PORADY
JOSERA
Skontaktuj się z nami!

Tel. 61 44 44 770
pn.- pt. w godzinach 8-16

 1. Koronawirus – Czy koty mogą zachorować?

  Koronawirus – Czy koty mogą zachorować?

  Zaktualizowano 22.04.2020

  Rozprzestrzenianie się nowego koronawirusa niepokoi ludzi na całym świecie bardziej niż jakikolwiek inny temat.
  Chcielibyśmy przybliżyć Ci temat koronawirusa w związku z Twoim kotem, abyś nie miał wątpliwości, jak obchodzić się z Twoim zwierzakiem w tej niecodziennej sytuacji. W naszym artykule znajdziesz odpowiedzi na następujące pytania:

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 2. Choroby kotów

  Choroby kotów

  Każdy zna powiedzenie, że koty mają dziewięć żyć. O ile prawdą jest, że koty to silne i niezależne zwierzęta, które wychodzą bez szwanku z wielu tarapatów. To jednak zdarzają się sytuację, w których musisz interweniować i udać się do lekarza weterynarii. Posiadanie futrzastego przyjaciela to nie tylko zabawa, ale również odpowiedzialność i obowiązki. Zabierając kota do swojego domu, nakładasz na siebie obowiązek dbania o jego zdrowie. Pamiętaj, że zdrowy kot to szczęśliwy kot.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 3. Pielęgnacja kota

  Pielęgnacja kota

  Na pewno nigdy nie widziałeś żadnego zdrowego kota, który byłby brudny czy zaniedbany. Wszystkie koty regularnie troszczą się o utrzymanie czystości swojego futerka. Spędzają one długie godziny na lizaniu sierści, aby później prezentować efekty swojej pracy z dumnie uniesioną głową.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 4. Kastracja i sterylizacja - kotka i kocur

  Kastracja i sterylizacja - kotka i kocur

  Sterylizacja kotki czy kastracja kota to kwestia, która dotyczy większości właścicieli, nawet jeśli wielu z nas podchodzi do niego sceptycznie. Pomijając zwierzęta przeznaczone do hodowli, ubezpłodnienie kotów jest istotne nie tylko z troski o zdrowie czworonoga, ale także z uwagi na olbrzymią liczbę niechcianych kociąt, które corocznie przychodzą na świat. Wokół zabiegu kastracji wciąż pokutuje wiele uprzedzeń i nieścisłości – dowiedz się o faktach i mitach.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 5. Stres u kota

  Stres u kota

  Koty są zwierzętami o bardzo wrażliwej psychice i bardzo łatwo wywołać u nich stres. Najczęściej jednak właściciel nie zdaje sobie sprawy, że jego pupil cierpi z powodu stresu. Jest to spowodowane tym, iż koty słabo sygnalizują, że dzieje się z nimi coś niedobrego (jest to normalna reakcja, ponieważ w naturalnym środowisku wykazując słabość zmniejszają swoje szanse na przeżycie). Ponadto, powód stresu może być tak niespodziewany, że właścicielowi nie przyjdzie nawet do głowy, aby skojarzyć go z niepokojącym zachowaniem kota.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 6. Cukrzyca u kota

  Cukrzyca u kota

  W ostatnich dziesięcioleciach pojawił się problem w diagnostyce schorzeń, dotyczących dolnych dróg moczowych u kotów. Jest to spowodowane tym, iż schorzenie to stanowi zespół klinicznie powiązanych ze sobą objawów ze strony dolnych dróg moczowych, u podstaw których leży wiele różnych rodzajów przyczyn. Warto zapoznać się z poniższym materiałem, gdyż przedstawione dolegliwości, mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia i życia naszego kota.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 7. Choroby dolnych dróg moczowych u kotów

  Choroby dolnych dróg moczowych u kotów

  W ostatnich dziesięcioleciach pojawił się problem w diagnostyce schorzeń dotyczących dolnych dróg moczowych u kotów. Jest to spowodowane tym, iż schorzenie to stanowi zespół klinicznie powiązanych ze sobą objawów ze strony dolnych dróg moczowych, u podstaw których leży wiele, różnego rodzaju przyczyn. Warto zapoznać się z poniższym materiałem, gdyż przedstawione dolegliwości mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia i życia naszego kota.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 8. Kot alergik

  Kot alergik

  Choroby skóry należą do najczęściej konsultowanych w gabinetach weterynaryjnych. Znaczna część właścicieli przynajmniej raz usiała zmierzyć się z problemami dermatologicznymi u swego pupila. Powodem takiego stanu rzeczy są coraz częściej pojawiające się schorzenia o podłożu alergicznym. Czworonogi mają wrodzone predyspozycje do nadwrażliwości na czynniki zewnętrzne, zwane atopowymi.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 9. Otyłość u kota - czy Twój kot ma nadwagę?

  Otyłość u kota - czy Twój kot ma nadwagę?

  Nadwaga, a tym bardziej otyłość u kotów potrafi być bardzo uciążliwa i być przyczyną wielu problemów. Czworonóg staje się coraz bardziej ociężały i mniej się rusza. To powoduje, że tyje jeszcze szybciej i więcej. Otyłość u kotów może być przyczyną wielu poważnych chorób, między innymi zapalenia stawów, chorób serca, wątroby, czy cukrzycy.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 10. Choroby kotów – lista najczęściej występujących chorób

  Choroby kotów – lista najczęściej występujących chorób

  Mogłoby się wydawać, że koty wiodą beztroskie życie. Rzadko wychodzą na dwór, nie mają kontaktu z zarazkami i bakteriami z ulicy. Ponadto, gdy mieszkamy w mieście, kontakt naszego milusińskiego z innymi zwierzętami jest silnie ograniczony, tym samym maleje nasz niepokój odnośnie chorób, które mogą przytrafić się czworonogom. Prawda jest jednak taka, że pomimo czystości, jaka panuje w naszym mieszkaniu, kot może zapaść na szereg chorób, niekoniecznie spowodowanych czynnikami zewnętrznymi.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
Posts loader