PORADY
JOSERA
darmowa porada

Tel. 61 44 44 770
pn.- pt. w godzinach 8-16

Poradnik

 1. Sznaucer – Aktywny Pies dla Każdej Rodziny

  Sznaucer – Aktywny Pies dla Każdej Rodziny

  Zastanawiałeś się, czy sznaucer jest odpowiednim psem dla Ciebie? Jeżeli tak, postaw sobie pytanie, czy chciałbyś, aby ktoś pokochał Cię miłością bezwarunkową i był Twoim wiernym towarzyszem na długie lata? Jeżeli odpowiedź jest twierdząca, to sznaucer jest psem stworzonym dla Ciebie. Zanim zdecydujesz się na adopcję czy kupno z hodowli przedstawiciela tej rasy, to warto zapoznać się z paroma podstawowymi informacjami o tym wyjątkowym psie.

  Read more »
 2. Jack Russell Terrier: mały piesek z wielkim ego

  Jack Russell Terrier: mały piesek z wielkim ego

  Jack Russell Terrier jest najlepszym dowodem na to, że psy nie potrafią ocenić własnej wielkości. Ów niepozornego wzrostu terier jest bardzo pewny siebie, nieustraszony nawet wobec psich olbrzymów i zawsze gotowy do działania, niezależnie od tego, co właśnie na swojej drodze odkrył. Wszędzie wciąż go pełno, a swoje zdanie nierzadko wyraża głośnym szczekaniem. Typowego przedstawiciela rasy JRT można tylko kochać albo nie znosić : to przysłowiowe „żywe srebro” ze wszystkimi wadami i zaletami.

  Read more »
 3. Jamnik - „Borsuczy Pies” z Niemiec

  Jamnik - „Borsuczy Pies” z Niemiec

  Jamniki są niewielką rasą psów o charakterystycznej „wydłużonej” i masywnej budowie ciała. Osadzona jest ona na krótkich i krzywych nogach. Długie i zwisające uszy każdego przedstawiciela tej rasy dodają im słodkiego uroku. Ze względu na swoją budowę ciała, jamniki nazywane są żartobliwie „psami parówkami”. Jamniki cieszą się ogromną popularnością od wielu lat. Każdy z nas kojarzy tę rasę. Jeżeli sam nie jesteś opiekunem jamnika, to na pewno masz wielu znajomych, którzy mają go pod swoim dachem i regularnie opowiadają o jego licznych zaletach. Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się ciekawych faktów o tych słynnych milusińskich. Nie bez powodu goszczących w licznych domostwach.

  Read more »
 4. Pielęgnacja kota

  Pielęgnacja kota

  Na pewno nigdy nie widziałeś żadnego zdrowego kota, który byłby brudny czy zaniedbany. Wszystkie koty regularnie troszczą się o utrzymanie czystości swojego futerka. Spędzają one długie godziny na lizaniu sierści, aby później prezentować efekty swojej pracy z dumnie uniesioną głową.

  Read more »
 5. Choroby kotów

  Choroby kotów

  Każdy zna powiedzenie, że koty mają dziewięć żyć. O ile prawdą jest, że koty to silne i niezależne zwierzęta, które wychodzą bez szwanku z wielu tarapatów. To jednak zdarzają się sytuację, w których musisz interweniować i udać się do lekarza weterynarii. Posiadanie futrzastego przyjaciela to nie tylko zabawa, ale również odpowiedzialność i obowiązki. Zabierając kota do swojego domu, nakładasz na siebie obowiązek dbania o jego zdrowie. Pamiętaj, że zdrowy kot to szczęśliwy kot.

  Read more »
 6. Adopcja kota

  Adopcja kota

  Koty są wyjątkowymi zwierzętami, które przywiązują się do swoich właścicieli i otoczenia, w którym żyją. Nawet niewielka zmiana umeblowania mieszkania może powodować niepokój i stres u Twojego pupila. Wyobraź sobie, jak wielką tragedią dla naszych czworonożnych przyjaciół jest pozbawienie ich domu. Domu, który miał być miejscem pełnym miłości na długie lata ich życia, który tracą często z powodu ludzkiej nieodpowiedzialności. Zastanów się, jak bardzo traumatyczny wpływ na psychikę kota ma odrzucenie go przez własnego opiekuna i bezdomność.

  Read more »
 7. Adopcja psa

  Adopcja psa

  Schronisko jest to miejsce, do którego trafiają bezdomne zwierzęta. Pracownicy, jak i wolontariusze schroniska, zapewniają czworonogom jedzenie, ciepły kąt oraz podstawową opiekę medyczną.

  Read more »
 8. Owczarek niemiecki - Kompendium wiedzy

  Owczarek niemiecki - Kompendium wiedzy

  Owczarki niemieckie to jedne z najbardziej popularnych ras psów na świecie. Dla wielu właścicieli posiadanie psa tej rasy jest wielką dumą, a jej miłośnicy nazywają ją najlepszą na świecie. Owczarki niemieckie są perfekcyjnym połączeniem żywiołowości, wysokiej inteligencji i lojalności. To duże i silne psy o łagodnej naturze, które są świetnym przyjacielem człowieka.

  Read more »
 9. Matlańczyki - Idealne psy do towarzystwa

  Matlańczyki - Idealne psy do towarzystwa

  Maltańczyk jest jedną z najstarszych ras na świecie, pochodzącą prawdopodobnie z około 6000 roku p.n.e. Jej pochodzenie nie jest dokładnie udokumentowane. Na pewno znali i ją cenili starożytni Egipcjanie, Grecy i Rzymianie, czego dowodzą liczne wizerunki tego psa na ceramice i ściennych grafikach. Maltańczyki wcale nie mają nic wspólnego z wyspiarską Maltą - określenie „maltański” pochodzi od słowa “malat”, które oznacza przystań. Niektóre źródła sugerują na pochodzenie tej rasy z terenów azjatyckich lub Wysp Kanaryjskich. Trudno więc jednoznacznie określić miejsce pochodzenia maltańczyków, ponieważ wszystkie teorie wydają się prawdopodobne.

  Read more »
 10. Pudel - Ciekawe fakty o tej rasie psów

  Pudel - Ciekawe fakty o tej rasie psów

  Pudle istnieją już od co najmniej 400 lat, jednak do dziś nie do końca można określić ich pochodzenie. Uważane są za rasę francuską. W XV wieku były towarzyszami arystokratów na dworach szlacheckich. Krążą także pogłoski, że pochodzą z Niemiec lub Hiszpanii.
  Z pewnością jednak są rasą europejską. Rasa ta stała u boku m.in. Ludwika van Beethovena czy Zygmunta Starego. Król Polski został uwieczniony z pudlem na obrazie Jana Matejki pt.: „Podniesienie Dzwonu Zygmunta”.

  Read more »
Posts loader