PORADY
JOSERA
Skontaktuj się z nami!

Tel. 61 44 44 770
pn.- pt. w godzinach 8-16

 1. Linienie i problemy z sierścią u kota

  Linienie i problemy z sierścią u kota


  Wypadanie sierści u kotów może mieć różne przyczyny: od alergii przez niedobory, pasożyty i stres aż po sezonową zmianę sierści. Ważne jest, abyś znał różnicę między naturalnym a patologicznym wypadaniem sierści. Jeśli Twój kot gubi sierść, ma łyse plamy lub matowe futerko, tu dowiesz się, jakie są przyczyny utraty włosów i jakie możliwości leczenia. Podpowiemy Ci również, jak w przyszłości możesz zapobiec wypadaniu sierści u Twojego kota.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 2. Kocimiętka dla kota

  Kocimiętka dla kota

  Jeśli Twój kociak jest przytulny, a Ty chcesz go zaktywować do zabawy, to być może jako właściciel kota słyszałeś już o wyjątkowym działaniu kocimiętki. Dowiedz się, kiedy powinieneś stosować ten ziołowy środek leczniczy? W tym przewodniku wyjaśnimy Ci wszystko na temat kocimiętki oraz jak stosować kocimiętkę dla kota.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 3. Czy koty mogą pić mleko?

  Czy koty mogą pić mleko?

  W wyobraźni wielu ludzi panuje przekonanie, że mleko jest pokarmem, który koty uwielbiają i potrzebują. Niewątpliwie jest to bardzo ujmujący obraz kotka pijącego z zadowoleniem mleczko z miseczki, który utrwalony jest od pokoleń i pozostaje w przekonaniu wielu ludzi. Faktem jest, że kocięta z wielką przyjemnością zlizują z małej miseczki kusząco pachnące mleko.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 4. Ciąża u kota

  Ciąża u kota

  Ciąża u kota to szczególny czas dla Ciebie i dla Twojej kotki. Czy jest coś słodszego niż małe kociaki? Kocie potomstwo wiąże się jednak z wielką odpowiedzialnością i musi być dobrze przez Ciebie przemyślane. Musisz zapewnić kociętom bezpieczny i kochający dom. W naszym poradniku dowiesz się wszystkiego o pierwszych oznakach ciąży, czasie trwania i etapach rozwoju ciąży oraz o tym, jak możesz najlepiej wspierać swojego kota.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 5. Koty domowe, bezdomne i dzikie – jak je rozróżnić?

  Koty domowe, bezdomne i dzikie – jak je rozróżnić?


  Gromady dziko żyjących kotów, często słabych i schorowanych, znane z urlopu w Grecji czy Hiszpanii, to w Polsce na szczęście widok niespotykany. U nas sedno problemu tkwi gdzie indziej: nie ma obowiązku rejestracji zwierząt domowych, a różnice prawne między kotami domowymi, bezdomnymi i dzikimi są praktycznie nieznane. Kiedy mruczek na ulicy potrzebuje pomocy, gdzie oddać bezdomne koty i jak dbać o te wolno żyjące, dowiesz się z naszego poradnika.
  CZYTAJ WIĘCEJ »
 6. Lody dla kota domowej roboty – 3 łatwe przepisy

  Lody dla kota domowej roboty – 3 łatwe przepisy

  Koty uwielbiają ciepło i chętnie delektują się promieniami słońca. Komfortowa temperatura dla zdrowych kotów wynosi często ponad 30 stopni! Jeśli jednak skala termometrów przekroczy 35 stopni, nawet kotom jest za gorąco. Pyszne lody dla kota to jeden z doskonałych sposób na ochłodę, a jednocześnie świetne zajęcie dla Twojego pupila. Jak w prosty sposób można samemu przygotować te orzeźwiające smakołyki, opowiemy w tym artykule.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 7. Porady dla kota na lato

  Porady dla kota na lato

  Większość kotów dobrze radzi sobie z letnimi temperaturami, w przeciwieństwie do niektórych psów takich jak np. mops czy buldog. Koty uwielbiają ciepło zarówno zimą, jak i latem, rozkoszując się promieniami słońca, czy to na zewnątrz, czy w nasłonecznionym miejscu Twojego mieszkania. Jednak zbyt dużo ciepła nie służy Twojemu kociakowi. W naszym poradniku poznasz kilka prostych zasad, które możesz zastosować, aby Twój kot lepiej poradził sobie z upałem w lecie.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 8. Kiedy kot zieje: jak możesz pomóc dyszącemu kotu?

  Kiedy kot zieje: jak możesz pomóc dyszącemu kotu?

  Czy Twój kot ma otwarty pysk i wysunięty język? Czy mruczek dyszy w niepokojący sposób? Sapanie u kota może różne przyczyny. W przeciwieństwie do psów dyszenie kota nie jest naturalnym zachowaniem, dlatego należy znaleźć jego przyczynę. Ale nawet jeśli kot zieje jak pies, nie ma powodów do paniki.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 9. Zapalenie dziąseł u kota

  Zapalenie dziąseł u kota

  Zapalenie dziąseł u kotów jest stosunkowo częstym schorzeniem, które czasami może być trudne do leczenia. U kotów, ta zazwyczaj bolesna choroba dziąseł może być spowodowana różnymi czynnikami. W związku z tym szczegółowa diagnoza u Twojego kota jest istotna, abyś mógł wcześnie podjąć prawidłowe leczenie. Jeśli tylko dostrzeżesz typowe objawy tej choroby u kota, jak najszybciej skonsultuj się z lekarzem weterynarii.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 10. Grzybica u kota

  Grzybica u kota

  Jeśli podejrzewasz, że Twój kot cierpi na grzybicę skóry, to niezbędna będzie niezwłoczna wizyta u weterynarza. Jedynie specjalista może z całą pewnością stwierdzić, czy Twoje podejrzenia są słuszne, czy też problemy skórne Twojego czworonożnego przyjaciela mają inną przyczynę. Grzybica skóry jest niezwykle zaraźliwa również dla człowieka, dlatego powinieneś działać natychmiastowo.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
Posts loader