PORADY
JOSERA
Skontaktuj się z nami!

Tel. 61 47 83 770
pn.- pt. w godzinach 8-16

Mój pierwszy czworonożny współlokator!

Spis treści

 

W końcu! Twój pierwszy własny pies lub kot nareszcie wprowadzają się do Twojego domu! Przeszukaliśmy nasze poradniki dla obu gatunków zwierząt i zrobiliśmy dla Ciebie małe podsumowanie i proste checklisty, które pozwolą Ci odpowiednio przygotować się do nowej roli. Bez względu na to czy szukasz porady odnośnie żywienia szczeniaka, pielęgnacji młodego kota, czy adopcji psa ze schroniska. Wszystkie niezbędne informacje zebraliśmy dla Ciebie w tym materiale!

Wyprawka dla psa!

Nowy czworonożny przyjaciel w domu to wielkie wydarzenie i wyzwanie dla jego opiekuna. Każdy z nas chce, aby pupilowi niczego nie zabrakło. Z czego więc powinna składać się wyprawka dla psa? O jakich produktach nie można zapomnieć, jeśli chcemy, aby od początku poczuł się jak w domu? 

 

<

Szczeniak, czy dojrzały pies?

Twój nowy czworonożny przyjaciel to mały szczeniak ze sprawdzonej hodowli? A może decydujesz się na adopcję starszego psa z okolicznego schroniska? Wszystkie psy zasługują przecież na miłość, troskę i wspólną zabawę. Przed Tobą decyzje dotyczące żywienia, wychowania i kształtowania zachowań Twojego nowego pupila. To wyzwanie niesie za sobą dużą odpowiedzialność, ale także mnóstwo pięknych, wspólnych chwil! Jak przyzwyczaić psa do nowego miejsca? Jaką karmę wybrać i na jakie pytania należy sobie odpowiedzieć, przed podjęciem tej ważnej decyzji? W naszych poradnikach zebraliśmy wszystkie najważniejsze wskazówki dotyczące początku Waszej wspólnej przygody!

» Przeczytaj nasz poradnik: Wyprawka dla psa – 10 produktów z zielonej półki

» Przeczytaj nasz poradnik: Adopcja psa

» Przeczytaj nasz poradnik: Żywienie szczeniaka


 


Wychowanie psa

Kiedy Twój nowy przyjaciel wprowadzi się do Twojego domu pojawi się pierwsze duże wyzwanie – odpowiednie wychowanie. Na samym początku najważniejsze są podstawowe komendy, nauka chodzenia na smyczy, reagowanie na własne imię i zasady wspólnej zabawy. Wszystkich tych umiejętności zwierzaki mogą nauczyć się w szkole dla psów. To nie tylko miejsce, gdzie Twój czworonóg będzie mógł nauczyć się „dobrych psich manier”, ale także punkt spotkań i socjalizacji dla czworonogów i możliwość spędzenia czasu zgodnie z psimi potrzebami. Jak wybrać właściwego trenera, na co zwrócić uwagę i kiedy rozpocząć psią edukację? W naszym poradniku zebraliśmy najważniejsze informacje na temat szkoły dla psów.

»Przeczytaj nasz poradnik: Czy szkoła dla psów to psi obowiązek?


 

 

Wyprawka dla kota!

Miau! Nowy koci współlokator to nie tylko wspólne przyjemności, ale także mnóstwo nowych obowiązków. Koty bardzo często są niezwykle wymagające, a my oczywiście chcemy odpowiedzieć na wszystkie ich potrzeby! W co należy się zaopatrzyć przed kocią wprowadzką? Jaką karmę wybrać? Sprawdź nasz artykuł o kocią checklistę!

Mały kociak, czy dojrzały tygrys?

Mało kto może oprzeć się słodkiemu spojrzeniu małego kociaka. Jednak dojrzałe, dorosłe koty również potrafią oczarować miłośników zwierząt. I tak jak w przypadku ludzi – małe koty wymagają innej opieki, uwagi ludzi i karmy niż ich starsi koledzy. Codzienna pielęgnacja również wymaga dużej uwagi. W naszych poradnikach zebraliśmy dla Ciebie wszystkie najważniejsze informacje – od kosztów i procedur adopcyjnych, aż po obcinanie kocich pazurów i wybór odpowiedniej kuwety.

»Przeczytaj nasz poradnik: Adopcja kota

»Przeczytaj nasz poradnik: Pielęgnacja kota