PORADY
JOSERA
Skontaktuj się z nami!

Tel. 61 47 83 770
pn.- pt. w godzinach 8-16

 1. Corgi: mały wielki pies

  Corgi: mały wielki pies

  Psy corgi to Brytyjczycy pełną gębą – ich karykaturalna budowa ciała i nietuzinkowy charakter są chodzącym dowodem na to, że angielski humor nie kończy się na ludziach. Według FCI owczarek walijski corgi to pies pasterski, ale dla większości ludzi to po prostu pies królowej Elżbiety. W naszym poradniku dowiesz się wszystkiego o historii, cechach i odmianach tej starej rasy.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 2. Border Collie: psi geniusz z kondycją atlety

  Border Collie: psi geniusz z kondycją atlety

  Border collie to pies pod każdym względem wyjątkowy. Uchodzi za najinteligentniejszą i jedną z najpiękniejszych ras i ma niespotykaną historię. Ale choć ze względu na swój łagodny charakter i opiekuńczość może być doskonałym psem dla rodziny, nie nadaje się dla każdego, ze względu na olbrzymie potrzeby ruchowe i mentalne. Pies pasterski border collie – co to za rasa?

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 3. Psy dla alergików: które rasy nie uczulają?

  Psy dla alergików: które rasy nie uczulają?

  Alergia na psa to dla rozkochanego w czworonogach człowieka duży cios, ale jeszcze żaden powód do paniki. Alergicy nie muszą rezygnować z psiego towarzystwa, jeśli wybiorą rasę, która ze względu na rodzaj owłosienia uczula mniej. W tym artykule, dowiesz się czy istnieją rasy hypoalergiczne i jak żyć z psem mimo alergii.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 4. Beagle: zawadiaka o gołębim sercu

  Beagle: zawadiaka o gołębim sercu

  Beagle, podobnie jak wiele innych ras użytkowych stworzonych wyłącznie do polowań, już tylko bardzo rzadko może oddawać się swoim namiętnościom jako pies gończy. Dziś to rasa, która robi furorę jako zwierzę do towarzystwa i dla rodziny. I rzeczywiście, dzięki niezrównanej łagodności świetnie się w tej roli sprawdzi – jeśli zadbasz o jego olbrzymią potrzebę ruchu, zapewnisz mu urozmaicenie i nie zostawisz samopas. Zaniedbany lub osamotniony zwierzak przejawia bowiem tendencję do niszczenia inwentarza i zakłócania spokoju donośnymi skargami. 

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 5. Cocker Spaniel: długouchy słodziak z ambicjami łowcy

  Cocker Spaniel: długouchy słodziak z ambicjami łowcy

  Cocker spaniele zna chyba każdy: jako jedna z najstarszych ras myśliwskich, szybko zyskała popularność jako pies rodzinny. Długa, jedwabista sierść, zwisające figlarnie uszy i duże oczy o melancholijnym spojrzeniu oraz dobry humor spanieli podbijają ludzkie serca. Dlaczego cocker spaniel wymaga pielęgnacji, czemu rzadko nadaje się do mieszkania w bloku i jak sprostać jego pasji łowieckiej, dowiesz się w naszym poradniku.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 6. Yorkshire terrier: maluch o lwim sercu

  Yorkshire terrier: maluch o lwim sercu

  Zapytany o kompleksy na punkcie swoich niewielkich rozmiarów Yorkshire Terrier najprawdopodobniej wybuchłby radosnym chichotem. Ten niezależny i zuchwały jegomość poczucia niższości nie posiada, nie narzeka też na brak pogody ducha. Ten najmniejszy z terierów ma wielkie ego i silną osobowość ze skłonnością do upartości i własnego zdania, sprytnie ukrytymi pod wrodzonym wdziękiem i zalotnym wyglądem. Postrzegane jako ozdobne pieski do towarzystwa yorki są w rzeczywistości walecznymi myśliwymi i inteligentnymi towarzyszami człowieka, któremu z pewnością nie ulegną bezkrytycznie.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 7. Golden retriever: ulubieniec mas

  Golden retriever: ulubieniec mas

  Już od wielu lat rasa golden retriever utrzymuje się w dziesiątce najbardziej ulubionych psów rasowych w Polsce, w Europie i w Stanach Zjednoczonych. Tę ogromną popularność złotowłosy czworonóg zawdzięcza swojemu pogodnemu usposobieniu i olbrzymiej wszechstronności – potrafi być jednocześnie doskonałym myśliwym i znakomitym pływakiem, wyspecjalizowanym w aportowaniu kaczek i innej drobnej zwierzyny, jak i czułym opiekunem do dzieci. Łagodny charakter, notorycznie dobry humor i olbrzymie przywiązanie do człowieka sprawiają, że pies tej rasy bardzo szybko podbija ludzkie serca.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 8. Wyżeł niemiecki krótkowłosy: z nosem przy ziemi

  Wyżeł niemiecki krótkowłosy: z nosem przy ziemi

  Wyżeł niemiecki krótkowłosy to pies predystynowany dla myśliwych i leśniczych, ale sprawdzi się także w aktywnej rodzinie. Przedstawiciele tej rasy kochają ruch i kontakt z naturą, mają silny instynkt łowiecki i kondycję nie do zdarcia. Są uosobieniem wierności i łagodności, świetnie sprawdzają się także z dziećmi. Jako typowy pies myśliwski, wyżeł jest odważny i niezależny. Bardzo przywiązany do opiekuna, a zostawiony samopas może rozwinąć pasje niszczycielskie.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 9. Owczarek szetlandzki – adonis z duszą harcerza

  Owczarek szetlandzki – adonis z duszą harcerza

  Na pierwszy rzut oka sheltie to urodzony gigolo: bujne włosy, elegancka sylwetka i idealne proporcje ciała idą w parze z towarzyskim usposobieniem, radosnym charakterem i ujmującym wdziękiem. Nic dziwnego, że wielu traci głowę dla małego Szkota. Ale pod fasadą dandysa owczarek szetlandzki to energiczny odkrywca, sportowiec i wierny towarzysz o wielu talentach. Co warto wiedzieć o szetlandzkim psie pasterskim, dowiesz się w naszym portrecie rasy.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 10. Popularne rasy psów – z czym warto się liczyć przed zakupem?

  Popularne rasy psów – z czym warto się liczyć przed zakupem?

  Od wielu lat ranking najpopularniejszych ras psów podlega tylko niewielkim modyfikacjom. Czasem na czele peletonu wyląduje owczarek niemiecki, innym razem wygra labrador, ale skład ulubionej dwudziestki od długiego czasu się nie zmienia. W parze z popularnością pewnych ras niekiedy idą problemy zdrowotne. Swoje powodzenie wiele popularnych ras psów okupiło bowiem ciężkimi zwyrodnieniami i – a wszystko z powodu konkretnych cech wyglądu.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
Posts loader