PORADY
JOSERA
Skontaktuj się z nami!

Tel. 61 44 44 770
pn.- pt. w godzinach 8-16

 1. Biegunka u szczeniaka: jak pomóc psu z rozwolnieniem?

  Biegunka u szczeniaka: jak pomóc psu z rozwolnieniem?


  Kiedy szczeniak ma biegunkę, jej przyczyny są zwykle podobne do tych, które wywołują rozwolnienie również u psów dorosłych. Ale u psich maluchów nieprawidłowe wypróżnianie jest szczególnie niebezpieczne, bo młody organizm nie posiada jeszcze wykształconych mechanizmów obronnych i szybciej przegrywa walkę z czynnikami patogennymi aniżeli dorosły. W naszym poradniku dowiesz się, jak rozpoznać zwykłą niestrawność, jakie są przyczyny rozwolnienia u małych psów i co dać szczeniakowi na biegunkę.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 2. Psy rodzinne: Jakie rasy dla dzieci?

  Psy rodzinne: Jakie rasy dla dzieci?

  Rasy psów przyjazne dla dzieci to temat pojawiający się najczęściej wtedy, kiedy para posiadająca psa, oczekuje potomstwa lub gdy dzieci dorastające dotychczas bez zwierzaka zadręczają rodziców prośbami o czworonożnego przyjaciela. Znakomita większość psów nadaje się do życia w rodzinie, ale niektóre rasy są do tego predystynowane: cierpliwe, dobrotliwe, tolerancyjne, lubiące zabawę i pieszczoty. W naszym poradniku dowiesz się, jakie psy są przyjazne dla dzieci i jak powinno przebiegać wychowanie dziecka z psem.


  CZYTAJ WIĘCEJ »
 3. Yorkshire terrier: maluch o lwim sercu

  Yorkshire terrier: maluch o lwim sercu

  Zapytany o kompleksy na punkcie swoich niewielkich rozmiarów Yorkshire Terrier najprawdopodobniej wybuchłby radosnym chichotem. Ten niezależny i zuchwały jegomość poczucia niższości nie posiada, nie narzeka też na brak pogody ducha. Ten najmniejszy z terierów ma wielkie ego i silną osobowość ze skłonnością do upartości i własnego zdania, sprytnie ukrytymi pod wrodzonym wdziękiem i zalotnym wyglądem. Postrzegane jako ozdobne pieski do towarzystwa yorki są w rzeczywistości walecznymi myśliwymi i inteligentnymi towarzyszami człowieka, któremu z pewnością nie ulegną bezkrytycznie.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 4. Jak dbać o psa: elementarz zabiegów pielęgnacyjnych

  Jak dbać o psa: elementarz zabiegów pielęgnacyjnych

  Pielęgnacja psa to coś więcej niż tylko jego czesanie. Oprócz regularnego szczotkowania i kontroli sierści na obecność pasożytów uwagi opiekuna wymagają również uszy, łapy, zęby i oczy. Ale zabiegi czysto kosmetyczne nie wystarczą – według powiedzenia „prawdziwe piękno pochodzi od środka” istotną częścią dbałości o czworonoga jest również właściwe odżywianie - źródło zdrowej skóry, mocnych włosów i odporności na grzyby i inne mikroorganizmy.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 5. Choroba Cushinga u psów

  Choroba Cushinga u psów

  Choroba Cushinga u psa to przewlekle schorzenie wywołane nadmierną produkcją kortyzolu i jedna z najczęstszych psich dolegliwości endokrynologicznych. Nadczynność kory nadnerczy – to zamiennie stosowana nazwa tej jednostki chorobowej – dotyka głównie psy starsze i w średnim wieku (po siódmym roku życia), dlatego właściciele seniorów nieswoiste zmiany w wyglądzie i witalności czworonoga zrzucają czasem na karb zaawansowanego wieku swojego ulubieńca. Jak rozpoznać i leczyć tę chorobę i jakie rokowania ma pies z tą dolegliwością?

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 6. Golden retriever: ulubieniec mas

  Golden retriever: ulubieniec mas

  Już od wielu lat rasa golden retriever utrzymuje się w dziesiątce najbardziej ulubionych psów rasowych w Polsce, w Europie i w Stanach Zjednoczonych. Tę ogromną popularność złotowłosy czworonóg zawdzięcza swojemu pogodnemu usposobieniu i olbrzymiej wszechstronności – potrafi być jednocześnie doskonałym myśliwym i znakomitym pływakiem, wyspecjalizowanym w aportowaniu kaczek i innej drobnej zwierzyny, jak i czułym opiekunem do dzieci. Łagodny charakter, notorycznie dobry humor i olbrzymie przywiązanie do człowieka sprawiają, że pies tej rasy bardzo szybko podbija ludzkie serca.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 7. Wyżeł niemiecki krótkowłosy: z nosem przy ziemi

  Wyżeł niemiecki krótkowłosy: z nosem przy ziemi

  Wyżeł niemiecki krótkowłosy to pies predystynowany dla myśliwych i leśniczych, ale sprawdzi się także w aktywnej rodzinie. Przedstawiciele tej rasy kochają ruch i kontakt z naturą, mają silny instynkt łowiecki i kondycję nie do zdarcia, ale są uosobieniem wierności i łagodności, świetnie sprawdzając się także z dziećmi. Jako typowy pies myśliwski, wyżeł niemiecki krótkowłosy jest odważny i niezależny, podejmując decyzje natychmiastowo i samodzielnie. Bardzo przywiązany do opiekuna, źle znosi samotność, a zostawiony samopas może rozwinąć pasje niszczycielskie.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 8. Owczarek szetlandzki – adonis z duszą harcerza

  Owczarek szetlandzki – adonis z duszą harcerza

  Na pierwszy rzut oka sheltie to urodzony gigolo: bujne włosy, elegancka sylwetka i idealne proporcje ciała idą w parze z towarzyskim usposobieniem, radosnym charakterem i ujmującym wdziękiem. Nic dziwnego, że wielu ludzi traci głowę dla małego Szkota. Ale pod fasadą dandysa owczarek szetlandzki to energiczny odkrywca, sportowiec nie do zdarcia i wierny towarzysz o wielu talentach. Co powinieneś wiedzieć o szetlandzkim psie pasterskim i dla kogo to żywe srebro się nadaje, dowiesz się w naszym portrecie rasy.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 9. Ciąża u psa: w oczekiwaniu na psie oseski

  Ciąża u psa: w oczekiwaniu na psie oseski

  Ciąża u psa, ta zaplanowana i wyczekiwana, to olbrzymie źródło radości dla właściciela i wyjątkowy, ale i stresujący okres dla przyszłej mamy. Jej organizm przestawia wszystkie swoje mechanizmy na utrzymanie miotu i wydanie na świat potomstwa, aby zapewnić przetrwanie gatunku. Czasem jednak szczenna suczka to wynik nieuwagi i nieprzyjemna niespodzianka, a nierzadko sama natura płata nam figle i u suk dochodzi do ciąży urojonej. Ile trwa ciąża psa, jakie są jej objawy i kiedy pomoc suczce w porodzie jest konieczna? Nasz poradnik ciążowy dostarczy odpowiedzi na wszelkie pytania.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
 10. Eutanazja psa: kiedy podjąć decyzję o uśpieniu?

  Eutanazja psa: kiedy podjąć decyzję o uśpieniu?

  Uśpienie psa to najtrudniejsza decyzja w życiu kochającego właściciela, jaką kiedykolwiek przyjdzie mu podjąć. Bez względu na to, czy miałeś czas przygotować się na pożegnanie czy może wypadek losowy zmusza Cię do szybkiego działania – eutanazja psa to dla opiekuna w większości przypadków przeżycie traumatyczne. Kiedy trzeba uśpić psa, jakie są koszty zabiegu, gdzie można pupila pochować i jak radzić sobie po stracie przyjaciela, dowiesz się w naszym poradniku.

  CZYTAJ WIĘCEJ »
Posts loader