PORADY
JOSERA
Skontaktuj się z nami!

Tel. 61 44 44 770
pn.- pt. w godzinach 8-16

Zadbaj o bezpieczeństwo SWOJEGO PSA lub KOTA!

PET ON BOARD to projekt mający na celu zwrócenie uwagi właścicieli psów i kotów na bezpieczne transportowanie swoich podopiecznych. Celem akcji jest zwiększenie świadomości odpowiedzialności wśród opiekunów zwierząt towarzyszących. Kodeks Ruchu Drogowego w Polsce nie zawiera regulacji dotyczących transportowania psów i kotów, to od nas zależy czy nasz pupil będzie podróżował bezpiecznie.Peto on Board - pakiet Josera

Pakiet BEZPIECZNA STREFA ZWIERZAKA zawiera:pet on board

  • międzynarodową kartę ICE
  • naklejkę informacyjną na tylną część samochodu
  • naklejki informacyjne na tylne, boczne szyby samochodu
  • naklejkę informacyjną na drzwi wejściowe naszego domu/mieszkania

Pakiet BEZPIECZNA STREFA ZWIERZAKA został stworzony na bazie konsultacji i sugestii służb ratowniczych oraz policji. Może on wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa zwierząt oraz służb prowadzących akcje ratownicze.

DLACZEGO TERAZ?
Okres urlopowy zbliża się wielkimi krokami. W tym czasie więcej podróżujemy samochodami i pokonujemy większą ilość kilometrów.
Zadbajmy o bezpieczeństwo wszystkich pasażerów, także naszych czworonożnych przyjaciół.

DOSTĘPNOŚĆ PAKIETÓW
Pakiety będzie można odebrać u wybranych KLIENTÓW Josera Polska i partnerów akcji, w tym fundacji, stowarzyszeń, grup poszukiwawczo - ratowniczych oraz na stoiskach Josera Polska podczas większości imprez branżowych w Polsce.

DOWIEDZ SIĘ GDZIE ODEBRAĆ PAKIETY PET ON BOARD
Aktualną listę sklepów zoologicznych oraz partnerów akcji znajdziesz:

  • Stacjonarne sklepy zoologiczne - kliknij TUTAJ
  • Partnerzy akcji - kliknij TUTAJ

JEŚLI BEZPIECZEŃSTWO PSÓW I KOTÓW JEST CI BLISKIE, PRZYŁĄCZ SIĘ DO AKCJI JUŻ DZIŚ i OBSERWUJ NASZE DZIAŁANIA NA WWW.FACEBOOK.PL/JOSERAKARMY

ZAWARTOŚĆ PAKIETU PET ON BOARD:


1. KARTA ICE (wypełnij i schowaj w portfelu)

pet on board kartaKarta ICEZawiera niezbędne informacje, które mogą ułatwić i przyspieszyć pracę służb ratowniczych oraz policji. W przypadku nieszczęśliwego wypadku dane właściciela oraz zwierzaka mogą pomóc w szybszym przekazaniu go w ręce Twojej rodziny.
Dzięki temu zwiększa się prawdopodobieństwo, że w sytuacji zagrożenia życia Twój pupil przeżyje znacznie mniejszy stres. Karta powinna być schowana w jednym miejscu wraz z Twoimi dokumentami, np. w portfelu.2. NAKLEJKA NA AUTO PET ON BOARD (naklej na tylną część samochodu)

pet on board NAKLEJKA NA AUTONaklejka Pet on BoardInformuje służby ratownicze oraz innych uczestników ruchu drogowego o przewożeniu zwierzaka, który jest narażony na niebezpieczeństwo w przypadku zdarzenia drogowego.
Dzięki naklejce PET ON BOARD inni kierowcy powinni zachować większą ostrożność na drodze.3. NAKLEJKA NA DRZWI (wypełnij i naklej na drzwi wejściowe domu/mieszkania)


pet on board NAKLEJKA NA DRZWINaklejka Pet on BoardPodczas Twojej nieobecności w domu, w przypadku pożaru lub innej sytuacji zagrożenia życia Twojego psa/kota, służby ratownicze nie wiedzą jakie i ile zwierząt znajduje się w środku.
Dzięki informacji na drzwiach wejściowych, ratownik będzie wiedział ilu zwierząt może się spodziewać w miejscu prowadzenia akcji ratowniczej. Może to zwiększyć szansę na uratowanie Twojego zwierzaka. Naklej ją na drzwi swojego mieszkania/domu w widocznym miejscu.


4. MAŁE NAKLEJKI NA AUTO (naklej na tylne, boczne szyby auta)

pet on board MAŁE NAKLEJKI NA AUTONaklejka Pet on BoardMałe naklejki na boczne szyby samochodu - informują służby ratownicze o tym, że w aucie może znajdować się zwierzak. Ratownicy wezmą ten fakt pod uwagę podczas prowadzenia akcji ratowniczej, np. podczas wybijania bocznej szyby.
Dzięki temu może się zmniejszyć prawdopodobieństwo pogryzienia ratownika lub ucieczki Twojego pupila. Naklej je na tylne, boczne szyby pojazdu, którym transportujesz swojego zwierzaka.