English
Bulgaria
Croatia
Chile
Czech Republik
Denmark
Espana
Estonia
Finland
France
Greece
Hungary
Iceland
Ireland
Italy
Latvia
Lithuana
Russia
Serbia
Slovakia
Sweden
Switzerland
Ukraine

Historia rodzinnego przedsiębiorstwa JOSERA

JOSERA od ponad 70 lat z sukcesem działa w branży związanej z żywieniem zwierząt oraz produkcją zdrowej żywności dla ludzi. JOSERA to firma rodzinna, mogąca pochwalić się ciągłym, stabilnym rozwojem. JOSERA znana jest z innowacyjnych rozwiązań, odpowiedzialności oraz najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa oferowanych produktów.

Historia JOSERA rozpoczęła się od dwojga wizjonerów: Pauliny i Josepha Erbacher, którzy w pierwszej połowie XX wieku w miejscowości Weilbach w
Dolnej Frankonii rozpoczęli produkcję kredy paszowej.

Następne dziesięciolecia były dla JOSERA historią wzrostu, rozwoju i sukcesu.

Początki – Pierwsza połowa XX wieku
Joseph i Pauline Erbacher uruchamiają i rozwijają w Weilbach w Dolnej Frankonii zakład produkujący kredę paszową, poprzedniczkę dzisiejszych mieszanek mineralnych. W pierwszych latach działalności wytwarzana kreda paszowa dystrybuowana była wyłącznie w opakowaniach 2 kilogramowych, co zgodnie z dzisiejszymi zaleceniami żywieniowymi pokrywa ok. 2 tygodniowe zapotrzebowanie krowy mlecznej.
1963 r – budowa fabryki w Kleinheubach
Marka JOSERA z biegiem czasu zdobywała uznanie rolników i pozycję firmy, której produkty wpływają korzystnie na zdrowie i rozród zwierząt. Zwiększające się zapotrzebowanie na mieszanki mineralne sprawiło, że właściciele podjęli decyzję o budowie nowej fabryki w miejscowości Kleinheubach.
1969 r – objęcie kierownictwa firmy przez pana Josepha Erbachera juniora.
Po śmierci Josepha Erbachera seniora kierownictwo firmy obejmuje jego 29 letni syn, który przejmuje zarządzanie przedsiębiorstwem.
1980 r – budowa nowoczesnego kompleksu produkcyjnego w Kleinheubach.

Zwiększające się udziały produktów JOSERA w rynku sprawiły, że dla dalszego rozwoju niezbędna była kolejna inwestycja. Nowy kompleks produkcyjny o znacząco wyższych mocach wytwórczych powstał w strefie przemysłowej miejscowości Kleinheubach. W następnych latach obok nowej wytwórni agrarnej powstały kolejno : nowoczesne laboratorium, budynek techniczny oraz biurowy.

Pod koniec lat 80-tych z JOSERA w Niemczech współpracowało ponad 500 dystrybutorów mieszanek mineralnych i preparatów mlekozastępczych.

1988 r – rozpoczęcie produkcji suchej karmy dla psów i kotów oraz produktów dla koni

JOSERA jako firma specjalizująca się w żywieniu wchodzi na rynek karm dla zwierząt towarzyszących. Wieloletnie doświadczenie działu agrarnego wsparte specjalistyczną wiedzą pracowników działu pet food zostały wykorzystane do stworzenia koncepcji zdrowych, smacznych karm dla psów i kotów. W kolejnych latach asortyment karm był rozbudowywany i ulepszany.

1989 r – utworzenie Fundacji Erbacher

W 1989 roku rodzina Erbacher tworzy Fundację Erbacher. Fundacja w ponad 30 krajach świata wspiera finansowo projekty rozwojowe związane z poprawą warunków życia na terenach wiejskich. Projekty te, realizowane we współpracy z miejscową ludnością, dotyczą : budowy ujęć wody pitnej, wdrażania nowych upraw, hodowli zwierząt, ochrony środowiska i wsparcia procesu kształcenia dzieci i młodzieży.

1990 r – Zdrowa żywność pod marką „Erbacher - Ihr Dinkelspezialist"

Rozpoczęcie produkcji zdrowej żywności dla ludzi wprowadziło firmę w nowy obszar rynku. Należąca do grupy firma ERBACHER Ernährung specjalizuje się w produkcji musli na bazie orkiszu ( nisko glutenowej odmianie pszenicy). Oferowane produkty charakteryzują się niską zawartością tłuszczu i cukru oraz znaczącym udziałem substancji balastowych.

1996 r - wyróżnienie nagrodą za ochronę środowiska

JOSERA jako pierwsza renomowana firma w okręgu Miltenberg otrzymała nagrodę za konsekwentne wdrażanie rozwiązań chroniących środowisko. Wszystkie stworzone przez pracowników usprawnienia, które skutkowały ograniczeniem obciążenia środowiska i oszczędnościami ekonomicznymi , zostały nagrodzone stosownymi premiami dla ich twórców.

1999 r – Zwiększenie aktywności międzynarodowej. Założenie firmy JOSERA Polska.

JOSERA rozpoczyna działalność w Polsce tworząc spółkę ,, córkę ” – JOSERA Polska. Wkrótce produkty działu agrarnego oraz karmy dla zwierząt towarzyszących są wprowadzane na rynki wielu krajów w Europie.

2001 r – budowa nowej fabryki zdrowej żywności – ERBACHER

Wzrastające obroty działu zdrowej żywności dla ludzi sprawiły, że konieczne było wydzielenie tej części działalności. Powstał nowy zakład z nowoczesną częścią produkcyjną, magazynem i własną administracją.

2003 r – budowa nowoczesnego zakładu produkcji suchej karmy dla psów i kotów

Wysokie standardy jakościowe przełożyły się na wzrastające zapotrzebowanie na produkty dla zwierząt towarzyszących. Aby im sprostać zbudowany został nowy, nowoczesny zakład produkujący suche karmu dla psów i kotów. Pierwsze produkty w nowym zakładzie wytworzone zostały pod koniec 2003 roku.

2004 r – Wprowadzenie do sprzedaży nowej linii karm dla psów i kotów – Linii Emotion

JOSERA rozszerza swoją ofertę produktową w zakresie karm dla psów. Wprowadzenie na rynek Linii Emotion to nowa jakość – zdrowe, suche karmy o szczególnie dobrej strawności i wysokiej wartości żywieniowej. W nowej linii znalazły się dwa produkty szczególnie innowacyjne: „Festival” z łososiem (karma, którą można poddawać w postaci suchej lub ze smakowitym sosem, który uwalnia się po dodaniu do krokietów ciepłej wody). „SensiPlus” z kaczką dla psów z alergiami pokarmowymi.

2005 r - certyfikacja firmy jako przedsiębiorstwa EMAS

Zakłady należące do JOSERA zobowiązują się do ciągłego polepszania technologii procesów prowadzących do ochrony środowiska.

2006 r - zmiana generacji zarządzającej firmą

Josef Erbacher przekazuje zarząd firmy synowi Burkardowi Erbacher, który obejmuje stanowisko Prezesa Zarządu.

Josera odbiera dyplom z okazji 50-lecia współpracy z DLG. Potwierdza to wysoką, stałą jakość produktów oraz utrzymywany przez dziesięciolecia ich innowacyjny charakter.

2007 r – JOSERA wprowadza na rynek linię Emotion dla kotów

Trzy lata po zwiększeniu palety karm dla psów (Linia Emotion), JOSERA wprowadza na rynek zestaw karm z segmentu High- Profi dla kotów. Linia Emotion dla kotów w krótkim czasie zyskała uznanie odbiorców. Wysoka akceptacja przez zwierzęta i znakomite walory żywieniowe sprawiają, że z roku na rok rośnie grono jej zwolenników.

2008 r – Inwestycja w Polsce i zwiększenie aktywności na Ukrainie

Eksport produktów JOSERA do Polski oraz krajów Europy środkowej i wschodniej rozwijał się bardzo dynamicznie. Rosnące zapotrzebowanie na tych rynkach było podstawą do inwestycji w Polsce. JOSERA uruchomiła w Nowym Tomyślu w Wielkopolsce nowoczesny zakład produkujący mieszanki mineralne dla zwierząt użytkowych. Polski zakład JOSERA od początku działalności utrzymuje wysokie standardy jakości i bezpieczeństwa wytwarzanych produktów. Własne, doskonale wyposażone laboratorium, w pełni zautomatyzowana linia produkcyjna i wykwalifikowany personel pozwoliły w krótkim czasie uzyskać certyfikaty jakościowe tożsame z posiadanymi przez firmę „matkę" (DLG Plus, ISO 9001,QS i GMP+).

JOSERA zwiększa aktywność na Ukrainie i tworzy spółkę JOSERA Ukraina.

2008 r – Utworzenie firmy „Erbacher Food Inteligence“

Dział zdrowej żywności dla ludzi zostaje wydzielony jako niezależna firma. Funkcję Prezesa Zarządu obejmuje Frank Erbacher – najmłodszy syn Josepha Erbachera.

2011 r – oddanie do użytku nowego centrum logistyki i magazynu wysokiego składowania o drewnianej konstrukcji nośnej

Nowy, całkowicie zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania to : 77 m długości, 32 m szerokości i 30 m wysokości. Na 14 piętrach może być składowane 9 200 palet z produktami. Z magazynem połączone są trzy linie do przygotowywania palet "mieszanych" zawierających różne produkty oraz linia przyjmowania palet jednorodnych, które dostarczane są z części produkcyjnej przez roboty. Wybór drewna na konstrukcję nośną magazynu był świadomą decyzją właścicieli i elementem realizowanej strategii zrównoważonego rozwoju.

2011 r – Oddanie do użytku nowego działu w zakładowym laboratorium – analityki dioksyn

Dla zapewnienia odbiorcom najwyższych standardów bezpieczeństwa JOSERA uruchomiła we własnym laboratorium dział analityki dioksyn oparty o urządzenia do szybkiej analizy tych związków.

2012 r – Biologiczny system redukcji zapachów

W październiku 2012 oddany został do użytku system biologicznych filtrów redukujących emisję zapachów powstających w procesach produkcyjnych.

System, oparty na biologicznej aktywności mikroorganizmów zapewnia redukcję zapachów w parze wodnej powstającej w trakcie produkcji karm dla zwierząt towarzyszących.

2012 r – odnowienie i przeformatowanie linii produktów dla koni

JOSERA przebudowuje swoją ofertę produktów dla koni. Ulepszone i zoptymalizowane zostają receptury, zmieniony jest również wygląd opakowań.

2012 r – Wprowadzenie ekskluzywnej linii suchych karm dla psów o szczególnych wymaganiach dietetycznych

JOSERA rozszerzyła ofertę karm o ekskluzywną linię przeznaczoną dla psów o szczególnych wymaganiach dietetycznych. Wykorzystano w nich wypracowane przez dział naukowy receptury oparte na optymalnie dobranych surowcach, które w pełni pokrywają potrzeby psów o szczególnych wymaganiach żywieniowych. 

2012 r – Akredytacja laboratorium zakładowego w zakresie zgodności z najwyższymi wymaganiami jakościowymi

Laboratorium JOSERA bada zarówno surowce dostarczane do firmy ( przed ich rozładowaniem), jak i gotowe produkty przed ich wprowadzeniem do obrotu. Niezależni, uprawnieni audytorzy po przeprowadzeniu audytów potwierdzili zgodność procedur, wyposażenia i kwalifikacji pracowników z normą ISO/IEC 17025.

Norma ISO/IEC 17025 jest ogólnoświatowym standardem dla referencyjnych laboratoriów analitycznych potwierdzającą ich najwyższe standardy jakościowe.

2013 r – Państwowa nagroda za działania w zakresie ochrony środowiska

Rodzinne przedsiębiorstwo JOSERA-Erbacher otrzymało państwową nagrodę za szczególne działania w zakresie ochrony środowiska.

Wykorzystanie materiałów odnawialnych w konstrukcji magazynu wysokiego składowania, znaczące odciążenie dróg poprzez przesunięcie dużej części dostaw surowców na transport kolejowy oraz proekologiczne zarządzanie energią były elementami, które zaważyły na przyznaniu tego wyróżnienia.

2013 r – Rozwój rodzinnego przedsiębiorstwa JOSERA utrzymuje dynamikę.

Dzisiaj w JOSERA pracuje ponad 250 zaangażowanych w rozwój firmy Pracowników

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka dot. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce internetowej. Cookies Josera Polska Sp. z o.o.

Die Cookie-Einstellungen auf dieser Website sind auf "Cookies zulassen" eingestellt, um das beste Surferlebnis zu ermöglichen. Wenn du diese Website ohne Änderung der Cookie-Einstellungen verwendest oder auf "Akzeptieren" klickst, erklärst du sich damit einverstanden.

Schließen