PORADY
JOSERA
Skontaktuj się z nami!

Tel. 61 47 83 770
pn.- pt. w godzinach 8-16

  1. Rośliny i kwiaty trujące dla kotów

    Rośliny i kwiaty trujące dla kotów

    Czym jest mieszkanie, jeśli nie zdobi go coś zielonego? Nie tylko osoby o zamiłowaniu ogrodniczym kochają rośliny domowe. Niestety, wiele z nich jest trujących dla Twojego kociaka. Nawet w naszych rodzimych ogrodach rosną piękne rośliny i kwiaty, z których wiele jest toksycznych dla zwierząt domowych.


    CZYTAJ WIĘCEJ »
  2. Kot zimą: jak chronić kota w zimnej porze roku?

    Kot zimą: jak chronić kota w zimnej porze roku?

    Mimo że koty mają gęstą sierść, wiele z nich kocha ciepło i zimą woli miejsce przed kominkiem, a nie za oknem. Nie dotyczy to jednak wszystkich osobników! Koty często przebywające na zewnątrz przyzwyczajone są do niskich temperatur i wychodzą na dwór, nawet gdy pada śnieg lub panuje mróz. Aby Twój kot nie musiał rezygnować ze swoich przygód na świeżym powietrzu lub co gorsza zamarznąć z zimna, powinieneś podjąć kilka środków ostrożności przed nadejściem zimy.


    CZYTAJ WIĘCEJ »
  3. Koci katar: jak postępować?

    Koci katar: jak postępować?

    Twój kot często kicha i ma lekką wydzielinę z nosa? Jeśli tak jest, to należy odpowiednio wcześnie podjąć działania, ponieważ bardzo prawdopodobne jest, że jest to kocie przeziębienie. Choroba sama w sobie wydaje się niegroźna, ale jest to realne zagrożenie, które może doprowadzić nawet do śmiertelnego przebiegu choroby u kota. W naszym poradniku wyjaśnimy Ci przyczyny, objawy i damy wskazówki dotyczące profilaktyki.


    CZYTAJ WIĘCEJ »
  4. Biegunka u kota: jak postępować?

    Biegunka u kota: jak postępować?

    Niestrawność u zwierząt nie jest rzadkością, bo ich przewód pokarmowy może być wrażliwy z różnych przyczyn. Jeśli Twój kot ma biegunkę, może to być zwykły rozstrój żołądka, który minie samoistnie. Może to jednak również wskazywać na poważną chorobę. Wszystkie dolegliwości, które uniemożliwiają normalne trawienie, to zaburzenia żołądkowo-jelitowe i jedna z najczęstszych powodów wizyt u lekarza weterynarii. Dlatego powinieneś uważnie obserwować zwierzę, które cierpi na biegunkę. Tutaj dowiesz się, jak przebiega biegunka u kotów, na co powinieneś zwrócić uwagę, kiedy kot ma rozwolnienie, jak możesz mu pomóc, podając odpowiednią karmę oraz jakie są przyczyny biegunki u kotów.


    CZYTAJ WIĘCEJ »
  5. Linienie i problemy z sierścią u kota

    Linienie i problemy z sierścią u kota


    Wypadanie sierści u kotów może mieć różne przyczyny: od alergii przez niedobory, pasożyty i stres aż po sezonową zmianę sierści. Ważne jest, abyś znał różnicę między naturalnym a patologicznym wypadaniem sierści. Jeśli Twój kot gubi sierść, ma łyse plamy lub matowe futerko, tu dowiesz się, jakie są przyczyny utraty włosów i jakie możliwości leczenia. Podpowiemy Ci również, jak w przyszłości możesz zapobiec wypadaniu sierści u Twojego kota.

    CZYTAJ WIĘCEJ »
  6. Kocimiętka dla kota

    Kocimiętka dla kota

    Jeśli Twój kociak jest przytulny, a Ty chcesz go zaktywować do zabawy, to być może jako właściciel kota słyszałeś już o wyjątkowym działaniu kocimiętki. Dowiedz się, kiedy powinieneś stosować ten ziołowy środek leczniczy? W tym przewodniku wyjaśnimy Ci wszystko na temat kocimiętki oraz jak stosować kocimiętkę dla kota.

    CZYTAJ WIĘCEJ »
  7. Czy koty mogą pić mleko?

    Czy koty mogą pić mleko?

    W wyobraźni wielu ludzi panuje przekonanie, że mleko jest pokarmem, który koty uwielbiają i potrzebują. Niewątpliwie jest to bardzo ujmujący obraz kotka pijącego z zadowoleniem mleczko z miseczki, który utrwalony jest od pokoleń i pozostaje w przekonaniu wielu ludzi. Faktem jest, że kocięta z wielką przyjemnością zlizują z małej miseczki kusząco pachnące mleko.

    CZYTAJ WIĘCEJ »
  8. Koty domowe, bezdomne i dzikie – jak je rozróżnić?

    Koty domowe, bezdomne i dzikie – jak je rozróżnić?


    Gromady dziko żyjących kotów, często słabych i schorowanych, znane z urlopu w Grecji czy Hiszpanii, to w Polsce na szczęście widok niespotykany. U nas sedno problemu tkwi gdzie indziej: nie ma obowiązku rejestracji zwierząt domowych, a różnice prawne między kotami domowymi, bezdomnymi i dzikimi są praktycznie nieznane. Kiedy mruczek na ulicy potrzebuje pomocy, gdzie oddać bezdomne koty i jak dbać o te wolno żyjące, dowiesz się z naszego poradnika.
    CZYTAJ WIĘCEJ »
  9. Lody dla kota domowej roboty – 3 łatwe przepisy

    Lody dla kota domowej roboty – 3 łatwe przepisy

    Koty uwielbiają ciepło i chętnie delektują się promieniami słońca. Komfortowa temperatura dla zdrowych kotów wynosi często ponad 30 stopni! Jeśli jednak skala termometrów przekroczy 35 stopni, nawet kotom jest za gorąco. Pyszne lody dla kota to jeden z doskonałych sposób na ochłodę, a jednocześnie świetne zajęcie dla Twojego pupila. Jak w prosty sposób można samemu przygotować te orzeźwiające smakołyki, opowiemy w tym artykule.

    CZYTAJ WIĘCEJ »
  10.  Porady dla kota na lato

    Porady dla kota na lato

    Większość kotów dobrze radzi sobie z letnimi temperaturami, w przeciwieństwie do niektórych psów takich jak np. mops czy buldog. Koty uwielbiają ciepło zarówno zimą, jak i latem, rozkoszując się promieniami słońca, czy to na zewnątrz, czy w nasłonecznionym miejscu Twojego mieszkania. Jednak zbyt dużo ciepła nie służy Twojemu kociakowi. W naszym poradniku poznasz kilka prostych zasad, które możesz zastosować, aby Twój kot lepiej poradził sobie z upałem w lecie.

    CZYTAJ WIĘCEJ »
Posts loader