PORADY
JOSERA
Skontaktuj się z nami!

Tel. 61 44 44 770
pn.- pt. w godzinach 8-16

 1. Beagle: zawadiaka o gołębim sercu

  Beagle: zawadiaka o gołębim sercu

  Beagle, podobnie jak wiele innych ras użytkowych stworzonych wyłącznie do polowań, już tylko bardzo rzadko może oddawać się swoim namiętnościom jako pies gończy. Dziś do rasa, która robi furorę jako zwierzę do towarzystwa i dla rodziny. I rzeczywiście, dzięki niezrównanej łagodności świetnie się w tej roli sprawdzi – jeśli zadbasz o jego olbrzymią potrzebę ruchu, zapewnisz mu urozmaicenie i nie zostawisz samopas. Zaniedbany lub osamotniony zwierzak przejawia bowiem tendencje do niszczenia inwentarza i zakłócania spokoju donośnymi skargami. 

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 2. Cocker Spaniel: długouchy słodziak z ambicjami łowcy

  Cocker Spaniel: długouchy słodziak z ambicjami łowcy

  Cocker spaniele zna chyba każdy: jako jedna z najstarszych ras myśliwskich, używana najpierw tylko do polowań, szybko zyskała popularność jako pies rodzinny. Długa, jedwabista sierść, zwisające figlarnie uszy i duże oczy o melancholijnym spojrzeniu oraz chronicznie dobry humor spanieli bez problemu podbijają ludzkie serca. Dlaczego cocker spaniel wymaga intensywnej pielęgnacji, czemu rzadko nadaje się do mieszkania w bloku i jak sprostać jego pasji łowieckiej, dowiesz się w naszym poradniku.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 3. Yorkshire terrier: maluch o lwim sercu

  Yorkshire terrier: maluch o lwim sercu

  Zapytany o kompleksy na punkcie swoich niewielkich rozmiarów Yorkshire Terrier najprawdopodobniej wybuchłby radosnym chichotem. Ten niezależny i zuchwały jegomość poczucia niższości nie posiada, nie narzeka też na brak pogody ducha. Ten najmniejszy z terierów ma wielkie ego i silną osobowość ze skłonnością do upartości i własnego zdania, sprytnie ukrytymi pod wrodzonym wdziękiem i zalotnym wyglądem. Postrzegane jako ozdobne pieski do towarzystwa yorki są w rzeczywistości walecznymi myśliwymi i inteligentnymi towarzyszami człowieka, któremu z pewnością nie ulegną bezkrytycznie.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 4. Golden retriever: ulubieniec mas

  Golden retriever: ulubieniec mas

  Już od wielu lat rasa golden retriever utrzymuje się w dziesiątce najbardziej ulubionych psów rasowych w Polsce, w Europie i w Stanach Zjednoczonych. Tę ogromną popularność złotowłosy czworonóg zawdzięcza swojemu pogodnemu usposobieniu i olbrzymiej wszechstronności – potrafi być jednocześnie doskonałym myśliwym i znakomitym pływakiem, wyspecjalizowanym w aportowaniu kaczek i innej drobnej zwierzyny, jak i czułym opiekunem do dzieci. Łagodny charakter, notorycznie dobry humor i olbrzymie przywiązanie do człowieka sprawiają, że pies tej rasy bardzo szybko podbija ludzkie serca.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 5. Wyżeł niemiecki krótkowłosy: z nosem przy ziemi

  Wyżeł niemiecki krótkowłosy: z nosem przy ziemi

  Wyżeł niemiecki krótkowłosy to pies predystynowany dla myśliwych i leśniczych, ale sprawdzi się także w aktywnej rodzinie. Przedstawiciele tej rasy kochają ruch i kontakt z naturą, mają silny instynkt łowiecki i kondycję nie do zdarcia, ale są uosobieniem wierności i łagodności, świetnie sprawdzając się także z dziećmi. Jako typowy pies myśliwski, wyżeł niemiecki krótkowłosy jest odważny i niezależny, podejmując decyzje natychmiastowo i samodzielnie. Bardzo przywiązany do opiekuna, źle znosi samotność, a zostawiony samopas może rozwinąć pasje niszczycielskie.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 6. Owczarek szetlandzki – adonis z duszą harcerza

  Owczarek szetlandzki – adonis z duszą harcerza

  Na pierwszy rzut oka sheltie to urodzony gigolo: bujne włosy, elegancka sylwetka i idealne proporcje ciała idą w parze z towarzyskim usposobieniem, radosnym charakterem i ujmującym wdziękiem. Nic dziwnego, że wielu ludzi traci głowę dla małego Szkota. Ale pod fasadą dandysa owczarek szetlandzki to energiczny odkrywca, sportowiec nie do zdarcia i wierny towarzysz o wielu talentach. Co powinieneś wiedzieć o szetlandzkim psie pasterskim i dla kogo to żywe srebro się nadaje, dowiesz się w naszym portrecie rasy.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 7. Najpopularniejsze rasy psów – dlaczego nie powinieneś ich kupować

  Najpopularniejsze rasy psów – dlaczego nie powinieneś ich kupować

  Od wielu lat ranking najpopularniejszych ras psów podlega tylko niewielkim modyfikacjom, a zmiany dotyczą zwykle jedynie kolejności. Czasem na czele peletonu wyląduje owczarek niemiecki, inny razem wygra labrador, ale skład ulubionej dwudziestki od długiego już czasu się nie zmienia. W parze z nieprzerwaną popularnością pewnych ras idą ich problemy zdrowotne, wynikające z poważnych skaz genetycznych. Swoje olbrzymie powodzenie najbardziej ulubione rasy okupiły bowiem ciężkimi zwyrodnieniami i dożywotnim cierpieniem – a wszystko z powodu konkretnych cech wyglądu, które człowiek chce podkreślić.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 8. Psy: rasy według FCI

  Psy: rasy według FCI

  Opis psów wszystkich istniejących ras to niemałe wyzwanie, bo ich liczbę na całym świecie ocenia się na kilkaset. W naszym poradniku oprzemy się na standardzie Międzynarodowego Stowarzyszenia Kynologicznego (Fédération Cynologique Internationale), które stworzyło wzorce dla około połowy z nich. Katalog psów, uznanych przez FCI, w skład której wchodzi nasz rodzimy ZKwP, obejmuje aktualnie 354 rasy, podzielone na grupy i sekcje.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 9. Owczarek staroangielski (bobtail): brytyjski uwodziciel

  Owczarek staroangielski (bobtail): brytyjski uwodziciel

  Owczarek staroangielski to prawdziwy łamacz serc, ujmujący pogodną naturą i miłym wyglądem. Przyjazny dzieciom „miś” o miękkim, przytulnym futrze i łagodnym usposobieniu, wymaga jednak dużo ruchu, intensywnej pielęgnacji i potrafi być bardzo uparty. Dowiedz się w naszym poradniku, co powinieneś wiedzieć o tej rasie: jaki ma charakter, gdzie tkwią wyzwania w wychowaniu i dla kogo bobtaile nadają się najbardziej.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 10. Kupno psa: jak sprawdzić hodowlę psów i znaleźć dobrego hodowcę?

  Kupno psa: jak sprawdzić hodowlę psów i znaleźć dobrego hodowcę?

  Katalog psów obejmuje około 350 ras, uznanych przez Międzynarodowy Związek Kynologiczny. To duże pole do popisu dla miłośników psów rasowych, ale i olbrzymi potencjał kryminalny, który wykorzystują nielegalni handlarze szczeniąt i pseudohodowcy. Jeśli zdecydowałeś się na kupno psa i nic nie przekona Cię do adopcji, dowiedz się, jak sprawdzić hodowlę psów, abyś nieświadomie nie wspierał cierpienia zwierząt rozpłodowych i nie nabył chorego szczenięcia.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
Posts loader