u naszego pupila to zawsze powód do niepokoju. Gdy kot nie je przez więcej niż jedną dobę (a w tym czasie nie pojawiły się inne, niepokojące objawy) powinniśmy udać się do lekarza weterynarii. Brak apetytu u kota to alarmujący objaw, który sam w sobie może być bardziej niebezpieczny dla zdrowia naszego pupila, aniżeli choroba, która jest jego przyczyną. Zapoznanie się z niniejszym artykułem pozwoli zrozumieć problem braku apetytu u kota, ale także umożliwi szybką reakcję i efektywniejsze działanie w przypadku, gdy nasz kot nie chce jeść.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 4. Karma bezzbożowa dla kota

  Karma bezzbożowa dla kota

  Koty w naturalnych warunkach przeważnie żywią się gryzoniami takimi jak myszy, nornice, czy szczury, małymi ptakami i ich jajami oraz żabami. Odpowiednie mechanizmy biochemiczne umożliwiają kocim organizmom radzenie sobie z dietą bogatą w białko i tłuszcze zwierzęce, a ubogą w produkty roślinne. Do produkcji energii niezbędnej do codziennego funkcjonowania, wykorzystują tłuszcze i białko.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 5. Żywienie kota - co wybrałby Twój pupil?

  Żywienie kota - co wybrałby Twój pupil?

  Właściciel w swoim kocie najczęściej widzi miłe, tulące się i mruczące stworzenie, zapominając o tym, że z natury jest to drapieżnik, którego cały organizm przystosowany jest do jedzenia mięsa. Jest to więc zwierzę ze sporym zapotrzebowaniem na białko. Układ pokarmowy kotów jest przystosowany do tego, by sprawnie i efektywnie trawić schwytane ofiary. Natomiast nie jest zaprojektowany do tego by trawić rośliny. Małe ilości roślin, jakie organizm kota jest w stanie przyswoić w naturze, to tylko te, które znajdują się w żołądkach ich ofiar.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 6. Żywienie kociąt

  Żywienie kociąt

  Właściwe żywienie kota jest ważne na każdym etapie jego życia. Zarówno kocięta, jak i koty dorosłe mają swoje określone potrzeby żywieniowe, które powinniśmy mieć na uwadze, wybierając odpowiedni rodzaj pokarmu. Okres wzrostu jest szczególnie ważny w przypadku każdej żywej istoty, również w przypadku kotów. W tym okresie opiekunowie małego kota powinni szczególnie skupić się na podawaniu mu odpowiednio zbilansowanego pożywienia.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 7. Dieta kota

  Dieta kota

  Dieta kota ma ogromny wpływ na całe jego funkcjonowanie. Często źle dobrana, negatywnie wpływa na jego zdrowie. Dobierając odpowiednią dietę warto sprawdzić jakie składniki znajdują się w karmie i za co są one odpowiedzialne.

  CZYTAJ WIĘCEJ »