PORADY
JOSERA
Skontaktuj się z nami!

Tel. 61 47 83 770
pn.- pt. w godzinach 8-16

 1. Kleszcze u kota: co zrobić?

  Kleszcze u kota: co zrobić?


  Kleszcze można spotkać wszędzie: w lesie, w ogrodzie, w parku, na łące, na wsi i w mieście. Gdy tylko wiosną nadchodzą pierwsze ciepłe dni, rozpoczyna się ich główny sezon. Te małe pajęczaki są aktywne aż do późnej jesieni. Nie są szczególnie wybredne w poszukiwaniu "żywiciela" - zadowalają się zarówno dwunożnymi, jak i czworonożnymi.
  CZYTAJ WIĘCEJ »
 2. Rośliny i kwiaty trujące dla kotów

  Rośliny i kwiaty trujące dla kotów

  Czym jest mieszkanie, jeśli nie zdobi go coś zielonego? Nie tylko osoby o zamiłowaniu ogrodniczym kochają rośliny domowe. Niestety, wiele z nich jest trujących dla Twojego kociaka. Nawet w naszych rodzimych ogrodach rosną piękne rośliny i kwiaty, z których wiele jest toksycznych dla zwierząt domowych.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 3. Kot zimą: jak chronić kota w zimnej porze roku?

  Kot zimą: jak chronić kota w zimnej porze roku?

  Mimo że koty mają gęstą sierść, wiele z nich kocha ciepło i zimą woli miejsce przed kominkiem. Nie dotyczy to jednak wszystkich osobników! Koty często przebywające na zewnątrz przyzwyczajone są do niskich temperatur i wychodzą na dwór, nawet gdy pada śnieg lub panuje mróz. Aby Twój kot nie musiał rezygnować ze swoich przygód na świeżym powietrzu, powinieneś podjąć kilka środków ostrożności przed nadejściem zimy.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 4. Koci katar: jak postępować?

  Koci katar: jak postępować?

  Twój kot często kicha i ma lekką wydzielinę z nosa? Jeśli tak jest, to należy odpowiednio wcześnie podjąć działania, ponieważ bardzo prawdopodobne jest, że jest to kocie przeziębienie. Choroba sama w sobie wydaje się niegroźna, ale jest to realne zagrożenie, które może doprowadzić nawet do śmiertelnego przebiegu choroby u kota. W naszym poradniku wyjaśnimy Ci przyczyny, objawy i damy wskazówki dotyczące profilaktyki.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 5. Biegunka u kota: jak postępować?

  Biegunka u kota: jak postępować?

  Niestrawność u zwierząt nie jest rzadkością. Jeśli Twój kot ma biegunkę, może to być zwykły rozstrój żołądka, który minie samoistnie. Może to jednak również wskazywać na poważną chorobę. Wszystkie dolegliwości, które uniemożliwiają normalne trawienie, to jedna z najczęstszych powodów wizyt u lekarza weterynarii. Tutaj dowiesz się, jak przebiega biegunka u kotów, na co powinieneś zwrócić uwagę, kiedy kot ma rozwolnienie, jak możesz mu pomóc oraz jakie są przyczyny biegunki u kotów.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 6. Linienie i problemy z sierścią u kota

  Linienie i problemy z sierścią u kota

  Wypadanie sierści u kotów może mieć różne przyczyny: od alergii przez niedobory, pasożyty i stres, aż po sezonową zmianę sierści. Ważne jest, abyś znał różnicę między naturalnym a patologicznym wypadaniem sierści. Jeśli Twój kot gubi sierść, ma łyse plamy lub matowe futerko, dowiesz się, jakie są przyczyny utraty włosów i jakie możliwości leczenia. Podpowiemy Ci, jak możesz zapobiec wypadaniu sierści u Twojego kota.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 7. Kocimiętka dla kota

  Kocimiętka dla kota

  Jeśli Twój kociak jest przytulny, a Ty chcesz go zaktywować do zabawy, to być może jako właściciel kota słyszałeś już o wyjątkowym działaniu kocimiętki. Dowiedz się, kiedy powinieneś stosować ten ziołowy środek leczniczy? W tym przewodniku wyjaśnimy Ci wszystko na temat kocimiętki oraz jak stosować kocimiętkę dla kota.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 8. Czy koty mogą pić mleko?

  Czy koty mogą pić mleko?

  W wyobraźni wielu ludzi panuje przekonanie, że mleko jest pokarmem, który koty uwielbiają i którego potrzebują. Niewątpliwie jest to bardzo ujmujący obraz kotka pijącego z zadowoleniem mleczko z miseczki, który utrwalony jest od pokoleń i pozostaje w przekonaniu wielu ludzi. Faktem jest, że kocięta z wielką przyjemnością zlizują z małej miseczki kusząco pachnące mleko.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 9. Ciąża u kota

  Ciąża u kota

  Ciąża u kota to szczególny czas dla Ciebie i dla Twojej kotki. Czy jest coś słodszego niż małe kociaki? Kocie potomstwo wiąże się jednak z wielką odpowiedzialnością i musi być dobrze przez Ciebie przemyślane. Musisz zapewnić kociętom bezpieczny i kochający dom. W naszym poradniku dowiesz się wszystkiego o pierwszych oznakach ciąży, czasie trwania i etapach rozwoju ciąży oraz o tym, jak możesz najlepiej wspierać swojego kota.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 10. Koty domowe, bezdomne i dzikie – jak je rozróżnić?

  Koty domowe, bezdomne i dzikie – jak je rozróżnić?


  Gromady dziko żyjących kotów, często słabych i schorowanych, znane z urlopu w Grecji czy Hiszpanii, to w Polsce na szczęście widok niespotykany. U nas sedno problemu tkwi gdzie indziej: nie ma obowiązku rejestracji zwierząt domowych, a różnice prawne między kotami domowymi, bezdomnymi i dzikimi są praktycznie nieznane. Kiedy mruczek na ulicy potrzebuje pomocy, gdzie oddać bezdomne koty i jak dbać o te wolno żyjące, dowiesz się z naszego poradnika.
  CZYTAJ WIĘCEJ »
Posts loader