PORADY
JOSERA
Skontaktuj się z nami!

Tel. 61 44 44 770
pn.- pt. w godzinach 8-16

 1. Koty domowe, bezdomne i dzikie – jak je rozróżnić?

  Koty domowe, bezdomne i dzikie – jak je rozróżnić?


  Gromady dziko żyjących kotów, często słabych i schorowanych, znane z urlopu w Grecji czy Hiszpanii, to w Polsce na szczęście widok niespotykany. U nas sedno problemu tkwi gdzie indziej: nie ma obowiązku rejestracji zwierząt domowych, a różnice prawne między kotami domowymi, bezdomnymi i dzikimi są praktycznie nieznane. Kiedy mruczek na ulicy potrzebuje pomocy, gdzie oddać bezdomne koty i jak dbać o te wolno żyjące, dowiesz się z naszego poradnika.
  CZYTAJ WIĘCEJ »
 2. Lody dla kota domowej roboty – 3 łatwe przepisy

  Lody dla kota domowej roboty – 3 łatwe przepisy

  Koty uwielbiają ciepło i chętnie delektują się promieniami słońca. Komfortowa temperatura dla zdrowych kotów wynosi często ponad 30 stopni! Jeśli jednak skala termometrów przekroczy 35 stopni, nawet kotom jest za gorąco. Pyszne lody dla kota to jeden z doskonałych sposób na ochłodę, a jednocześnie świetne zajęcie dla Twojego pupila. Jak w prosty sposób można samemu przygotować te orzeźwiające smakołyki, opowiemy w tym artykule.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 3. Porady dla kota na lato

  Porady dla kota na lato

  Większość kotów dobrze radzi sobie z letnimi temperaturami, w przeciwieństwie do niektórych psów takich jak np. mops czy buldog. Koty uwielbiają ciepło zarówno zimą, jak i latem, rozkoszując się promieniami słońca, czy to na zewnątrz, czy w nasłonecznionym miejscu Twojego mieszkania. Jednak zbyt dużo ciepła nie służy Twojemu kociakowi. W naszym poradniku poznasz kilka prostych zasad, które możesz zastosować, aby Twój kot lepiej poradził sobie z upałem w lecie.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 4. Kiedy kot zieje: jak możesz pomóc dyszącemu kotu?

  Kiedy kot zieje: jak możesz pomóc dyszącemu kotu?

  Czy Twój kot ma otwarty pysk i wysunięty język? Czy mruczek dyszy w niepokojący sposób? Sapanie u kota może różne przyczyny. W przeciwieństwie do psów dyszenie kota nie jest naturalnym zachowaniem, dlatego należy znaleźć jego przyczynę. Ale nawet jeśli kot zieje jak pies, nie ma powodów do paniki.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 5. Zapalenie dziąseł u kota

  Zapalenie dziąseł u kota

  Zapalenie dziąseł u kotów jest stosunkowo częstym schorzeniem, które czasami może być trudne do leczenia. U kotów, ta zazwyczaj bolesna choroba dziąseł może być spowodowana różnymi czynnikami. W związku z tym szczegółowa diagnoza u Twojego kota jest istotna, abyś mógł wcześnie podjąć prawidłowe leczenie. Jeśli tylko dostrzeżesz typowe objawy tej choroby u kota, jak najszybciej skonsultuj się z lekarzem weterynarii.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 6. Grzybica u kota

  Grzybica u kota

  Jeśli podejrzewasz, że Twój kot cierpi na grzybicę skóry, to niezbędna będzie niezwłoczna wizyta u weterynarza. Jedynie specjalista może z całą pewnością stwierdzić, czy Twoje podejrzenia są słuszne, czy też problemy skórne Twojego czworonożnego przyjaciela mają inną przyczynę. Grzybica skóry jest niezwykle zaraźliwa również dla człowieka, dlatego powinieneś działać natychmiastowo.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 7. Jak wybrać właściwą karmę, która wspiera prawidłowy rozwój kociąt?

  Jak wybrać właściwą karmę, która wspiera prawidłowy rozwój kociąt?

  Mały kotek to wielka radość! Prawidłowe żywienie kociąt jest podstawą ich długiego i zdrowego życia. Jednak jaką karmę dla kociąt wybrać? Do kiedy zaleca się podawanie karmy dla kociąt? Jakie porcje powinien dostać kotek? Poniższy artykuł pomoże Ci znaleźć odpowiednią karmę dla Twojego pupila.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 8. Twój kot kicha: przyczyny i możliwości leczenia

  Twój kot kicha: przyczyny i możliwości leczenia

  A-psik, a-psik, a-psik! Tak jak u nas ludzi, kichanie u kota jest odruchem ochronnym. Jest to naturalna reakcja, która nie stanowi powodu do niepokoju. Przyczyną mogą być jednak również alergie lub choroby, na przykład koci katar. Z poniższego artykułu dowiesz się, dlaczego kot kicha i jak można mu pomóc.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 9. Miauczenie kota: jak zinterpretować kocie odgłosy?

  Miauczenie kota: jak zinterpretować kocie odgłosy?

  Pewnie niejeden raz zastanawiałeś się, dlaczego Twój kot miauczy i jak wydawane przez niego odgłosy właściwie interpretować. Co Twój mruczek chce Ci przekazać? Jeśli jesteś posiadaczem dwóch kotów albo i większej jej ilości, być może zauważyłeś, że koty miauczą tylko wtedy, gdy komunikują się właśnie z Tobą. Między sobą porozumiewają się, wydając inne dźwięki, ale przede wszystkim poprzez mowę ciała oraz zapachy. Jak zatem odczytać, co chce Ci przekazać Twój pupil, aby nie powstały nieporozumienia? Jak odczytać zakodowaną kocią mowę?

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 10. Ruja u kota: co oznacza i jak ją rozpoznać?

  Ruja u kota: co oznacza i jak ją rozpoznać?

  Ruja kota to okres gotowości na zapłodnienie u Twojej kotki. W tym czasie kotki są płodne i szukają partnera do rozrodu, kierując się silnym instynktem zapewnienia trwałości gatunku. To okres meczący zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego zwierzęcia. Nasz poradnik wskaże Ci, na co zwrócić szczególną uwagę i co powinieneś zrobić, kiedy Twoja kotka ma ruję.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
Posts loader