PORADY
JOSERA
Skontaktuj się z nami!

Tel. 61 44 44 770
pn.- pt. w godzinach 8-16

 1. Zapalenie dziąseł u kota

  Zapalenie dziąseł u kota

  Zapalenie dziąseł u kotów jest stosunkowo częstym schorzeniem, które czasami może być trudne do leczenia. U kotów, ta zazwyczaj bolesna choroba dziąseł może być spowodowana różnymi czynnikami. W związku z tym szczegółowa diagnoza u Twojego kota jest istotna, abyś mógł wcześnie podjąć prawidłowe leczenie. Jeśli tylko dostrzeżesz typowe objawy tej choroby u kota, jak najszybciej skonsultuj się z lekarzem weterynarii.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 2. Grzybica u kota

  Grzybica u kota

  Jeśli podejrzewasz, że Twój kot cierpi na grzybicę skóry, to niezbędna będzie niezwłoczna wizyta u weterynarza. Jedynie specjalista może z całą pewnością stwierdzić, czy Twoje podejrzenia są słuszne, czy też problemy skórne Twojego czworonożnego przyjaciela mają inną przyczynę. Grzybica skóry jest niezwykle zaraźliwa również dla człowieka, dlatego powinieneś działać natychmiastowo.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 3. Jak wybrać właściwą karmę, która wspiera prawidłowy rozwój kociąt?

  Jak wybrać właściwą karmę, która wspiera prawidłowy rozwój kociąt?

  Mały kotek to wielka radość! Prawidłowe żywienie kociąt jest podstawą ich długiego i zdrowego życia. Jednak jaką karmę dla kociąt wybrać? Do kiedy zaleca się podawanie karmy dla kociąt? Jakie porcje powinien dostać kotek? Poniższy artykuł pomoże Ci znaleźć odpowiednią karmę dla Twojego pupila.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 4. Twój kot kicha: przyczyny i możliwości leczenia

  Twój kot kicha: przyczyny i możliwości leczenia

  A-psik, a-psik, a-psik! Tak jak u nas ludzi, kichanie u kota jest odruchem ochronnym. Jest to naturalna reakcja, która nie stanowi powodu do niepokoju. Przyczyną mogą być jednak również alergie lub choroby, na przykład koci katar. Z poniższego artykułu dowiesz się, dlaczego kot kicha i jak można mu pomóc.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 5. Miauczenie kota: jak zinterpretować kocie odgłosy?

  Miauczenie kota: jak zinterpretować kocie odgłosy?

  Pewnie niejeden raz zastanawiałeś się, dlaczego Twój kot miauczy i jak wydawane przez niego odgłosy właściwie interpretować. Co Twój mruczek chce Ci przekazać? Jeśli jesteś posiadaczem dwóch kotów albo i większej jej ilości, być może zauważyłeś, że koty miauczą tylko wtedy, gdy komunikują się właśnie z Tobą. Między sobą porozumiewają się, wydając inne dźwięki, ale przede wszystkim poprzez mowę ciała oraz zapachy. Jak zatem odczytać, co chce Ci przekazać Twój pupil, aby nie powstały nieporozumienia? Jak odczytać zakodowaną kocią mowę?

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 6. Ruja u kota: co oznacza i jak ją rozpoznać?

  Ruja u kota: co oznacza i jak ją rozpoznać?

  Ruja kota to okres gotowości na zapłodnienie u Twojej kotki. W tym czasie kotki są płodne i szukają partnera do rozrodu, kierując się silnym instynktem zapewnienia trwałości gatunku. To okres meczący zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego zwierzęcia. Nasz poradnik wskaże Ci, na co zwrócić szczególną uwagę i co powinieneś zrobić, kiedy Twoja kotka ma ruję.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 7. Dlaczego kot wymiotuje?

  Dlaczego kot wymiotuje?

  Słyszysz charakterystyczny dźwięk, a w Twojej głowie świdruje myśl "Tylko nie na dywan!". Tak, kocie wymioty to coś, z czym każdy opiekun mruczka z całą pewnością się zetknął. Ale choć od czasu do czasu się zdarzają, nigdy nie należy ich lekceważyć. Wymioty u kota mogą być to pierwszym sygnałem, że w jego organizmie dzieje się coś niedobrego. Dlaczego kot wymiotuje, czy możesz mu pomóc i kiedy powinieneś zabrać mruczka do weterynarza?

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 8. Koronawirus – Czy koty mogą zachorować?

  Koronawirus – Czy koty mogą zachorować?

  Zaktualizowano 22.04.2020

  Rozprzestrzenianie się nowego koronawirusa niepokoi ludzi na całym świecie bardziej niż jakikolwiek inny temat.
  Chcielibyśmy przybliżyć Ci temat koronawirusa w związku z Twoim kotem, abyś nie miał wątpliwości, jak obchodzić się z Twoim zwierzakiem w tej niecodziennej sytuacji. W naszym artykule znajdziesz odpowiedzi na następujące pytania:

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 9. Choroby kotów: jak im zapobiegać i jak je leczyć?

  Choroby kotów: jak im zapobiegać i jak je leczyć?

  Każdy z nas zna powiedzenie, że koty mają dziewięć żyć. O ile prawdą jest, że koty to silne i niezależne zwierzęta, które wychodzą bez szwanku z wielu tarapatów. To jednak zdarzają się sytuacje, w których musisz interweniować i udać się do lekarza weterynarii. Posiadanie futrzastego przyjaciela to nie tylko zabawa, ale również odpowiedzialność i obowiązki, jakie na nas spadają. Pamiętaj, że zdrowy kot, to szczęśliwy kot, więc dbaj o jego zdrowie.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 10. Pielęgnacja kota

  Pielęgnacja kota

  Odpowiednia pielęgnacja kotów odgrywa niezwykle istotną rolę w ich życiu. Koty spędzają długie godziny na lizaniu sierści, aby później prezentować efekty swojej pracy z dumnie uniesioną głową. Są to codzienne kocie rytuały, które leżą w ich naturze. Często mówi się o kotach, że to niezwykle czyste zwierzęta, które samodzielnie dbają o swoją higienę każdego dnia. Faktem jest, że wszystkie koty regularnie troszczą się o utrzymanie czystości swojego futerka. Pielęgnacja sierści to jednak tylko część niezbędnych zabiegów i od czasu do czasu kot potrzebuje Twojej pomocy.


  Jak dbać o sierść kota?

  Szczotkowanie kota jest podstawową czynnością w pielęgnacji. Koty długowłose wyjątkowo potrzebują pomocy właściciela. Szczotkowanie należy do jednej z obowiązkowych czynności posiadaczy kotów (oczywiście pomijając rasy bezwłose), którą należy wykonywać regularnie. Jest to również dobry spo

  CZYTAJ WIĘCEJ »
Posts loader