PORADY
JOSERA
Skontaktuj się z nami!

Tel. 61 47 83 770
pn.- pt. w godzinach 8-16

Karmy Super Premium dla kotów od Josera

Koty wiedzą, czego chcą - zwłaszcza jeśli chodzi o jedzenie. Liczy się najlepszy smak, najwyższej jakości skład i wysoka przyswajalność. Z tych właśnie powodów w firmie Josera pracuje cały zespół ekspertów żywieniowych. Opracowują oni receptury zgodnie z najnowszymi wytycznymi i trendami. Czy to dla najmłodszych, czy dla seniorów, z rybą, czy z mięsem - nasz ogromny wybór pysznych posiłków zapewnia jeszcze więcej przyjemności w kociej miseczce, spełniając przy tym najwyższe standardy jakości.

KOCIĘTA

 • Wysokoenergetyczne, lekkostrawne posiłki
 • Odpowiednie w pierwszych miesiącach życia
 • Bogate w olej z łososia

DOROSŁE

 • Wysokostrawne i zróżnicowane karmy
 • Dla kotów wychodzących oraz żyjących w domu

SENIOR

 • Zredukowana ilość białka i obniżony poziom fosforu
 • Bogate w witaminy i antyoksydanty


 

Festiwal dobrego smaku

Jak wszyscy wiemy, koty mają bardzo różne gusta. Dlatego skupmy się na dobrym wyborze. Niezależnie od tego, czy wybierasz karmę suchą, mokrą czy też dietę mieszaną, dzięki naszemu szerokiemu asortymentowi wszystko jest możliwe.

Nasze produkty są:

 • Wyłącznie wysokiej jakości i zawierają naturalne składniki
 • Kontrolowane w akredytowanym laboratorium
 • Odpowiednio dopasowane do każdego etapu życia zapewniając odpowiednią kondycję i dobre samopoczucie
 • Dostępne w wersji bezzbożowej i bezglutenowej


Nasze bestsellery:

 

Wszystko czego chcielibyście się dowiedzieć o odpowiedniej karmie dla kota

Zbilansowana dieta dla kotów składa się ze zrównoważonej ilości:

1. białka
2. tłuszczu
3. witamin
4. błonnika
5. minerałów

Jeśli są one optymalnie dopasowane do potrzeb Twojego pupila, będzie to dobry fundament dla długiego i zdrowego życia kota. Wybór odpowiedniej karmy jest niezwykle trudny  - mokra czy sucha? Z dużą czy małą ilością mięsa? Jaka ilość będzie odpowiednia? Aby się tego dowiedzieć, ważne jest, aby znać podstawowe potrzeby kotów w zakresie żywienia. 

Na tej podstawie można stworzyć plan żywieniowy, który będzie dostosowany do potrzeb małego przyjaciela. Nie wszystkie koty są takie same, dlatego też poradniki czy konsultacje z ekspertami ds. żywienia oraz lekarze weterynarii mogą być cenną pomocą, gdy chcesz znaleźć odpowiednią karmę dla swojego kota.

Wysokiej jakości karma powinna być wykonana z wysokiej jakości składników i nie powinna zawierać sztucznych barwników ani aromatów. Koty są przede wszystkim mięsożercami - dlatego wysokiej jakości karma dla kotów powinna mieć wysoką zawartość mięsa. 

Aby dowiedzieć się, czy obecna karma Twojego kota jest wysokiej jakości, spójrz na skład - czyli deklarację na opakowaniu: podobnie jak w przypadku żywności dla ludzi, w karmie dla zwierząt domowych składniki są wymienione w kolejności malejącej, zaczynając od najwyższej zawartości danego składnika.

W Josera polegamy na najlepszych składnikach wszystkich naszych suchych karm oraz regularnych kontrolach surowców i gotowych receptur w naszym akredytowanym laboratorium, które posiada niezależne certyfikaty.

Składniki i skład mokrej karmy są bardzo ważne. Powinny być wysokiej jakości. W końcu to one dostarczają energii dla naszych małych tygrysów: tj. witamin i minerałów. Ponadto wysokiej jakości karma dla kota nie powinna zawierać sztucznych barwników, aromatów oraz konserwantów.

Mokra karma jakości Super Premium dla kotów powinna być dostosowana do ich potrzeb. Dlatego w Josera stawiamy również na szeroki wybór: skład o działaniu zapobiegającym powstawaniu kul włosowych, ułatwiający trawienie lub zapewniamy zdrową skórę i lśniącą sierść. Ponadto kot potrzebuje innej karmy na każdym etapie życia: czy to kociak, dorosły czy  też senior. W naszym portfolio znajdują się odpowiednio dopasowane produkty do potrzeb naszych wymagających mruczków.

W Josera polegamy na najlepszych składnikach wszystkich naszych produktów oraz regularnych kontrolach surowców i gotowych receptur w naszym akredytowanym laboratorium.

Sucha czy mokra? - oto jest pytanie! Oba warianty mają swoje zalety. I oba są odpowiednie dla zdrowej, zbilansowanej diety kota, gdy jest pełnowartościowa karma wysokiej jakości. Zapewni to kotu wszystko, czego potrzebuje. 

Zalety mokrej karmy dla kotów:

    • Lepsze nawodnienie: Zawiera od czterech do pięciu razy więcej wody niż sucha karma, zapewnia też odpowiednie nawodnienie. Jest to bardzo ważne, gdyż koty mają tendencję do picia zbyt mało płynów. 
    • Intensywny zapach i smak
    • Zapobieganie nadwadze: ze względu na wysoką zawartość wody, mokra sprawie, że kot jest szybciej syty. 
    • Jednak mokra karma dla kotów ma też wady. Szybciej psuje się w misce i jest zwykle droższa niż sucha karma dla kotów. 

Ale oczywiście można zrekompensować te wady dietą mieszaną. Jest to również odpowiednie rozwiązanie, jeśli nie możesz zdecydować się między dwoma odmianami. Mieszanie suchej karmy z mokrą może być również alternatywą dla wybrednych kotów, które nie lubią jeść tylko i wyłącznie suchej karmy. Żywienie mieszane jest wtedy odpowiednim pomysłem.

Dietę mieszaną można dostosować do potrzeb kota:

Na przykład:

    • Podajesz kotu rano suchą karmą, ponieważ nie ma Cię w ciągu dnia i nie możesz pozbyć się resztek jedzenia. Wieczorem kot dostaje mokrą karmę.
    • Kot dostaje mieszankę suchej i mokrej karmy dwa razy dziennie.
    • Główną część pożywienia stanowi sucha karma, a mokra karma służy jako smaczny dodatek.  

Ważne przy karmieniu mieszanym: Bez względu na sposób karmienia, należy upewnić się, że nie przekracza się, ani nie spada poniżej zalecanej dziennej porcji karmy. Zbyt duża ilość może na prowadzić do nadwagi i powodować problemy trawienne. Zbyt mała ilość oznacza, że kot nie otrzymuje wystarczającej ilości składników odżywczych.

Dla rosnących kotów dostarczenie potrzebnych składników odżywczych jest bardzo ważne, aby mogły się zdrowo rozwijać. Dlatego w Josera opracowaliśmy gamę wysokiej jakości suchej karmy dla młodych kotów. 

Co łączy wszystkie nasze karmy? Są:

 • przeznaczone do fazy wzrostu w pierwszym roku życia
 • wysokoenergetyczne
 • bogate w wysokiej jakości białka
 • lekkostrawne
 • wyjątkowo smakowite
 • bogate w olej z łososia, który dostarcza niezbędnych kwasów DHA do zdrowego rozwoju wzroku i mózgu
 • karmy Josera dla kociąt są również odpowiednia dla kotek w okresie ciąży lub laktacji.

W wieku ok. 3 - 4 tygodni kocięta mogą po raz pierwszy zjeść mokrą karmę. Oczywiście kocia mama również potrzebuje pokarmu zawierającego wszystkie ważne składniki odżywcze. Specjalna karma dla dorastających kotów Josera Kitten zapewnia jej wszystko, czego potrzebuje. A gdy kocięta będą gotowe, będą mogły jeść także mokrą karmę z miski mamy, ponieważ będzie dla nich odpowiednia.


Nasz poradnik: