PORADY
JOSERA
Skontaktuj się z nami!

Tel. 61 47 83 770
pn.- pt. w godzinach 8-16

 1. Ochwat u konia: jak rozpoznać i leczyć zapalenie kopyt?

  Ochwat u konia: jak rozpoznać i leczyć zapalenie kopyt?

  Ochwat to jedna z najbardziej rozpowszechnionych, ale i najboleśniejszych końskich chorób i postrach wielu właścicieli. Wczesna diagnoza umożliwia całkowite wyzdrowienie, natomiast nieleczony ochwat prowadzi do martwicy tkanek. Jak rozpoznać i leczyć zapalenie kopyt i jak mu skutecznie zapobiegać, dowiesz się w naszym poradniku.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 2. Od głowy po kopyto: najczęstsze choroby koni

  Od głowy po kopyto: najczęstsze choroby koni

  „Końskie zdrowie” to popularne, ale nie przystające do rzeczywistości powiedzenie. Znawcy tych przepięknych zwierząt wiedzą bowiem, że konie to stworzenia wrażliwe i chorowite. Jakie są najczęstsze choroby koni, jak je rozpoznać i leczyć oraz jak im zapobiegać, dowiesz się w niniejszym poradniku.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 3. Gruby koń: przyczyny nadwagi i sposoby na schudnięcie

  Gruby koń: przyczyny nadwagi i sposoby na schudnięcie

  Nadwaga i otyłość jako choroba cywilizacyjna XXI. wieku dotyka nie tylko ludzi. Również konie coraz częściej walczą ze zbędnymi kilogramami. Przyczyną depozytów tłuszczowych – pomijając ewentualne choroby – są błędy w żywieniu i niedostateczna ilość ruchu. Nie inaczej niż u nas nadmierna korpulentność również u wierzchowców może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia. Jeśli Twój koń jest za gruby, powinieneś zrobić wszystko, żeby go odchudzić. W naszym poradniku dowiesz się, jak ocenić wagę u konia i na czym polega dieta wyszczuplająca.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 4. Chudy koń: dieta na wagę złota

  Chudy koń: dieta na wagę złota

  Twój koń może jeść, co chce i nie przybiera na wadze, podczas gdy jego kumple w stajni tyją z powietrza? Nie potrzebujesz dotyku dłoni, aby policzyć u niego żebra, bo widać je na pierwszy rzut oka? Możliwe, że Twój koń jest zbyt chudy. Jak stwierdzić niedowagę u konia, jakie mogą być jej przyczyny i jak to zmienić, dowiesz się w naszym poradniku.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 5. Konie zimnokrwiste: osiłki o wielkim sercu

  Konie zimnokrwiste: osiłki o wielkim sercu

  Konie zimnokrwiste mają opinię łagodnych olbrzymów – i faktycznie biją rekordy, jeśli chodzi o siłę, wagę i spokojne usposobienie. Ale dlaczego te siłacze nazywane są końmi zimnokrwistymi? I jakie rasy należą do tej grupy? Czy w porównaniu z końmi pełnej krwi i ciepłokrwistymi zimna krew ma jakąś przewagę? Wszystko, co musisz wiedzieć o koniach zimnokrwistych, znajdziesz w naszym poradniku.

  CZYTAJ WIĘCEJ »