PORADY
JOSERA
Skontaktuj się z nami!

Tel. 61 44 44 770
pn.- pt. w godzinach 8-16

 1. Owczarek staroangielski (bobtail): brytyjski uwodziciel

  Owczarek staroangielski (bobtail): brytyjski uwodziciel

  Owczarek staroangielski to prawdziwy łamacz serc, ujmujący pogodną naturą i miłym wyglądem. Przyjazny dzieciom „miś” o miękkim, przytulnym futrze i łagodnym usposobieniu, wymaga jednak dużo ruchu, intensywnej pielęgnacji i potrafi być bardzo uparty. Dowiedz się w naszym poradniku, co powinieneś wiedzieć o tej rasie: jaki ma charakter, gdzie tkwią wyzwania w wychowaniu i dla kogo bobtaile nadają się najbardziej.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 2. Kupno psa: jak sprawdzić hodowlę psów i znaleźć dobrego hodowcę?

  Kupno psa: jak sprawdzić hodowlę psów i znaleźć dobrego hodowcę?

  Katalog psów obejmuje około 350 ras, uznanych przez Międzynarodowy Związek Kynologiczny. To duże pole do popisu dla miłośników psów rasowych, ale i olbrzymi potencjał kryminalny, który wykorzystują nielegalni handlarze szczeniąt i pseudohodowcy. Jeśli zdecydowałeś się na kupno psa i nic nie przekona Cię do adopcji, dowiedz się, jak sprawdzić hodowlę psów, abyś nieświadomie nie wspierał cierpienia zwierząt rozpłodowych i nie nabył chorego szczenięcia.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 3. Jamnik - „Borsuczy Pies” z Niemiec

  Jamnik - „Borsuczy Pies” z Niemiec

  Jamnik to pies niewielkich rozmiarów o charakterystycznej „wydłużonej” budowie ciała i krótkich, wykrzywionych nogach. Ze względu na swój wygląd przedstawiciele tej rasy nazywane są żartobliwie „psami parówkami”, ale mimo tego dość pejoratywnego epitetu cieszą się ogromną popularnością od wielu lat. Typowy jamnik to czarujący uparciuch i nieustraszony odkrywca.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 4. Jack Russell Terrier: mały piesek z wielkim ego (opis rasy)

  Jack Russell Terrier: mały piesek z wielkim ego (opis rasy)

  Jack Russell Terrier jest najlepszym dowodem na to, że psy nie potrafią ocenić własnej wielkości. Ów niepozornego wzrostu terier jest bardzo pewny siebie, nieustraszony nawet wobec psich olbrzymów i zawsze gotowy do działania, niezależnie od tego, co właśnie na swojej drodze odkrył. Wszędzie wciąż go pełno, a swoje zdanie nierzadko wyraża głośnym szczekaniem. Typowego przedstawiciela rasy JRT można tylko kochać albo nie znosić: to przysłowiowe „żywe srebro” ze wszystkimi wadami i zaletami.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 5. Sznaucer – aktywny pies dla każdej rodziny

  Sznaucer – aktywny pies dla każdej rodziny

  Sznaucer to pies pogodny, zrównoważony i lojalny. Jeśli lubisz aktywne spędzanie wolnego czasu i niestraszna Ci zła pogoda, sznaucer będzie Ci wiernym towarzyszem na długie lata. Inteligentny i nieustraszony, może być doskonałym strażnikiem domowego ogniska. Kocha ruch i ludzkie towarzystwo, ciężko znosi samotność. Sznaucer ma silne usposobienie, ale i dużą wrażliwość - to idealny pies rodzinny, jeśli nie będzie zostawiony sam sobie. Odporny na niesprzyjające warunki pogodowe i pracowity, może być wykorzystywany do rozmaitych zadań.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 6. Pudel - ciekawe fakty o tej niezwykłej rasie psów

  Pudel - ciekawe fakty o tej niezwykłej rasie psów

  Pudle istnieją już od co najmniej 400 lat, jednak do dziś nie do końca można określić ich pochodzenie. Uważane są za rasę francuską. W XV wieku były towarzyszami arystokratów na dworach szlacheckich. Krążą także pogłoski, że pochodzą z Niemiec lub Hiszpanii. Z pewnością jednak są rasą europejską. Rasa ta stała u boku m.in. Ludwika van Beethovena czy Zygmunta Starego. Król Polski został uwieczniony z pudlem na obrazie Jana Matejki pt.: „Zawieszenie Dzwonu Zygmunta”.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 7. Maltańczyk – idealny pies do towarzystwa

  Maltańczyk – idealny pies do towarzystwa

  Maltańczyk jest jedną z najstarszych ras na świecie, pochodzącą prawdopodobnie z około 6000 roku p.n.e. Jej pochodzenie nie jest dokładnie udokumentowane. Na pewno znali i ją cenili starożytni Egipcjanie, Grecy i Rzymianie, czego dowodzą liczne wizerunki tego psa na ceramice i ściennych grafikach. Niektóre źródła sugerują na pochodzenie tej rasy z terenów azjatyckich lub Wysp Kanaryjskich. Trudno więc jednoznacznie określić miejsce pochodzenia maltańczyków, ponieważ wszystkie teorie wydają się prawdopodobne.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 8. Owczarek niemiecki – kompendium wiedzy

  Owczarek niemiecki – kompendium wiedzy

  Owczarki niemieckie to jedne z najbardziej popularnych ras psów na świecie. Dla wielu właścicieli posiadanie psa tej rasy jest wielką dumą, a jej miłośnicy nazywają ją najlepszą na świecie. Owczarki niemieckie są perfekcyjnym połączeniem żywiołowości, wysokiej inteligencji i lojalności. To duże i silne psy o łagodnej naturze, które są świetnym przyjacielem człowieka.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 9. Jaki pies dla dziecka

  Jaki pies dla dziecka

  Jednym z najbardziej popularnych i wymarzonych dla dzieci zwierząt domowych jest pies. Bardzo wielu rodziców spełnia marzenia swoich pociech i do domu trafia nowy psi współlokator. Jeśli i Ty zastanawiasz się nad kupnem bądź adopcją psa, zastanów się przede wszystkim, jaki pies odpowiedni jest dla Twoich dzieci, bo to decyzja na długie lata. Nasz poradnik pomoże Ci odpowiedzieć na to pytanie.

  CZYTAJ WIĘCEJ »